Startup weekend Žilina 2013

Druhý ročník Startup weekend Žilina sa konal 29.11.-1.12. 2013.

Bol to môj prvý startup weekend a nevedel som presne čo ma čaká. V piatok mohol každý odprezentovať svôj nápad za 1 minútu. Trochu som váhal, či mám predstaviť ten svôj. Predsalen postaviť sa s mikrofónom pred cca 50 ľudí nie je pre IT-čkára len tak. Napokon som prekonal sám seba a odprezentoval svoju myšlienku. Celkovo predstavilo svôj nápad 15 ľudí. Nasledovalo hlasovanie o najlepších 10 nápadov .

Môj nápad Seenist nepostúpil, v publiku bolo len pár ľudí z cieľovej skupiny a rebríček kapiel nebol moc zaujímavý oproti ostatným nápadom. Predstavenie nápadov, ktoré postúpili nájdete na tomto blogu http://borovicka.blogspot.sk/2013/12/swza13.html

Po vyhlásení výsledkov si mohol každý vybrať nápad, ktorý sa mu najviac pozdával. Teamy dostali svoje miestnosti (niekde aj 2 teamy v 1 miestnosti) a mohli začať pracovať.

Mne sa páčili 3 nápady. Nakoniec som sa rozhodol pre UNI Bike (pôvodne City bike) pretože by som tento startup reálne využil ak by sa ho podarilo zrealizovať.

V piatok sme pracovali asi do polnoci. Bola to pohodička. Boli sme v miestnosti s My Sexy Story a o zábavu sme mali postarané.

V sobotu ráno sme nadšene pokračovali a lepili lístočky na Canvas Business Model. Prvá facka od života prišla, keď nás navštívili mentori. Zistili sme, že potrebujeme vyrátať počiatočnú investíciu, náklady a návratnosť. Vtedy som zistil, že “Budovanie non IT startupu je oveľa ťažšie než IT startupu.” A tak sme celý deň strávili rátaním a hľadaním kompromisov.

Počas soboty a nedele boli 15-30 minútové prednášky od zaujímavých a úspešných ľudí, ktoré boli zároveň prospešné a zaujímavé a zároveň rušivé lebo sme potrebovali pracovať.

V sobotu sme nekončili s prácou, pracovali sme skoro do 3 rána a v nedeľu sme začali o 8 ráno. Na plnohodnotný spánok nebol čas. Jeden kolega z My Sexy Story nespal vôbec.

V nedeľu už bolo treba riešiť prezentáciu. Zároveň sa dorábala web stránka, logo, chodilo sa na prednášky a riešili sa posledné detaily s mentormi. Času bolo stále menej a menej. Nakoniec to ale všetci nejak stihli.

Prezentácia startupu bola 4 minutová + 4 minúty na otázky poroty. Nie každý stihol odprezentovať celú prezentáciu, čož bola škoda. Po prezentáciách bola večera a po večeri vyhodnotenie. Prezentácie boli nahrávané.

Takto to dopadlo:

  1. miesto: BeeSafe
  2. miesto: povinnosti.com
  3. miesto: UNI Bike

Cena sympatie: 2done

Po vyhodnotení mal záverečné slovo Milan Dubec, ktorý dokáže človeka uzemniť (vrátiť do reality) ale aj motivovať. Vyzval teamy aby pokračovali v tom, čo začali cez víkend a aby vytvorili reálne produkty.

Úplne na konci bola afterparty, na ktorej sa mohli ľudia lepšie spoznať, vymeniť si kontakty a opiť sa :) Bolo to super. Z afterparty som odišiel mezi poslednými o 3 ráno a šup ho na vlak domov. Domov som prišiel o 5 ráno a zaspal ako mimino.

Záver

Vďaka Startup weekendu som spoznal hromadu skvelých ľudí. Organizácia aj organizátori boli super. Jedla a pitia dostatok, možno aj prebytok. Mentori a prednášajúci boli nápomocní. Dúfam, že sa mi podarí prísť aj nabudúce. Bol to jeden z najlepších víkendov v mojom živote.

Dáke fotky https://www.facebook.com/StartupWeekendZilina/photos_stream


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥