Prečo používam Twitter

Na Slovensku Twitter používa len veľmi málo ľudí. Z mojich cca 340 priateľov na Facebooku používa Twitter asi 10-20 ľudí, čož je žalostne málo.

Na Twitter som sa zaregistroval koncom roka 2012, chcel som vyskúšať ako funguje a načo je dobrý.

Počas roka som nazbieral cca 50 followerov z celého sveta: USA (28.1%), Slovensko (18.8%), Česko (18.8%), Anglicko (9.4%), Austrália (6.3%), Nemecko (6.3%), India (3.4%), Francúzsko (3.1%), Rusko (3.1%), Švédsko (3.1%). Ak by som tweetoval po Slovensky, mal by som followerov len zo Slovenska a z ČR. A to by nebola ani polovica.

Na Twitteri môžte sledovať (follow) ľudí a organizácie, ktoré publikujú pre vás zaujímavý obsah. Ja sledujem účty, ktoré publikujú obsah o webe a webových technológiách. Vďaka tomu mám informácie o najmodernejších technológiach takmer z prvej ruky.

Publikujem taktiež obsah o webových technológiách.

Twitter používa #hashtag pre filtrovanie a hľadanie informácií. Ak si chcem prečítať niečo o Javascripte, v Twitteri vyhľadám #Javascript a nájde mi najnovšie príspevky o Javascripte.

Facebook nedávno implementoval #hashtagy ale vedia ich používať asi len ľudia z Twitteru. Bežný užívateľ Facebooku nemá tušenie čo je #hashtag. Alebo tušenie má a nepozná jeho silu. Sila #hashtagu je práve vo filtrovaní informácií. Na Twitteri najviac sledujem #meteorjs, aby som vedel čo je nové v mojom milovanom frameworku MeteorJS.

Twitter teda používam predovšetkým na vzdelávanie sa v obore. Občas sa objavia aj vtipné príspevky, ktoré zieľam na Facebooku. Takže ak sa chcete zabávať, ostaňte na Facebooku. Ak sa chcete vzdelávať, choďte na https://twitter.com, vytvorte si účet a začnite followovať ľudí, ktorí vás zaujímajú. Neoľutujete.

Na záver si môžete pozrieť 40 sekundovú vizualizáciu aký bol môj rok 2013 na Twitteri: https://www.vizify.com/tomas-hromnik/twitter-video

Oh, a skoro som zabudol. Takto vyzerá môj Twitter účet :) https://twitter.com/elfoslav


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥