Programovanie pre neprogramátorov (úvod)

Programátorov je v dnešnej dobe málo. Takmer každá IT firma stále hľadá programátora. Je čas naučiť sa programovať.

Ja som sa začal učiť programovať po strednej škole (2008). Zistil som, že manuálnou prácou sa neuživím. Jednak finančne, druhak mám obe ruky ľavé. A to som ľavák.

Kto chce, naučí sa programovať aj sám (s pomocou Google). Kto má peniaze, môže si zaplatiť programátorské kurzy. Kto má peniaze a čas, môže ísť na výšku, ale tam je viac matiky ako programovania. Na začiatku je dobré, keď má človek učiteľa, alebo človeka, ktorý programovaniu rozumie.

Programovanie musí človeka baviť. Keď som spravil svôj prvý program, povedal som si “wow, to je úžasné”. Ten program spočítal 2 čísla, ktoré som mu zadal.

V čom je dobré začať programovať? Programovacích jazykov je veľa. Keď už sa človek jeden jazyk naučí, ostatné jazyky sa naučí pomerne rýchlo. Ja som začínal s Pascalom, C, C++. V škole som sa naučil v Jave objektovo programovať a využil som to aj v PHP. Teraz je môj jediný univerzálny jazyk JavaScript.

V dnešnej dobe sa oplatí robiť hlavne webové a mobilné aplikácie. Máte nápad na nejakú aplikáciu ale neviete ju spraviť? Naučte sa to! Nečakajte, že vám ju niekto naprogramuje. Programátorov je málo a sú zaneprázdnení svojou prácou.

Toľko k úvodu. V ďalšom článku v kategórii programovanie si ukážeme a vysvetlíme kusy kódu aby ste mali predstavu ako to funguje.

Tu si môžete pozrieť upútavku:

https://www.facebook.com/photo.php?v=701206783246409&set=vb.100000712815612


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥