Nikdy nehovor nikdy

Poznám celkom dosť ľudí, ktorí používajú slovíčko “nikdy”. Nikdy to tak nebude. Ľudia sa nikdy nezmenia. Systém sa nikdy nezmení. Život na planéte sa nikdy nezmení. Eh, počkať. Život na planéte sa nikdy nezmení? Veď to je blbosť, nie? Život na planéte sa mení neustále. Neustále prebieha evolúcia. Všetko sa neustále mení. Kedysi som bol embryo, potom malý chlapec a teraz som dospelý. Ako môže niekto povedať, že sa niečo nikdy nezmení, keď je úplne jasné, že sa všetko neustále mení. To, čo tu bolo pred miliónmi rokov, tu už nie je. To, čo tu bolo pred sto rokmi, tu už nie je, alebo to má inú formu. Takže sa to zmenilo. Hovoriť, že sa nikdy nič nezmení, je veľmi naivné.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (4 min):

Ako môže byťosť, ktorá žije zhruba 80 rokov tvrdiť o niečom, že sa nikdy nestane, alebo nestalo? Ľudia, ktorí tvrdia, že nikdy to tak nebude, alebo že to sa nikdy nezmení, asi myslia, že sa to nezmení počas ich života. Inak si to neviem vysvetliť.

Napríklad ma pobavilo tvrdenie: “Ja nikdy neprestanem jesť mäso“. Hehe. Kedysi som si hovoril to isté. Dušoval som sa, že nikdy neprestanem jesť mäso. A bum! Prestal som. Uvedomil som si čo je mäso a už ho nedám do úst. A dúfam, že život vyskúša všetkých, ktorí tvrdia, že nikdy neprestanú jesť mäso. Mnohí z nich pravdepodobne prestanú keď si plne uvedomia čo je mäso a aká je jeho cena.

Ľudia sa nikdy nezmenia” – Ďalšie nezmyselné tvrdenie. Ľudia sa menia každou sekundou. Včera som mal iný názor ako dnes, pretože dnes som sa dozvedel niečo viac. Rovnako sa menia všetci ľudia. Každým dňom, každou sekundou si môžu uvedomiť viac a zmeniť sa. Tvrdenie “Ľudia sa nikdy nezmenia” je preto nepravdivé a čudujem sa prečo ho ľudia tak hojne používajú. Asi vychádzajú z histórie, ktorá ukazuje, že sa diali a stále dejú hrozné veci.

Vždy to tak bolo a bude” – Na to, aby som mohol tvrdiť, že niečo bude vždy tak, či onak, by som musel žiť večne a večne to pozorovať. Čož je pre človeka celkom náročné. To, čo bolo, môžeme zistiť z histórie, ale to, čo bude, nedokážeme určiť. Museli by sme mať jasnovidecké schopnosti. Môžeme odhadovať, že niečo bude tak, či onak, ale sú to len dohady. Tvrdenie, že vždy to tak bude, je dosť odvážne tvrdenie. A pravdepodobne je aj chybné keďže všetko sa neustále mení a ja ani neviem čo bude o sekundu.

Prečo sa používa slovíčko “Nikdy”?

Práve som pochopil prečo ľudia používajú slovíčko “Nikdy”. Používajú ho vtedy, keď sa im niečo nepáči a cítia k niečomu odpor a chcú ho zdôrazniť. “Nikdy neprestanem jesť mäso” znamená, že momentálne sa ho nechcem vzdať. Slovíčkom “nikdy” len zdôrazňujem, že odmietam prestať jesť mäso.

Ľudia sa nikdy nezmenia” znamená, že ja som sa nezmenil, alebo som aspoň zmenu nespozoroval a preto nechápem, že všetko sa mení každou sekundou. Keby som chápal, že všetko sa neustále mení, nehovoril by som takúto hlúposť, že ľudia sa nikdy nezmenia. Ja som sa zmenil a viem, že sa rovnako môžu zmeniť aj ostatní. Ľudia, ktorí používajú vetu “Ľudia sa nikdy nezmenia” sa ešte sami nezmenili a odmietajú sa zmeniť.

To isté platí pre tvrdenie “Vždy to tak bolo a bude“. To, že niečo bolo tak, či onak, ešte nezaručuje, že to tak bude aj v budúcnosti. Všetko sa môže zmeniť. Všetko podlieha zmene.

Predtým, než použijete slovíčko “nikdy”, zamyslite sa nad jeho významom vo vete. Zistíte, že častokrát toto slovíčko vyjadruje odpor a nie jeho skutočný význam.

Aj keď viem, že ľudia používajú slovíčko “nikdy” vo význame odporu, pýtam sa ich ako vedia, že to tak nikdy nebude. Táto otázka v nich vzbudí ešte väčšiu vlnu odporu a kvoli tejto emócií nedávajú zmysluplné odpovede. Je to celkom zábavné. Ešte som nedostal na svoju otázku uspokojujúcu odpoveď. Vždy sa jednalo o nejaké zlepence toho čo už bolo a čo je. A na základe toho určovali aká bude budúcnosť. Jasnovidci ako sa patrí.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥