Studená sprcha ako brána do zóny diskomfortu

Všetko to začalo na začiatku januára 2015 keď som sa chcel ísť osprchovať, no netiekla teplá voda. Mal som už dosť mastné vlasy a nemohol som čakať na druhý deň keď bude tiecť teplá voda. Tak som neradostne vhupol do studenej sprchy. Zo začiatku to bol celkom šok. V januári studená sprcha, to je celkom šok. No postupne ako si telo zvyklo na studenú vodu, to už bolo celkom príjemné.

O pár dní som vliezol do sprchy znova. Už tiekla teplá voda. Rozmýšľal som či si pustiť teplú sprchu, alebo si dám znova studenú, veď to nebolo až také strašné. Chvíľu som sa premáhal a nakoniec som si pustil studenú. Opäť šok pre telo, no o chvíľu to už bolo príjemne osviežujúce. Začal som to praktikovať stále.

Po 4 mesiacoch sprchovania sa v studenej vode už ani nerozmýšľam nad teplou. Teplá sprcha je príliš obyčajná, príliš mainstream. Rád experimentujem a rád robím veci, ktoré väčšina ľudí nerobí. Nerobí ich preto, lebo nie sú ochotní výjsť zo svojej zóny komfortu. Ja rád vychádzam zo svojej zóny komfortu. Studená sprcha je jeden zo spôsobov ako výjsť z komfortnej zóny.

Účinky studenej sprchy

Vraví sa, že studená sprcha je zdravá a utužuje imunitu. To nemôžem potvrdiť, lebo imunitu som mal dobrú aj bez studenej sprchy. Studená sprcha je super v tom, že ma dokáže nabudiť, poriadne naštartovať. Telo si musí udržať svoju teplotu a tak začne pracovať naplno. Je to super pocit.

Technika sprchovania sa v studenej vode

Zo začiatku som nemal žiadnu techniku pre sprchovanie sa v studenej vode. No našiel som techniku, ktorá mi vyhovuje a nie je pre telo až taký šok. Najskôr si namočím chodidlá, potom si namočím dlaň a ňou si prejdem po píšťale (na nohe). Potom si dlaň znova namočím a prejdem ňou po druhej píštale. Toto spravím tak 3x. Potom sú píšťaly pripravené na prúd studenej sprchy a môžem ich osprchovať. To isté opakujem so stehnami. Nasleduje brucho, hruď, ruky, hlava a naposledy chrbát. Takto sa telo postupne pripraví a nie je to pre neho až taký šok ako keby som pustil prúd studenej vody rovno na hlavu.

Vyskúšajte studenú sprchu

Nebuďte padavky a vyskúšajte studenú sprchu. Vyskúšajte výjsť zo svojej komfortnej zóny. Naši predkovia nemali také vymoženosti ako teplá sprcha a predsa žili. Studená sprcha vám neublíži. Naopak, má veľa pozitívnych účinkov.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥