Mimozemšťan v dnešnej spoločnosti

Bol raz jeden mimozemšťan, ktorý sa ocitol v ľudskej podobe na Zemi. Už odmalička cítil, že je iný. Len nevedel presne v čom je iný. Až neskôr zistil, že je mimozemšťan v ľudskom tele. Do 26. roku života bol celkom normálny chalan. Až kým nezažl svoje duchovné prebudenie, vďaka ktorému si uvedomil veľa vecí. V priebehu niekoľkých mesiacov sa z neho stal ozajstný mimozemšťan, ktorý nezapadá do dnešnej modernej spoločnosti. Začal si všímať, že spoločnosť ľudí je na tom veľmi zle a pocítil potrebu s tým niečo robiť. Pre začiatok sa aspoň snaží ľuďom otvoriť oči a ukázať im ako v skutočnosti žijú. Ľudia prijali strach, hnev, nenávisť, krádeže, násilie, vojny, vraždy ako súčasť svojho života. No nemusí to tak byť. Môžu žiť inak, lepšie ak budú nasledovať rady mimozemšťana.

Vzťahy

Vdnešnej spoločnosti majú ľudia sex kedy sa im zachce a takmer s kým sa im zachce. Neviazaný sex a dokonca takzvané priateľstvá s výhodami sú veľmi obľúbené. Vzťahy sa nadväzujú najmä na základe fyzickej príťažlivosti a preto nemajú veľkú trvanlivosť.

Nie len partnerské vzťahy sú nekvalitné, ale aj vzťahy s inými ľuďmi a vzťah samého so sebou. Aký má človek vzťah sám so sebou, také má vzťahy s ostatnými. Základným predpokladom pre dobré vzťahy je mať v prvom rade dobrý vzťah sám so sebou.

Vojny

Vojna môže existovať len vtedy, keď existuje nepriateľ a keď sú ľudia ochotní proti nemu bojovať. Kým v srdciach ľudí existuje nepriateľ, na svete budú vojny. Mimozemšťan chápe, že všetci ľudia sú si rovní. Všetci majú rovnaké základné potreby a nikto nechce byť zabitý. Keby sa ľudia riadili Ježišovimi slovami: „Nerob iným to, čo nechceš aby oni robili tebe“, svet by bol rajom.

Strava

Mimozemšťan síce jedol mäso, ale len kvoli tomu, že žil v nevedomosti a neuvedomoval si aká je skutočná cena mäsa a aké sú jeho účinky na ľudské telo a vedomie.

Mimozemšťan sa postupne naučil čo je pre jeho telo a vedomie prospešné a čo nie. Zistil, že najlepšie jedlo je prasádam – vegetariánske jedlo obetované Bohu, ktoré je tak zbavené karmy a získa duchovnú podstatu. Každý, kto prijíma prasádam si očisťuje vedomie a neznečisťuje sa karmou. Keby sa ľudia živili len týmto veľmi chutným jedlom, ktoré chutí ako nektar, postupne by sa im očistilo vedomie a dostali by sa z nevedomosti.

prasadam

Lenže ľudia jedia čo sa im zachce. Keď mimozemšťan vidí čo všetko sú ľudia schopní do seba napchať, je mu to ľúto. Ľudia dávajú do seba jedy a potom sa čudujú, že sú chorí. Dokonca založili veľké bitúnky, v ktorých masakrujú obrovské množstvo zvierat pre svoje zvrátené chúťky. Kvoli zaslepenosti svojimi zvrátenými chúťkami nedokážu pochopiť skutočnú cenu mäsa. Neuvedomujú si, že na 1kg mäsa potrebujú oveľa viac zdrojov (krmiva, priestoru, vody,…) ako na 1kg rastlinných potravín. Neuvedomujú si, že keď jedia mäso, jedia vlastne mŕtvoly. Tiež nevedia v akých podmienkach tieto vopred odsúdené na smrť zvieratá prežívajú. Keby ľudia vedeli aká je skutočná cena mäsa, veľmi dobre by si rozmysleli, či si doprajú ten pôžitok, alebo si dajú radšej vynikajúce bezmäsité jedlo. Napríklad prasádam. Akonáhle niekto ochutná prasádam, jeho chuťové bunky sú plne uspokojené. Už viac nebude chcieť nič iné, len prasádam. Byť vegetariánom, alebo vegánom nestačí. Prijímanie prasádam je najvyšší level stravovania.

Ego

Ako mnohí ľudia, tak aj mimozemšťan bol pod nadvládou ega. Keď ho ovládalo ego, videl len seba, svoje potreby, svoje chúťky a potreby ostatných ignoroval. Existovalo len JA, JA, JA. Vďaka svojmu duchovnému prebudeniu a skúsenosti s bezpodmienečnou láskou dokázal ego ovládnuť. Láska je oveľa silnejšia ako ego. Akonáhle niekoho naplní láska, ego stratí moc a namiesto JA, JA, JA, bude MY. Mimozemšťana zaplavila taká láska, že už nevníma len seba a svoje chúťky, ale aj potreby ostatných – všetkých bytostí – ľudí, zvierat, rastlín, matky Zeme.

Životné prostredie

Je na zaplakanie ako sa ľudia správajú k svojej Matke Zemi. Mnohí si ju vôbec nevážia a ubližujú jej, pretože si neuvedomujú, že je ich matka. Niektorí ľudia sa aj k svojej vlastnej matke správajú nepekne a nevážia si, že im dala život. Potom sa niet čomu čudovať, že k Matke Zemi sa chovajú rovnako, ba ešte horšie.

Mnohí ľudia si nevážia život a dokážu preto život ničiť ako na bežiacom páse.

Technológia

Ľudia si myslia akí sú vyspelí. Majú autá a lietadlá, ktoré znečisťujú vzduch, ktorý potom dýchajú. Pri autonehodách zomierajú denne tisíce ľudí. Vymysleli počítače vďaka ktorým môžu ľudia pohodlne pracovať na stoličke. No neuvedomujú si, že pre človeka nie je vôbec prirodzené sedieť 8 a viac hodín denne na stoličke. Človek potrebuje pohyb, slnečné svetlo a čerstvý vzduch, aby bol zdravý.

Ľudia vymysleli toľko vynálezov, ktoré majú ľuďom uľahčiť život, no v konečnom dôsledku im ešte viac uškodia. Ľudia vymýšľajú toľko hlúpostí preto, lebo majú veľmi nízke vedomie. Ľudia sú ako malé deti. Aj malé deti vymýšľajú hlúposti a neuvedomujú si následky svojich činov. Preto majú deti toľko úrazov. Hrnú sa do všetkého bez rozmyslu. Takisto ľudia vymýšľajú rôzne vynálezy bez rozmyslu. Vymysleli atómovú energiu a následne atómovú bombu, ktorá zabila milióny ľudí. Vymysleli rakety, ktorými sa snažili dostať na mesiac a predbiehali sa Rusi s Američanmi kto sa tam skôr dostane. Ako malé deti. Ešte tieto detinské hry nazývajú pokrok.

Existuje indiánsky kmeň Toltékov, ktorí odmietli koleso, pretože si uvedomovali, že by kvoli nemu museli upravovať povrch a museli by zasahovať do prírody. Ľudia v modernej spoločnosti si žiaľ neuvedomili, že keď si milióny ľudí zaobstarajú autá, že budú veľmi znečisťovať životné prostredie.

Spoločnosť

Bezdomovci, prostitútky, krádeže, násilie, alkohol, drogy, klamstvo, nenávisť, hnev, potraty, detské domovy, sem tam nejaká vražda, na jednej strane obrovské bohatstvo, na druhej strane obrovská chudoba. To je dnešná spoločnosť. Občasná láska to nezachráni. Lásky treba oveľa viac. Technologický pokrok je len pozlátko na výkaloch. Drvivá väčšina ľudí žije na hranici chudoby. Spoločnosti chýba niečo iné ako technológia. Spoločnosti chýba správne vedomie. Pokiaľ majú ľudia vedomie detí, neustále budú vymýšľať nezmysly a padať na hubu. Ľudia potrebujú kultivovať svoje vedomie, aby dokázali vytvoriť harmonickú spoločnosť. Hmotným pokrokom bez potrebného vedomia spôsobia len viac problémov.

Kultivácia vedomia

Ľudia to neradi počujú, ale pre kultiváciu vedomia treba niečo spraviť. Treba si hlavne priznať, že „Aha, máme problém, poďme ho riešiť“. Priznať si problém je prvý predpoklad pre skutočné riešenie problému. Potom už len nájsť príčinu a vykoreniť ju.

Ľudia sú tak detinskí, že sa ani nedokážu pozrieť pravde do očí. Nedokážu si priznať čo napáchali. Neustále zvaľujú vinu na niekoho iného namiesto toho, aby si priznali chybu a začali ju naprávať.

Ak je spoločnosť plná jednotlivcov, ktorí majú problém sami so sebou, nečudo, že potom spoločnosť vyzerá tak ako vyzerá. Ľudia musia byť ochotní priznať si chyby a pracovať na ich odstránení. Ak dokážu aspoň zmierniť strach, hnev, nenávisť, žiarlivosť, odsudzovanie, pýchu a ďalšie nie moc pekné vlastnosti a emócie, v spoločnosti nastane citeľná zmena. Predstavte si, že ľudia sa menej boja, menej sa hnevajú, menej nenávidia, menej odsudzujú a sú menej pyšní. A predstavte si, že sa týchto nechutností zbavia úplne. Že nemožné? Podľa seba súdím teba. Ak človek sám v sebe živí strach, hnev, nenávisť, žiarlivosť, odsudzovanie, pýchu a iné nepríjemné emócie a vlastnosti, nedokáže si predstaviť život bez nich a svoju lenivosť a neschopnosť zmeniť sa ospravedlňuje slovami „Ale to nie je možné…“. Ale človek, ktorý sa už týchto vlastností a emócií zbavil vie, že sa ich dokáže zbaviť každý. Len musí pre to niečo aj spraviť. Napríklad venovať viac času samému sebe, každý deň praktikovať psychohygienu a už po pár mesiacoch môže pocítiť na sebe zmenu. A jeho okolie to pocíti tiež. O psychohygiene sa dočítate v článku „Psychohygiena“ a o spôsoboch pre očistenie vedomia v článku „Spôsoby pre očistenie vedomia“.

Ak si všetci ľudia očistia vedomie a začnú žiť vedome, začnú si uvedomovať čo svojimi činmi spôsobujú a už viac nebudú ako deti, ktoré si neuvedomujú následky svojich činov. V kútiku duše dúfam, že sa to stane. Neviem koľko faciek od života ľudia ešte musia dostať, aby si začali uvedomovať čo sa s ich planétou a spoločnosťou deje, kam to celé smeruje…

S láskou,

Váš mimozemšťan.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥