Novodobá vlna hippies

Novodobá vlna hippies je tu. Tentokrát v oveľa väčšej sile ako v 60-tych rokoch. Vtedy to bol len slabý odvar toho, čo je tu dnes. Novodobí hipíci nepotrebujú brať drogy aby si uvedomili nezmyselnosť súčasného systému. Novodobých hipíkov je stále viac a viac. Aké hodnoty si hipíci najviac cenia? Možno si hipík aj ty a ani o tom nevieš. Ja som o tom tiež nevedel kým ma tak jeden ujo po našom rozhovore nenazval.

Sloboda

Sloboda je to, čo si hipíci najviac cenia. Čím väčšiu má človek slobodu, tým je šťastnejší. Naopak čím je neslobodnejší, tým je nešťastnejší. Ak človek musí robiť niečo, čo nechce robiť, je neslobodný. Koľko ľudí dnes musí robiť niečo nasilu? Ľudia hovoria: “Musím toto, musím tamto,…“. Nehovoria: “Chcem spraviť toto a ešte toto…“. Najčastejšie hovoria, že niečo musia. V tomto systéme musia zarábať peniaze, potom musia platiť dane, zdravotné poistenie, nájom a majú veľa iných povinností, kvoli ktorým nemajú čas ani prostriedky na to, čo chcú robiť. To je neslobodný život. Ľudia v súčasnom systéme nie sú slobodní. Tento systém ich zotročuje. Ak cítiš, že si zotročený a chceš to zmeniť, pravdepodobne si novodobý hipík.

Vzájomná pomoc

Spoločne môžeme dosiahnuť väčšiu slobodu. Keď spojíme sily, pôjde to jednoduchšie ako keď sa o to budú pokúšať jednotlivci. Niektorí ľudia už dosiahli väčšiu slobodu. Tí môžu pomáhať tým, ktorí sú ešte len na ceste k väčšej slobode. Vzájomná pomoc je ďalšia črta hipíkov.

Láska a šťastie

Láska a šťastie idú so sebou ruka v ruke. Ak je človek šťastný, pravdepodobne zažíva lásku. Ak je milovaný, určite zažíva šťastie. Láska je oveľa mocnejšia ako strach, hnev, nenávisť či iná negatívna vlastnosť, alebo akákoľvek zbraň na Zemi. Láska je v srdci každej živej bytosti. Niektorí ľudia majú zamrazené srdcia, preto nedokážu cítiť lásku a namiesto nej cítia strach, hnev, či dokonca nenávisť. Úloha hipíkov je rozmraziť srdcia ľudí aby dokázali pocítiť lásku, ktorá nemá hranice. Akonáhle človek pocíti bezpodmienečnú lásku, jeho život a vzťah ku všetkému sa zmení. Ja som ju pocítil a chcem aby ju pocítilo viac ľudí. Život s láskou je oveľa krajší ako život so strachom, hnevom, nenávisťou, či inou nepríjemnou emóciou.

Rozdávajme teda lásku všade kde sa dá. Ukážme ľuďom, že sa dá žiť s láskou v srdci a že život s láskou je oveľa krajší ako bez nej.

DSC_0049 - Copy

Šetrnosť

Bolo mi povedané, že som príliš šetrný. Ja som sa nad tým tak zamyslel a zistil som, že ľudia sú nešetrní. Žijú v obrovskom konzume. Míňajú viac ako potrebujú. Ak by bolo všetkých 7 miliard ľudí nešetrných, môžeme to na tejto planéte rovno zabaliť.

Ja nepotrebujem každý rok nový mobil. Vystačím si s mobilom, ktorý je funkčný. Jeden telefón som mal 10 rokov. Nepotrebujem aby mi čapovali pivo do nového plastového pohára. Jeden plastový pohár môžem využiť viackrát. Staré sáčky odkladám a využívam ich znova keď potrebujem. A tak je to so všetkým. Nepotrebujem všetko nové. Načo? Aby som staré veci vyhadzoval a tvoril tak zbytočný odpad? Predstavte si, že 7 miliard ľudí žije nešetrným spôsobom a vždy všetko musia mať nové. Viete si predstaviť za akú malú dobu by sme boli zahltení odpadom? Na svete by nebolo nič, len odpad.

Zamyslite sa prosím nad tým a skúste byť aspoň trošku šetrnejší. Ak vám čo i len trochu záleží na tejto planéte, šetrnosť je nevyhnutná. Nazval by som to skôr zdravá spotreba ako šetrnosť. Predsalen nepotrebujeme mať všetko nové kým sú staré veci funkčné.

Strava

Niektorí ľudia si už uvedomili, že to, čo dávajú do seba, vplýva nie len na ich telo, ale aj na psychiku. Keď som jedol mäso, bol som podráždený, dokázal som sa rozhnevať kvoli hocijakej hlúposti. V auguste 2014 som si vďaka knihe Vědecké poznání duše uvedomil čo je vlastne mäso a už som ho nedokázal dať do úst. Po pol roku nejedenia mäsa som pocítil bezpodmienečnú lásku ku všetkým a všetkému. Táto nádherná skúsenosť s bezpodmienečnou láskou zmenila môj život od základu. Začal som sa viac zaujímať o životné prostredie, o ľudí, ktorí žijú pod hranicou chudoby, o všetky globálne a lokálne problémy. Stal sa zo mňa novodobý hippie, ktorému nie je ľahostajný osud tohto sveta a bytostí v ňom.

V článku “Ako sa stať vegánom” popisujem čo je mäso. V článku “Nebezpečenstvo nevedomosti a ignorancie” popisujem prečo je dobré byť si vedomý svojich činov a ich následkov. Ak si ľudia začnú uvedomovať čo svojimi činmi spôsobujú, veľmi rýchlo si rozmyslia čo budú a čo nebudú robiť.

Misia hipíkov

Úloha hipíkov je jednoduchá. Úlohou hipíkov je priniesť do pozornosti ľudí rôzne globálne, ale aj lokálne problémy a tiež ich riešenia aby sa ľudia nad nimi mohli zamyslieť a možno aj pre vyriešenie týchto problémov niečo urobiť.

Hipíci sú jednoducho ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud sveta a všetkých bytostí v ňom. Hipíkom je jedno čo si o nich iní pomyslia a prejavujú svoju individualitu naplno. Možno si si práve uvedomil, že hipík si aj ty.

Vyzývam všetkých hipíkov sveta – Spojme sa! Spojme svoje sily a začnime tvoriť spoločne lepší svet. Zdieľajme medzi sebou nápady a realizujme ich. Nápad bez realizácie je stále iba nápad. Je najvyšší čas konať. Spoločne. O pár rokov sa obzrieme za svojou prácou a povieme si: “Wow, dobrá práca!“.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

 • Moudré sovy

  tak jo, jsem hippie.. :) kde vás je víc?

 • Simona Amirah Stanovska

  Zdielam:)

 • Martina Pekařová

  Ač jsem do dnešního dne nevěděla, že se řadím do novodobých hipís, jsem ráda že v tom nejsem sama a osvětu nás šíří více. :-)

 • Klara Kunova Michalkova

  JJ, jsem taky hipik! I kdyz hipik je proste exot a pritom tyhle veci jako setrnost, laska a svoboda by mely byt normalni a dostat se do podvedomi vsem a mel by to byt proste standard a prumer!

 • http://poslys-pochop-prozij.wz.cz/ Vénya Luna

  Super článek :))) Ale jak bylo řečeno v prvním komentáři, mělo by to být normální 😀 :))