Láska a bezpodmienečná láska

Lásku pozná skoro každý, skoro každý bol aspoň raz zamilovaný. No bezpodmienečná láska je niečo, čo len málokto v tomto živote na tejto Zemi dokáže zažiť. Je to úžasná láska, ktorá sa dá len veľmi ťažko pochopiť bez toho, aby ju človek zažil. No aj tak sa ju pokúsim popísať, pretože je dôležité ju poznať aspoň teoreticky.

Nie je láska ako láska

Každý z nás vie čo je láska. Každý z nás bol niekedy zamilovaný a cítil ten nádherný pocit. A tiež takmer každý z nás zažil ten pocit sklamania z lásky. Tú obrovskú bolesť keď nám partner povedal, že nás už nemiluje, alebo že vzťah už viac nemá zmysel.

Veľa ľudí vníma lásku ako chemickú reakciu na určité podnety – fyzickú príťažlivosť, či si s daným človekom rozumiem, koľko toho máme spoločného… láska na základe nejakých podmienok. Ak nám tieto podmienky vyhovujú a stotožňujeme sa s nimi, jednoducho sa zamilujeme. Po čase ale zistíme, že zo vzťahu niečo vyprchalo, že vo vzťahu niečo chýba. Vyprchala zamilovanosť, to sa stáva. Zrazu vidíme partnera bez ružových okuliarov a zdá sa nám byť obyčajný. Nejde nám do hlavy ako sme do neho mohli byť zamilovaní. Prichádzajú myšlienky na rozchod a túžba zažiť opäť zamilovanosť s iným človekom. Takto reálne vzťahy fungujú.

Takáto láska je len výplod našich hormónov. Nie je to skutočná láska. Skutočná láska trvá večne.

Čo je bezpodmienečná láska?

Prvýkrát som zažil bezpodmienečnú lásku k jednej osobe, pre mňa najkrajšej žene na svete. Bola to pre mňa nová skúsenosť, doposiaľ nepoznaná. Nikdy som k nikomu necítil takú lásku ako k nej. Bolo mi jedno že tá osoba fajčí a že je o 9 rokov mladšia. Jednoducho som ju od prvého okamžiku miloval a milujem takú aká je. Je to úžasné. Pýtal som sa samého seba či je možné milovať Boha takou láskou. Neskôr som pocítil lásku ku všetkým ľuďom, živým bytostiam, prírode, jednoducho k celému svetu a vesmíru. Pochopil som jednotu.

Bezpodmienečná láska nie je iba láska k jednému človeku. Táto láska si neurčuje podmienky kedy, koho a na základe čoho bude milovať. V bezpodmienečnej láske neexistuje sklamanie. Bezpodmienečná láska nemá začiatok ani koniec, jednoducho je. Existuje stále.

Už nedokážem milovať jedného viac a druhého menej. Jednoducho milujem všetkých rovnako. Všetkých a všetko. Ťažko sa to vysvetľuje ľuďom, ktorí zažili len obyčajnú lásku založenú na hormónoch a na sexuálnej príťažlivosti.

Matka miluje svoje dieťa nadovšetko, bezpodmienečne. Ja sa cítim ako matka a všetko naokolo sú moje deti. Je to zvláštne, no je to tak. V bezpodmienečnej láske neexistujú predsudky ani žiadne rozdiely. Bezpodmienečne milujúci človek vidí bezdomovca rovnako ako prezidenta, alebo mravca.

Tam, kde je Láska, nezostáva miesto pre hnev, strach, nenávisť a podobné negatívnosti. Keď raz v sebe prebudíš Lásku, tvoj život sa pretvorí do niečoho úžasného. Prajem to zažiť každému.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • Sabína Čižmariková

    Sorry teraz ale ja sa teraz po väčšine rada rozprávam s Bohom a dnes s mojou meditácou a krásnymi myšlienkami skurenko pri pivku po robote som to pocítila. zrazu som nepočula svoje myšlienky ale to čo by podľa mňa povedal On(nvm možno to je smiešne) .. uvedomila som si že je mi jedno aký ten človek je, je mi jedno čo ale ako kde jak coooo? Vsetkych, všetko, každú vec a celý vesmír vsetkoooo mám rada ľúbim a milujem :) tak som pokročilá.. a stále vyššie ??

    • Džejkob Bavka

      no s tými omamnými látkami sa dá ísť ,,vyššie´´ 😀