Ľudia sú nešťastní lebo nevedia…

Ľudia sú nešťastní, lebo nevedia ako funguje život. V škole ich to nenaučili. Musia sa to naučiť počas života sami.

Bolestivé situácie ako lekcie

Ľudia utápajú svoj žiaľ a utrpenie v alkohole namiesto toho, aby si z daných bolestivých situácií zobrali nejaké ponaučenie. Stačí tak málo, stačí sa len zamyslieť. Prečo trpím? Prečo ma partner opúšťa? Nie je náhodou chyba vo mne? Prečo sa mi deje to, čo sa deje? Kupodivu, začnú sa vynárať odpovede v podobe myšlienok. Logické odpovede. Človek je veľakrát prekvapený na čo všetko príde. Zrazu utrpenie nie je iba utrpenie. Je to lekcia, ktorú si pre nás pripravil život. Tak, ako sme sa učili v škole, učíme sa v každodennom živote. V každodenných situáciach. Je iba na nás, akú známku si odnesieme. Niektorí zvládnu lekcie na výbornú a môžu postúpiť do ďalšej triedy. Niektorí lekcie nezvládnu a budú musieť opakovať ročník. Je to krásna analógia. Ako funguje škola, tak funguje život.

Vzťahy

Ľudia si vzťahy zbytočne komplikujú. K druhému nie sú na 100% úprimní a potom vzniká napätie a nedorozumenie. Vo vzťahu nemôže chýbať 100% úprimnosť a porozumenie. Musíme sa snažiť porozumieť – vcítiť sa do druhého (empatia). Ak partnerovi nepovieme čo najskôr, že sa v nás niečo zmenilo vo vzťahu k nemu a budeme to v sebe dusiť, skôr či neskôr to dopadne katastrofou. Budú následovať hádky a výčitky. Ostanú len oči pre plač.

No keby sme sa snažili počas celého vzťahu byť k sebe na sto percent úprimní a snažili sa vzájomne pochopiť, náš vzťah by nemusel skončiť katastrofou. Možno by náš vzťah nemusel skončiť vôbec.

Kde nie je úprimnosť a dôvera, tam nemôže byť láska.

Elfoslav píše ako Baričák

Môžete si pomyslieť – ten Elfoslav prečítal Baričáka a už píše články ako on. Áno, je to pravda. Čítal som veľa od Baričáka a teraz píšem jeho štýlom. No píšem to preto, lebo to tak cítim a vnímam veci tak, ako ich píšem. Píšem na základe vlastných skúseností. To, že nejaký Baričák mal podobné skúsenosti a myšlienky, za to už nemôžem. Každý človek príde totiž časom na to isté. Stačí len počúvať svoje vnútro.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥