Odmietanie nikam nevedie

Všímam si, že ľudia majú veľmi často odpor napríklad k náboženstvám, filozofiám, názorom ostatných ľudí a podobne. Majú odpor k niečomu, o čom síce majú svoj názor, ale v skutočnosti to nepoznajú a odmietajú dozvedieť sa viac. Tam, kde je odpor, nemôže vzniknúť poznanie. Ak sa odmietam naučiť písať, nikdy sa nenaučím písať. Ak odmietam jesť, budem hladný a možno zomriem od hladu. Ľudia odmietajú veľa vecí, o ktorých si myslia, že ich nepotrebujú. Ak odmietnem niečo, o čom takmer nič neviem, ako môžem vedieť či to potrebujem, alebo nie, či sa mi to páči, alebo nie? Ako môžem vedieť či je jablko sladké, alebo kyselé bez toho, aby som ho ochutnal?

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (4 min):

Odmietanie poznania

Ľudia žijú v domnienkach, že niečo vedia. Svoje domnienky považujú za pravdu a odmietajú skutočné poznanie, pretože sa boja, že ich takzvané pravdy budú zborené. Mnohí ateisti žijú v domnení, že Boh neexistuje a odmietajú náboženstvá a duchovnú náuku. Odmietajú dozvedieť sa viac o svojom pôvode a o pôvode celého stvorenia. Pripravujú sa tak o poznanie, ktoré by im mohlo skvalitniť život. Ľudia bez duchovného poznania žijú ako zvieratá – jedia, spia, pária sa, a obraňujú sa. Ľudia sa pýšia, že na rozdiel od zvierat majú inteligenciu. Ale aká to je inteligencia, keď si vďaka nej pod sebou podrezávajú konár? Vďaka tejto úžasnej ingelitencii vymysleli rôzne vynálezy, ktoré ničia životné prostredie a každým dňom sa podmienky pre život zhoršujú. Vďaka ľuďom vyhynuli niektoré druhy zvierat a ďalšie sú na pokraji vyhynutia. Ľudia vďaka svojej takzvanej inteligencii ničia čo sa dá. Ničia sa dokonca aj medzi sebou. Vznikajú konflikty, v ktorých zomierajú milióny ľudí. Čo je to za inteligenciu? Je to veľmi nebezpečná inteligencia.

Ďakujem, neprosím

Keď sa snažím ľuďom vysvetliť, že môžu žiť život bez hnevu, strachu, nenávisti, odsudzovania a posudzovania, len krútia hlavou a neveria tomu, pretože tieto emócie a vlastnosti v sebe živia a nevedia si predstaviť život bez nich.  Stali sa súčasťou ich života a zvykli si na to.

Keď dám ľuďom jednoduchý návod na šťastnejší život ako vedomé žitie, meditáciu, či praktikovanie yogy, veľakrát to odmietnu pretože cítia akýsi odpor k danej činnosti a myslia si, že je to strata času. Bol som taký istý. Kedysi som si myslel, že meditácia je strata času. No keď som zo zvedavosti vyskúšal pravidelne každý deň meditovať, môj život sa zmenil k lepšiemu. Nevedel som o meditácii nič. Mohol som si o nej prečítať desiatky článkov, stále by som o nej vedel veľmi málo. Až keď som si ju vyskúšal, po pár mesiacoch som pochopil na čo je meditácia dobrá. O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“. Môžete si prečítať článok, ale keď vyskúšate meditovať každý deň po dobu pár mesiacov, budete mať s meditáciou osobnú skúsenosť, ktorá je na nezaplatenie. Praxou získate poznanie, ktoré je nad všetku teóriu.

Odmietanie nikam nevedie

Ak nechcete uviaznuť v slepej uličke obmedzeného poznania, skúste byť viac otvorení aby ste sa mohli dozvedieť viac o sebe, svojom okolí, o Zemi, o vesmíre, o živote, o celom Stvorení. Môžete si prečítať tisíce kníh, môžete mať teoretickej znalosti koľko chcete, ale až praxou získate skutočné poznanie. Píšem o tom v článku “Osobná skúsenosť“.

Keď prestanete odmietať a začnete prijímať, váš život sa zmení na nepoznanie. Veď vyskúšajte a uvidíte.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥