Zmeň seba a zmeníš celý svet

Môže sa vám to zdať len ako fráza, ktorých je na svete nespočet, ale nie je to len fráza. Ja som sa zmenil a ľudia v mojom okolí sa menia tiež. Je to úžasné pozorovať. Keď som to začal pozorovať, pochopil som vete “Zmeň seba a zmeníš celý svet“. Toto zistenie mi prináša nádej v lepší svet. Stačí zmeniť seba, byť príkladom ostatným a svet sa zmení. Nemusím chcieť nikoho meniť, stačí zmeniť seba a ísť príkladom. Ostatní sa môžu inšpirovať a zmeniť sa tiež. Zmenia sa tí, ktorí sa chcú zmeniť.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (7 min):

Moja zmena

Zmenil som seba tým, že som prestal jesť mäso, poučil som sa z určitých životných situácií, začal som meditovať a je zo mňa úplne iný človek ako pred rokom. Moje vedomie, moje srdce a myseľ sa očistili od nánosu špiny, ktorá ma ovplyvňovala. Tento nános špiny má v určitej miere každý v sebe a ovplyvňuje každého. Niekoho viac, niekoho menej. Táto špina spôsobuje rôzne psychické, ale aj fyzické problémy a negatívne myslenie, ktoré vyvoláva negatívne pocity ako strach, hnev, menejcennosť, či dokonca nenávisť.

Ego

Falošné ego je ďalší faktor, ktorý ľudí ovplyvňuje. Ego vytváralo vo mne pocit, že JA som najmúdrejší, že JA mám pravdu a všetci ostatní sú mimo. Do istej miery mám tento pocit stále, ale je to iný pocit. Nie je to pocit prameniaci z ega, ale zo srdca. Pocity z ega kŕmia pýchu, vďaka ktorej má človek pocit nadradenosti. Pocity zo srdca kŕmia pokoru a človek si tak uvedomuje koľko toho ešte nevie, koľko sa toho má ešte naučiť a dokáže si to aj priznať. Môžem sa učiť úplne od každého. Od detí, od zvierat, od bezdomovcov, od prírody, od každého, kto mi má čo povedať.

Ego je zodpovedné aj za sebectvo. Len ja, ja, ja, čo ma po ostatných. Drvivá väčšina ľudí v dnešnej spoločnosti sú sebci. Bol som taký istý. Ak ma niekto žiadal o pomoc, nebol som zrovna ochotný pomôcť pokiaľ to nebola pomoc mojim blízkym priateľom. Nepomáhal som dokonca ani rodičom. Taký sebec som bol. Dnes sa snažím pomáhať ako sa len dá. Ak môžem, pomôžem.

Vegetaránstvo/vegánstvo

Každý môže dokráčať tam, kde som ja teraz. Každý môže zistiť a pochopiť čo je mäso a prestať ho jesť a následne pocítiť očistené vedomie od hnevu a strachu. Keď som prestal jesť mäso, moje vedomie sa po pol roku natoľko očistilo, že som dokázal pocítiť bezpodmienečnú lásku a pochopiť jednotu. Ak chceš vedieť čo je mäso, prečítaj si o tom v článku “Ako sa stať vegánom“.

Veľký záujem o životné prostredie

Viac sa zaujímam o svoje okolie, o životné prostredie, o ľudí, o celú planétu. Žijem vedome a dávam si pozor, či svojim konaním nespôsobujem niečo nepekné. Snažím sa nepodporovať mliekarenský a vaječný priemysel, pretože kravy a sliepky žijú v otrasných podmienkach a v týchto priemysloch sa robia otrasné veci. Pozerám na etikety produktov, či v nich nie je palmový olej, kvoli ktorému sa vypaľuje stále viac a viac dažďových pralesov. Triedim odpad a snažím sa vytvárať čo najmenej odpadu. Keď som chodil na koncerty, kde sa čapovalo pivo do plastových pohárov, dával som si čapovať pivo do toho istého pohára.

Správam sa k prírode akoby to bola moja matka. V skutočnosti je matkou každej bytosti. Len ľudia sa od prírody natoľko vzdialili, že dokážu svojej matke veľmi ubližovať. Mrzí ma to.

Zmena ostatných

Ako som sa zmenil ja, tak aj veľa ľudí v mojom okolí tiež. A stále sa menia. Je to úžasné pozorovať. Navyše stále spoznávam nových ľudí, ktorí sú na podobnej vlne ako ja a tak si môžeme spolu zasurfovať. Doslova si programujeme nové vedomie, nový systém a to sa prejavuje aj v našom okolí. Nové vedomie sa šíri ako vírus, ktorý nemožno zastaviť. Ľudia chcú byť šťasní a postupne zisťujú, že nie sú šťastní v súčasnom systéme, ktorý je postavený na strachu a obrovskom konzume. Ľudia si začínajú uvedomovať, že v súčasnom systéme žijú ako otroci. Začínajú si uvedomovať nezmyselnosť súčasného systému a začínajú hľadať cestu k skutočnému šťastiu.

Najviac ma udivilo, že spolužiak zo strednej, ktorého som nevidel asi 5 rokov, mi zrazu napísal, že sa dostal medzi ľudí, ktorí sa zaujímajú o duchovno a začal sa o to zaujímať tiež. Nezávisle na sebe sme sa obaja začali zaujímať o duchovno v takmer rovnakom čase. Je to jeden príklad z mnohých. Poznám desiatky ľudí, ktorí sa za posledných pár mesiacov zmenili na nepoznanie. Začali sa zaujímať o sebarozvoj, o svoje okolie a sú zmenou, ktorú chcú vidieť vo svete.

Ak sa zmení jeden, postupne sa zmenia ďalší a ďalší až sa nakoniec celé ľudstvo preprogramuje do nového vedomia, v ktorom neexistuje strach, hnev, nenávisť, násilie, zabíjanie a iné hrôzy.

Inšpirácia

Nedávno som pochopil, že keď zmením seba a pôjdem príkladom, ľudí moja zmena zaujme a niektorí z nich sa budú chcieť zmeniť tiež. Snažím sa učiť sa neustále niečo nové a som zmenou, ktorú chcem vidieť vo svete.

Začal som písať články, ktorými sa snažím inšpirovať ľudí. V mojich článkoch sa snažím popísať moju osobnú skúsenosť a tak články získavajú autentickosť. Nie sú to len články, ktoré obsahujú teóriu. Obsahujú kus z môjho života, kus z mojej osobnej skúsenosti. Podávam pohľad na život z mojej perspektívy. Snažím sa ukázať nezmyselnosť súčasného systému a života ľudí a tiež dávam návrhy ako by mohol systém fungovať oveľa efektívnejšie a menej deštruktívne. Na to je však potrebná zmena vedomia ľudí. Aby nastala evolúcia, musí najskôr nastať revolúcia vo vnútri každého človeka.

Veľa ľudí moje články pochválilo a hovoria, že im pomáhajú. To je cieľ mojich článkov. Pomáhať ľuďom uvedomiť si určité veci. Pomáhať ľuďom nájsť samých seba. Pomáhať ľuďom vymaniť sa z Matrixu. Pomáhať ľuďom uvedomiť si, že šťastie a láska sú v každom z nás.

Zmena cez seba

Predstav si ľudí ako sviečky. Sviečky, ktoré nehoria. Zmeniť seba znamená zapáliť svoju sviečku, zapáliť v sebe lásku a šťastie. Až potom dokážeš zapáliť ostatné sviečky. Až keď v sebe objavíš lásku, potom môžeš túto lásku rozdávať ďalej. Ostatné sviečky si všimnú tvoj plameň a niektoré z nich sa budú chcieť zapáliť tiež. Postupne sa zapáli viac a viac sviečok, až bude horieť každá sviečka na svete. To znamená zmeniť svet.

sviecky,-halloweenske-tekvice-162706

Zmeň seba a zmeníš celý svet. Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥