Debilizácia – udržiavanie ľudí v nevedomosti

To, čo sa vo svete deje už dlhé roky, je takzvaná debilizácia ľudí. So vzostupom technologického pokroku je debilizácia ešte jednoduchšia. Šírenie nepravdivých a polopravdivých informácií je v dnešnej dobe veľmi jednoduché. Ľudia sú natoľko debilizovaní, že nedokážu rozlíšiť pravdivé, polopravdivé a nepravdivé informácie. Žerú takmer všetko čo im podhodia ako pravdu. Respektíve berú za pravdu len to, čo im vyhovuje.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (8 min):

Ľudia sú zamerne udržiavaní v nevedomosti, aby si elita mohla robiť čo chce. Toto nie je žiadna konšpiračná teória. Stačí sa poobzerať okolo seba, stačí otvoriť oči a uvidieť čo sa deje. Každý, kto chce, to pochopí a uvidí. Každý kto chce, uvidí, že ľudia sú v akomsi tranze.

Lenže debilizovaní ľudia to nedokážu vidieť a sú natoľko zdebilizovaní, že to ani nechcú vidieť. Takíto ľudia sú obrovský problém tejto spoločnosti. Svet nie je nebezpečné miesto pre život kvoli zlým ľuďom, ale kvoli ľuďom, ktorí s tým nič nerobia. Zatiaľ čo v Afrike umierajú ľudia od hladu, inde sú ľudia zaneprázdnení naháňaním sa za peniazmi a myslia si, že peniaze ich spravia šťastnými. Takto sú ľudia oklamaní.

Ako vzniká debilizácia

Rodičia, ktorí žijú v nevedomosti, vychovávajú aj svoje deti v nevedomosti. Debilizácia začína už výchovou a pokračuje v škole a následne aj v spoločnosti plnej alkoholu, sexu, drog, nezdravého jedla a iných šmakov.

Dnes sú ľudia debilizovaní hlavne pomocou troch veľkých periemyslov – zábavný, potravinársky a farmaceutický. Do zvláštnej kategórie spadá ropný priemysel.

Zábavný priemysel

Nie je nič jednoduchšie ako zabaviť ľudí, odpútať ich pozornosť a popritom viesť vojny, drancovať prírodu a získavať čo najviac peňazí do svojej pokladničky bez toho, aby to ľuďom čo i len trochu prišlo čudné.

Dáme ľuďom televíziu a to ich zabaví. Prestane ich baviť televízia? Dáme im počítače, počítačové hry a internet. Dáme im virtuálnu realitu, v ktorej môžu byť kým chcú, môžu si v nej tvoriť svoj virtuálny život. To je super, nie? To ich na hodnú chvíľu zabaví a my si môžeme robiť čo chceme. Môžeme naďalej drancovať prírodu, môžeme si robiť v politike čo chceme. Ľudia sa aj tak v politike nevyznajú, majú radšej hry.

A tých, ktorých už nebaví zábava a prekukli naše aktivity, označíme za konšpirátorov a za bláznov. Ľudia im aj tak nebudú veriť. Budú veriť nám, našim médiám, našim politikom, našim sľubom. A my si môžeme robiť stále čo chceme. Ľudia o tom nemajú ani najmenšieho tušenia, lebo musia pracovať 8 a viac hodín denne, musia živiť rodinu, žiť z ruky do huby a svoj voľný čas trávia zábavou namiesto vzdelávania. Voilá. Ľudia chcú zábavu, tak im ju dajme. A kým ľudia pracujú a zabávajú sa, my si môžeme robiť čo len chceme bez toho aby nám do toho kecali.

Potravinársky priemysel

Aby sme zarobili ešte viac peňazí, podstrkujme ľuďom nezdravé potraviny a podporujme ich predaj reklamou, ktorá v ľuďoch vzbudí túžbu po týchto produktoch. Začnú sa stravovať nezdravo a to spôsobí ich zdravotné problémy. A potom na nich ešte zarobíme vďaka tomu, že sa budeme tváriť, že ich liečime. Budeme predávať drahé lieky, chemoterapie a rôzne iné terapie, ktoré ich ale vyliečiť nemusia.

Farmaceutický priemysel

Takmer všetky lieky majú nejaké vedľajšie účinky, ktoré ľuďom spôsobujú len ďalšie problémy. Farmaceutický priemysel nechce, aby boli ľudia zdraví, pretože by prišiel o zisky. Len si predstavte, že by nebolo toľko chorých ľudí. O koľko peňazí by farmaceutický priemysel prišiel… To predsa nemôžu dovoliť. Biznis so zdravím ľudí je jedným z najväčších biznisov na svete. Lieky a zdravotná starostlivosť sú pomerne drahé, ale ľudia si cenia zdravie a tak sú schopní za to zaplatiť nemalé peniaze.

Ropný priemysel

Najväčší priemysel na svete je ropný priemysel. Nepríde vám divné, že za posledných 50 rokov prišlo toľko technologických noviniek v rôznych oblastiach, ale stále máme autá, ktoré jazdia na ropu? Nepríde Vám ani trochu divné, že pred šesťdesiatimi rokmi boli počítače veľké ako futbalové ihrisko a dnes nosíme počítače v podobe smartfónov vo vrecku, zatiaľ čo pohonné látky sú stále rovnaké ako pred šesťdesiatimi rokmi?

computers-then-and-now-vs-energy-then-and-now

Jasné, už sú aj autá na plyn, či na elektrinu. Ale stále je to len veľmi malá časť. Stále obrovské množstvo áut jazdí na pohonné látky z ropy. Už sme mohli mať dávno ekologické palivo a dopravu, ktorá neznečisťuje životné prostredie. Ale keďže ropný priemysel je najziskovejší priemysel na svete, kde sa točia nehorázne veľké peniaze, nemôže dopustiť aby ľudia od ropy upustili a začali jazdiť na solárnu, alebo inú ekologickú energiu. Je možné, že už máme dávno vymyslené také technológie, ale nemáme k nim prístup kvoli chamtivosti ľudí ovládajúcich najväčšie priemysly sveta. Vynálezcovia, ktorí aj niečo ekologické vymysleli, boli umlčaní. Nehovorte mi, že za viac ako 60 rokov ľudia neboli schopní vymyslieť niečo lepšie ako je ropa, plyn, alebo elektrina a zaviesť to do veľkovýroby. To moja hlava jednoducho neberie. 60 rokov je dosť dlhá doba, aby ľudia dokázali vymyslieť niečo lepšie ako je ropa.

Konzum

Dnešná spoločnosť skonzumuje oveľa viac ako pred tridsiatimi rokmi. A nie je to ani tak preto, lebo je viac ľudí, ale preto, lebo ľudia jednoducho viac konzumujú. Každý rok nový mobil, nový počitač, nové auto, nové oblečenie, všetko stále nové. Potom vzniká odpad, ktorý nie je kam dávať. Vznikajú obrovské smetiská.

Na úrodnej pôde, kde sa dá pestovať zelenina, vznikajú obrovské fabriky, ktoré dajú prácu stovkám ľuďom. Ale takisto zoberú stovkám ľuďom potravu, ktorá mohla byť na úrodnej pôde vypestovaná. Ale jasné, žiadny problém. Máme tu geneticky modifikované potraviny, ktoré vypestujeme rýchlo a jednoducho. Čo na tom, že sú škodlivé. Hlavne, že máme čo jesť a máme fabriky na úrodnej pôde a môžeme v nich pracovať. Dokonalé. Ľudská hlúposť nemá hraníc…

Ľudia sú natoľko zmagorení, že im vôbec neprekáža, že kvoli ich konzumu a nenásytnosti korporácií sa planéta Zem stále viac a viac drancuje. Ubúdajú lesy, pralesy, úrodná pôda, znečisťujú sa rieky… Bohatí majú stále viac a chudobní stále menej. Donekonečna to takto nepôjde. Kedy si to ľudia uvedomia? Kedy sa väčšina ľudí zobudí z konzumného tranzu a uvedomia si čo všetko sa pácha kvoli zisku a nenásytnosti? Kedy ak nie teraz? O niekoľko rokov už môže byť neskoro. Teraz je najvyšší čas aby sa ľudia zobudili. Teraz je najvyšší čas, aby prebudení ľudia prebudili ostatných. Čím viac ľudí sa prebudí, tým lepšie.

Prosím zobúdzajte ďalších, spojme sa a buďme aktívni. Dosť bolo vysedávania, ukážme, že sa prebúdza stále viac a viac ľudí. Povedzme “DOSŤ!” tomuto šialenému systému. Povedzme “DOSŤ!” tým, ktorí ovládajú tento svet a hrajú sa s nami ako s pokusnými myšami. Potrebujeme získať na svoju stranu väčšinu ľudí, aby sme boli úspešní. Potrebujeme ľuďom ukázať v čom žijú, aby sa mohli rozhodnúť či v tom chcú žiť aj naďalej. Pokiaľ žijú v nevedomosti, ani si neuvedomujú, že je niečo zle a že to všetko môže byť inak.

Spojme svoje sily a začnime konať. Je čas!


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥