Intenzita vnímania života

Každý z nás žije život inou intezitou. Niekto si užíva život viac, iný menej, niekto vôbec. Keď počúvam hudbu, môžem len vnímať nejaký  zvuk a to je všetko. Ak nevnímam jednotlivé tóny, jednotlivé vibrácie, hudba je pre mňa len akýsi hluk. Akonáhle si dokážem zvýšiť intezitu prežívania života, zrazu môžem pocítiť a dokonca uvidieť hudbu. Každý jeden tón má svoju vibráciu a svoju farbu. Niektorí ľudia dokážu vnímať život tak intenzívne, že dokážu cítiť, alebo vidieť jednotlivé tóny. Iní ľudia zase dokážu počuť zvuky a cítiť vône na veľké diaľky. Každý z nás žije život inou intenzitou. A každý z nás môže túto intenzitu zvyšovať, aby mal väčší pôžitok zo života.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (4 min):

Láska

Keď som zažil svoje duchovné prebudenie, pocítil som bezpodmienečnú lásku ku všetkým a všetkému. K celému stvoreniu. Dovtedy som takú lásku nepoznal. Myslel som si, že skutočná láska môže byť len medzi veľmi blízkymi ľuďmi, alebo zvieratami. No pocítil som lásku ku všetkému. Intenzita prežívania môjho života sa zvýšila. Intenzita prežívania lásky sa zvýšila. Milujem ľudí, zvieratá, hmyz, rastliny, vodu,… všetko. Všetko je zrazu krajšie. Život s bezpodmienečnou láskou je nádherný.

Keď rozprávam o bezpodmienečnej láske ľuďom, ktorí ju necítia, nedokážu to poriadne pochopiť. Ani ja som to nechápal. O bezpodmienečnej láske som len čítal, ale nerozumel som ako môže niekto milovať bez podmienok. Nevedel som si to predstaviť až kým som to nezažil.

Želám si, aby viac ľudí dokázalo pocítiť bezpodmienečnú lásku. Je to neskutočne krásny pocit, ktorý sa dá len ťažko opísať slovami. To jednoducho musíte zažiť. Zvýšte intenzitu prežívania života a možno dokážete pocítiť bezpodmienečnú lásku tiež.

Zvyšovanie intenzity

Intenzitu prežívania života zvyšujem pomocou každodennej meditácie. Tak ako pravidelným posilňovaním môžete nabrať svaly, tak pravidelným meditovaním môžete zvýšiť intenzitu života. Meditácia očisťuje vedomie a vďaka očistenému vedomiu dokážem vnímať viac a viac. S príliš znečisteným vedomím toho človek moc nedokáže vnímať. Rovnako ako toho moc nevidí cez zašpinené okno. Akonáhle si okno očistí, uvidí oveľa viac. Existuje viacero spôsobov očistenia vedomia, o ktorých píšem v článku “Spôsoby pre očistenie vedomia“.

Po očistení vedomia

Keď si očistíte vedomie, uvidíte svet inými očami. Váš život sa zmení na nepoznanie. Veľa ľudí má znečistené vedomie a nedokážu preto vnímať život naplno, alebo aspoň o kúsok väčšou intenzitou. Ľudia sa o svoje vedomie nestarajú a tak sa zašpiní. Vedomie je ako okno, cez ktoré sa pozeráme na život. Cez špinavé okno toho moc nevidíme. Ale akonáhle očistíme aspoň časť okna, môžeme vidieť kúsok sveta zreteľnejšie.

Ak chcete vidieť a cítiť všetky tie krásy sveta, zapracujte na očistení svojho vedomia. Neoľutujete. Práve naopak. Budete sa čudovať čo všetko dokážete vnímať a akou intezitou!


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥