V spoločnosti je príliš veľa strachu a žalostne málo lásky

V spoločnosti prevláda strach. Zo strachu následne vzniká hnev a nenávisť a to v spoločnosti spôsobuje veľké problémy. Ten sa hnevá na toho, ten nenávidí toho. Najhoršie je, keď sa jedna skupina ľudí hnevá na druhú a ešte horšie je, keď sa tieto skupiny nenávidia. Kvoli hnevu a nenávisti vznikajú rôzne konflikty – občianske vojny, ale aj svetové vojny.

Čo je strach?

Ľudia majú zvyčajne strach z neznámeho, strach z niečoho, čo ani len nemusí nastať. Umelý strach. Viac o strachu píšem v článku “Strach a práca so strachom“.

Masové šírenie strachu

Ľudia sú udržiavaní v strachu pomocou médií. V médiách nájdete prevažne negatívne správy. Nie je to preto, že vo svete sa dejú väčšinou negatívne udalosti. Je to preto, lebo chcú v ľuďoch vzbudiť strach, aby ich mohli jednoduchšie ovládať. Ustráchaní ľudia sa dajú veľmi jednoducho manipulovať. Píšem o tom v článku “Vzbudzovanie strachu ako manipulatívna technika“. Keby sa ľudia nebáli, nedali by sa tak ľahko manipulovať. Lenže tí, čo bažia po moci, udržiavajú ľudí v strachu, aby ich mohli jednoducho manipulovať a ovládať ako bábky. Pomocou strachu dokážu vyvolať hnev a nenávisť jednej skupiny ľudí k druhej skupine ľudí a vyvolať tak občiansku, alebo aj svetovú vojnu. Je veľmi jednoduché predpovedať správanie ľudí, ktorých ovládajú emócie ako strach, hnev, nenávisť, alebo dokonca súcit. Píšem o tom v článku “Predpovedanie správania ľudí a ich jednoduchá manipulácia“.

Nejde len o šírenie strachu v médiách. Celý systém je založený na udržiavaní strachu v ľuďoch. Ľudia sa boja o svoju existenciu, majú strach či budú mať nasledujúce mesiace z čoho zaplatiť nájom a či budú mať čo jesť. Obrovské množstvo ľudí má existenčné problémy a žijú v strachu o svoj život, o svoju holú existenciu. Ľudia žijúci v strachu sa stávajú obeťami manipulácie. Ľudia sa v prvom rade musia zbaviť strachu, aby boli menej náchylní na manipuláciu.

Cesta Lásky

Láska je v dnešnej spoločnosti nedostatkový tovar. Lásku stále veľa ľudí nepozná.

Keď sa povie Láska, veľa ľudí si pod tým slovom predstaví cit medzi dvoma subjektami. Môže to byť láska medzi mužom a ženou, láska matky k dieťaťu, človeka k zvieraťu, alebo k prírode, zvieraťa k človeku, zvieraťa k zvieraťu a podobne. Láska má veľa podôb. Tam, kde je láska, neostáva miesto pre strach, hnev, nenávisť a iné negatívne pocity. Nemôžem niečo, alebo niekoho milovať a zároveň sa toho báť, alebo to nenávidieť. Buď nenávidím, alebo milujem. Nenávisť je len ďalšia forma strachu. Ak sa niečoho bojím, tak to nemilujem. Keby som to miloval, nebál by som sa. Napríklad som sa kedysi bál pavúkov a divokých zvierat ako diviak alebo medveď. Dnes už sa nebojím, pretože milujem. Milujem všetko a všetkých. Láska, ktorú cítim, nemá hranice. Je bezpodmienečná. Strach, hnev, či nenávisť nemajú v mojom srdci miesto. Moje srdce je plné lásky, ktorú vo mne prebudila jedna prenádherná dievčina začiatkom roku 2015. Bolo to moje duchovné prebudenie. Píšem o tom v článku “Môj wake up call (uvedomenie sa)“. Život s Láskou v srdci je nádherný.

Veľmi túžim po tom, aby viac ľudí dokázalo v sebe prebudiť Lásku. Láska drieme v každom z nás, ale je blokovaná emóciami ako strach, hnev, či nenávisť. Ak chceme zažiť skutočnú Lásku, musíme sa naučiť pracovať s týmito emóciami a postupne sa ich zbaviť. Áno, dá sa zbaviť strachu, hnevu aj nenávisti. Sami sme si ich vytvorili a sami sa ich môžeme zbaviť. Stačí sa naučiť žiť vedome a pracovať so svojimi emóciami na vedomej úrovni. Keď sa naučíme uvedomovať si, že sa bojíme, môžeme so strachom ďalej pracovať. Keď sa naučíme žiť vedome, náš život nadobudne iný rozmer. Viac o vedomom žití sa dočítate v článku “Vedomé žitie“.

Akonáhle sa zbavíte strachu, hnevu, nenávisti, závisti, pýchy a iných negatívnych emócií, uvoľníte tak priestor pre Lásku, o ktorej sa vám ani nesnilo. Ja som sa vďaka vedomému žitiu dokázal zbaviť strachu a hnevu. Nenávisť som si našťastie nestihol vypestovať. Tiež som zapracoval na pýche a vypestoval si opak pýchy – pokoru. Pokora a Láska sú veľmi silné kombo.

Keby viac ľudí dokázalo v sebe prebudiť Lásku, svet by vyzeral úplne inak. Ľudia by sa nedali manipulovať strachom.

Ako prebudiť Lásku?

Myslím, že na každého čaká Láska. Každý ju dokáže nájsť. Ku mne prišla úplne nečakane a doteraz tomu poriadne nechápem. Skúsenosť s bezpodmienečnou láskou mi zmenila život. Na Lásku musíme byť pripravení. Ak v sebe pestujeme vo veľkom strach, hnev, alebo dokonca nenávisť, nemôžeme pocítiť Lásku. Je nutné zapracovať na sebe a zbaviť sa čo najviac negatívnych emócií a vlastností. Môže k tomu pomôcť práve Vedomé žitie, meditácie, yoga a iné zaujímavé praktiky. Píšem o nich v článku “Spôsoby pre očistenie vedomia“.

Príznaky Lásky

Akonáhle v sebe prebudíte Lásku, už viac nebudete mať potrebu odsudzovať a posudzovať. Z pýchy sa stane pokora. Všetky bytosti uvidíte ako seberovné – ľudí, zvieratá aj rastliny. Vaše vnímanie sveta sa zmení. Budete milovať všetko a všetkých. Nedokážete ublížiť ani muche a to doslova. Dokážete byť šťastní bezdôvodne. Budete sa permanentne cítiť akoby ste vyhrali v lotérii. Budete cítiť srdcovú čakru. Budete otvorení novým možnostiam. Objavíte nové schopnosti. Stane sa z Vás milujúci superčlovek.

Keď pocíte skutočnú Lásku, prestanete vnímať JA, TY, ONI. Keď pocítite Lásku, budete vnímať už len MY.

Ak všetci ľudia v sebe prebudia Lásku, na Zemi nastane raj. Nie je to nemožné. Zmenil som sa ja, menia sa ostatní a postupne sa môže zmeniť celý svet.

viral

Ak cítite príznaky Lásky, gratulujem! Želám si, aby čo najviac ľudí v sebe dokázalo objaviť Lásku. Sme milujúce tvorivé bytosti. Láska nám bola zobratá. Je čas vziať si ju späť.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥