Život je hra, tak sa hrajme

Písal som, že Život je ako škola – škola hrou. Práve v tejto škole života hráme hru. Na to, aby sme boli v hre úspešní, musíme poznať pravidlá hry. Ak nepoznáme pravidlá, je veľmi malá šanca, že budeme v hre úspešní.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (5 min):

Pravidlá hry Život

Život má veľa pravidiel. No treba rozlišovať pravidlá, ktoré vytvorili ľudia a pravidlá, ktoré vytvoril sám tvorca hry. Ak budeme dodržiavať pravidlá, ktoré vytvorili ľudia, to ešte nezaručuje, že budeme v hre úspešní. Ľudia sú len hráči a pravidlá hry predsa neurčujú hráči. Pravidlá hry určuje ten, kto hru vytvoril. Na to, aby sme mohli vyhrať túto hru, musíme sa naučiť pravidlá. Ak si budeme vymýšľať pravidlá a nebudeme dodržiavať pôvodné pravidlá, budeme stále prehrávať.

Zaujimavosťou hry Život je to, že hráči na začiatku nepoznajú pravidlá, ale spoznávajú pravidlá počas hry. O to je tá hra zaujímavejšia a zábavnejšia. Tvorca tejto hry má zmysel pre humor. Hra Život môže byť zábavná, ale aj ukrutná a bolestivá. Záleží od toho ako dobre poznajú hráči pravidlá. Tí, ktorí poznajú pôvodné pravidlá hry, dokážu hrať s radosťou a vyhrávajú pomerne jednoducho. Tí, ktorí nepoznajú pravidlá hry, neustále prehrávajú a prehrávať budú kým sa nenaučia pôvodné pravidlá hry.

Vesmírné zákony

Žijeme vo vesmíre a tak je dobré poznať vesmírne zákony. Tieto vesmírne zákony platia pre každého bez rozdielu. Či už ich niekto pozná, alebo nie. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Škoda, že tieto vesmírne zákony sa v škole neučia. Niekomu to takto vyhovuje. Ľudia sa ich musia naučiť sami, alebo nájdu niekoho, kto ich to naučí. Lenže nie je to také jednoduché. Na to, aby sme sa dokázali naučiť vesmírne zákony a pochopiť ich, musíme byť otvorení novým konceptom. Ľudia slepo veria tomu, čo ich učia v škole, ale už nedokážu uveriť, že existujú vesmírne zákony, ktoré si navyše môžu otestovať vo svojom živote. Takže to nie je ani tak o viere ako o snahe a ochote naučiť sa, pozorovať, otestovať a pochopiť tieto zákony.

Pokiaľ sa ľudia nenaučia žiť podľa týchto vesmírnych zákonov, budú hru Život prehrávať a budú trpieť. Jediný spôsob ako hru Život vyhrať, je naučiť sa pravidlá a dodržiavať ich. Tieto pravidlá sa v okresanej podobe objavili aj v náboženstvách, no ľudia ich neberú vážne a zosmiešňujú ich. Potom sa niet čomu čudovať, že trpia.

Nerob iným to, čo nechceš aby oni robili tebe” – toto jednoduché pravidlo stále veľa ľudí prehliada a porušuje a potom sa čudujú aký majú život a čo sa deje vo svete. Ja sa veru nečudujem keď vidím ako sa niektorí ľudia správajú.

O základných vesmírnych zákonoch sa môžete dočítať v článku “Sedem základných zákonov univerza“. Pre mňa najpodstatnejšie zákony sú Zákon akcie a reakcie a Zákon príťažlivosti. Odporúčam naštudovať si o nich viac a začať ich pozorovať v živote, aby ste ich dokázali pochopiť. Vesmírne zákony nie sú len teória, ale môžeme ich pozorovať a využívať aj v praxi. Práve Zákon akcie a reakcie a Zákon príťažlivosti sú veľmi praktické zákony, ktoré by mal každý ovládať.

Ten, kto chce žiť šťastný život, ten si naštuduje o vesmírnych zákonoch viac a bude sa im snažiť pochopiť, dodržiavať ich a využívať ich. Ten, kto nechce, bude sa stále snažiť hrať hru Život podľa svojich vlastných vymyslených pravidiel, ale hru takto nevyhrá. Bude neustále prehrávať a trpieť.

Niektorí ľudia zatiaľ nedokážu pochopiť zákony vesmíru, pretože nemajú potrebné predošlé znalosti. Prváčikovi na základnej škole nevysvetlíte veľkú násobilku kým nechápe poriadne malú. Pre pochopenie vesmírnych zákonov treba mať otvorené srdce, byť otvorený na prvý pohľad nezmyselným informáciam. Vesmírne zákony sa dajú ťažko pochopiť len rozumom. Veľa ľudí nemá takú inteligenciu, aby to dokázali pochopiť. Preto je veľmi dôležité zapojiť do chápania aj cit a precítiť Pravdu. Pravdu sa špekulatívnym filozofickým spôsobom nedozvieme. Pravdu musíme precítiť. Preto je naozaj veľmi dôležité otvoriť svoje srdce a začať chápať pocitovo. Tak ako Láska sa nedá pochopiť len z textu, tak sa nedá pochopiť Stvorenie len hmotnými zmyslami.

Ak si chcete užiť hru Život, musíte sa naučiť pravidlá tejto hry. Musíte pochopiť ako celá hra funguje, čo robiť a čo nerobiť, aby ste túto hru vyhrali. Dobrá správa je, že môžu vyhrať všetci, ktorí vedia pravidlá. V tom je čaro hry Život. Preto mám túto hru tak rád.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

 • Ivan Teleranko Dvorsky

  znie to krasne, co pises, ale je to az prilis extremne a superlativne.
  proste nieje kazdy ako ty, a predstava sveta lasky, bez nenavisti a inych negativnych pocitov proste nieje pre kazdeho a nie kazdy by sa citil v takom svete dobre a nie kazdy by hru zivot v takom svete vyhral.

  iba taky ktory zmyslaju ako ty by vyhravali.

  z velkej casti by som asi vyhraval aj ja, lebo ja zmyslam skor tym smerom… ale proste nieje kazdy taky ani zdaleka… niekomu by taky svet smrdel a zdal by sa mu neskutocny… ako v matrixe, kde ludia neboli schopny prijat 1. verziu matrixu, pretoze bola utopiou, ale to sa niekomu moze zdat ako neskutocne…

  zda sa mi ze az prilis myslis na seba, a chcel by si mat svet podla seba

  • http://hromnik.com Tomáš Hromník

   Tele, viem aký som bol a viem aký som teraz. Preto viem, že zmena je možná. Zmeniť sa môže naozaj každý, len musí chcieť a niečo pre to aj urobiť. Sedieť na zadku a lamentovať dokáže každý. Sedieť na zadku a zameditovať si už dokáže menej ľudí. Preto je svet taký, aký je. Kým sa ľudia neobrátia do seba, budú okolo seba vytvárať len bordel a chaos. Preto sa snažím ľudí priviesť k vedomému životu, aby si uvedomovali viac a viac a boli každým dňom lepšou verziou samých seba. Takto sa môže zmeniť každý a postupne celý svet 😉 Ten, kto chce, hľadá riešenia. Ten kto nechce, hľadá výhovorky.