Racionálni ľudia

Racionálni ľudia veria iba tomu, čo rozum a veda dokážu vysvetliť. Čo hovoria na veci, ktoré rozum a veda nedokážu vysvetliť? Nazývajú ich hlúposťami, popierajú ich existenciu, jednoducho zatvárajú pred nimi oči. Lenže “nadprirodzené” veci sa dejú a existujú, či tomu veríte, alebo nie.

To neexistuje!

Vety ako “Ja tomu neverím”, “To je hlúposť”, sú len obranný mechanizmus ega na zakrytie faktu, že si človek dané veci nedokáže vysvetliť rozumom, jednoducho tomu nerozumie.

Existuje veľa rozumom nevysvetliteľných javov, ktoré ľudia potvrdzujú ich vlastnou skúsenosťou. Ľudia po celom svete majú podobné rozumom nevysvetliteľné skúsenosti ako napríklad klinická smrť, lucidné sny, astrálne cestovanie, únosy mimozemšťanmi,… Ak niekto tvrdí, že ho uniesli mimozemšťania, je označený za blázna. Ak niekto tvrdí, že prežil niečo (pre človeka) nadprirodzené, niečo rozumom nevysvetliteľné, je označený za blázna.

Jeden príklad za všetky

Klinická smrť je jedna z najznámejších mimotelových skúseností (out of body experience). Súčasná veda nedokáže klinickú smrť vysvetliť tak, ako aj množstvo iných rozumom nevysvetliteľných javov. Existujú prípady kedy ľudia počas klinickej smrti uvideli nie len svojich mŕtvych príbuzných a priateľov, ale aj čo sa deje s ich mŕtvym telom. Videli a počuli rozhovory ľudí v iných miestnostiach nemocnice. Keď sa vrátili do svojho tela a rozprávali čo zažili, ľudia tomu spočiatku nechceli uveriť, no nemali inú možnosť keďže všetko, čo im “znovuzrodený” človek hovoril sa stalo.

Mohol by som pokračovať stovkami, ba tisíckami podobných príbehov, ktoré si racionálni ľudia nedokážu vysvetliť a označujú ich za výmysel.

Ono to môže existovať aj keď tomu neveríte

Keď máte obmedzené poznanie, neviete či niečo môže existovať alebo nie. Ako môže niekto tvrdiť, že Boh neexistuje? Ako to môže dokázať? Ako môže niekto tvrdiť, že sme v celom vesmíre sami, že mimozemšťania neexistujú? Čo je to za hlúposť?

Keď už byť rozumovo založený človek, tak hovoriť naozaj rozumne: “Síce tomu neverím, ale ani to nepopieram. Neviem, či to tak naozaj môže byť.”

Bol som racionálne založený človek

Racionálne zmýšľajúcich ľudí čiastočne chápem. Bol som taký istý. No časom som sa dostal k duchovnému životu. Ľudia mi začali rozprávať rozumom nevysvetliteľné príbehy, lebo mali pocit, že by som im mohol rozumieť. Príbehy mi rozprávali priatelia ale aj ľudia, ktorých som videl prvýkrát v živote. Príbehy o astrálnom cestovaní, lucidných snoch, spojení twin flames, kundalini, liečiteľských schopnostiach, videní aury… o takých veciach, o ktorých bežní ľudia nemajú ani tušenia.

Naštudoval som si o týchto veciach viac a stále študujem. Je to veľmi zaujímavé. Z racionálneho paradigmatu som sa dostal do duchovného. Moje poznanie nie je obmedzené iba na rozumom vysvetliteľné veci.

Ak sa limitujete iba na poznanie, ktoré sa dá dosiahnuť rozumom, limitujete svoje celkové poznanie.

Zmena paradigmatu

Zmena paradigmatu z racionálneho na viac otvorené, na duchovné je pre mnohých ľudí ťažká. No nemyslím si, že je to nemožné. Dokázal som to ja, dokázať to môže každý. Stačí otvoriť svoju myseľ, stačí sa započúvať do svojho vnútra a objaviť tam veci nepoznané. Stačí chcieť dozvedieť sa viac.

Veľa šťastia pri spoznávaní seba, života a vesmíru.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • Ivan Teleranko Dvorsky

    Mam pocit ze samanizmus vysvetluje tieto duchovne/nad-prirodzene veci najlepsie/najlachsie pochopitelne/uchopitelne pre racionalneho cloveka, a teda pride mi to ako dobra vstupna brana na vnimanie tychto veci.

    • http://hromnik.com Tomáš Hromník

      To je síce pekné, ale aj šamanizmus je pre racionálnych ľudí neprijateľný 😀 Musia na to ísť od seba samého. Sami musia chcieť pochopiť. Sami si nájdu cestu. Každý má inú cestu…