Čo som sa naučil vďaka zamysleniu nad situáciami

V poslednej dobe (cca 3 týždne) sa mi toho dialo na priemerného človeka hrozne moc. Vďaka jednotlivým situáciam som zistil veľa o sebe a o živote. A nie len vďaka situáciam, ale hlavne vďaka tomu, že som tie situácie dokázal vnímať naplno a zamyslieť sa nad nimi. Väčšina ľudí sa totiž nad rôznymi situáciami nezamýšľa. Prežívajú ich v radosti, či hneve a to je všetko, čo si zo situácie odnesú. Radosť, hnev, alebo inú emóciu. No situácie nám majú priniesť ponaučenie. Keď sa človek zamyslí čo mu má daná situácia (či už dobrá, alebo zlá) priniesť, ako sa z nej môže poučiť, príde k zaujímavým myšlienkam. Väčšinou človeka posúvajú práve nepríjemné situácie, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity. Našou úlohou je premeniť tieto nepríjemné pocity na príjemné. Človeku nepomôže keď sa bude trápiť a hnevať. Pomôže mu, keď sa negatívnych pocitov zbaví. A zbaviť sa ich môžeme len tak, že sa nad nimi zamyslíme: “Prečo mám tieto negavítne pocity?”, “Naozaj mám prečo sa hnevať?”, “K čomu mi bude dobré, keď sa budem trápiť?”. Skúste to. Ja som to skúsil a tu sú výsledky:

Objavil som šťastie v sebe

Mal som to šťastie, že som objavil šťastie v sebe. Spoznal som najkrajšiu ženu na svete. Prechovávali sme k sebe vzájomné a nemalé sympatie. No neskôr som zistil, že má celkom pekný vzťah s iným mužom. Trápil som sa kvoli tomu asi pár hodín. Keby som sa nad celou situáciou nezamyslel a nedoprial im lásku, trápil by som sa určite oveľa dlhšie. A zbytočne. Počas 15 minutovej cesty v autobuse som nad celou situáciou premýšľal. Vynorili sa otázky: “Prečo im to nedoprajem?”, “Prečo som taký sebec?”. A odpovede prišli – nedoprajem im lásku, pretože som sebec. Riešenie – nebudem sebec a doprajem im lásku. Veď predsa aký ja mám nárok na tú ženu, keď si oni budovali vzťah dlhé mesiace. Žiadny. Takisto som zistil, že ak si myslíme, že nás môže nejaký človek spraviť šťastným, skôr, či neskôr nám ten človek ublíži a my budeme nešťastní. Ak dovolíme, aby naše šťastie záviselo na nejakom človeku, skôr, či neskôr na to doplatíme. Prítomnosť milovaného človeka nám môže šťastie znásobiť, no nikdy nemôžeme dopustiť, aby na ňom naše šťastie záviselo. Svoje šťastie máme v priateľoch, ktorí nás podržia v každej situácii. Svoje šťastie máme, keď máme dostatok jedla, keď svieti slnko, keď vidíme niečo pekné, keď sa naučíme tešiť z maličkostí. Nie je to žiadna veda. Treba si len vážiť život a všetko, čo k nemu patrí. Vtedy nájdeme svoje šťastie.

Spoznal som pravú lásku

Najkrajšia žena na svete, ktorú som spoznal sa stala zároveň mojou pravou láskou. Aby som to upresnil, stala sa prostredníkom k pravej láske – bezpodmienečnej láske, láske bez potreby vlastniť, bez žiarlivosti… vďaka tej žene som objavil pocity, ktoré som za 26 rokov svojho života nepocítil. Mal som možnosť na vlastnej koži pocítiť lásku, o ktorej sa tak hovorí a o ktorej som aj čítal, no nechápal som tomu. Som si istý, že zamilovanosť to nebola. Tú som pocítil už veľakrát, no nikdy nebola tak silná a krásna ako pravá láska. O pravej láske som napísal na uvedomsa.sk.

Ovládol som EGO

Pravá láska spôsobila aj to, že veci sa už netočia len okolo MŇA. Začal som viac vnímať potreby ostatných a snažím sa ich napĺňať. Mám silnú potrebu obdarovávať ľudí, ktorú som nikdy nemal. Chcem aby ľudia okolo mňa boli šťastní a to robí šťastným aj mňa. Patril som medzi ľudí, ktorí vždy museli mať pravdu. Teraz sa na takých ľuďoch zabávam :) Patril som k ľuďom, ktorí si nevedeli priznať chybu a nevedeli povedať prepáč, alebo ďakujem. Dnes ďakujem za každú drobnosť.

Záver

Na záver len prajem každému lásku. Pravú lásku. A vyzývam vás: Začnite sa zamýšľať nad situáciami a emóciami, ktoré prežívate. Pýtajte sa prečo ich prežívate. Snažte sa brať odpovede, ktoré k vám prídu k srdcu a začnite sa podľa nich riadiť. Zmení vám to život. K lepšiemu :)


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥