Výčitky, výčitky, výčitky

Určite sa vám už neraz stalo, že vám niekto niečo vyčítal. Možno ste spravili nejakú chybu, alebo ste len robili to najlepšie čo viete, no aj tak vás zasiahla sprcha výčitiek.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si Vlog (3 min):

Nie je výčitka ako výčitka

Ak som spravil chybu a dostanem za to vynadané, je to v poriadku. Výčitky si môžem zobrať k srdcu a z chyby sa poučiť.

Lenže ak robím to najlepšie čo viem, konám podľa svojho srdca a niekto mi to bude vyčítať, tu už výčitky na mieste nie sú. Ľudia môžu byť na mňa naštvaní, pretože som ich možno sklamal, no sám seba som nesklamal. Sám seba by som sklamal keby som sa podľa srdca neriadil.

Príklad zo života

Už viackrát sa mi stalo, že som niečo plánoval s viacerými ľuďmi, ale neskôr som si to zo dňa na deň rozmyslel a rozhodol som sa, že pôjdem inou životnou cestou. Bolo to spontánne rozhodnutie srdca a musel som ho vypočuť, inak by som nebol šťastný. Trpel by som. Veľa ľudí je neštastných pretože nepočúva svoje srdce a ide tak prakticky proti sebe. Samozrejme tí ľudia, s ktorými som plánoval nejaké projekty, biznis, alebo čokoľvek iné, boli na mňa naštvaní. Rátali somnou a ja som sa takto na nich vykašľal. Dostal som spŕšku výčitiek.

“Je to podľa teba fér?”

“A to si ako predstavuješ? Že sa na to jednoducho vykašleš a necháš nás v tom samých?”

A podobné srdcervúce vety. Nebolo to príjemné počúvať. Kolegovia boli naštvaní, no ja nie, pretože som sa rozhodol na základe svojho cítenia, na základe srdca. Možno sú na mňa naštvaní doteraz a už by somnou nič nezačínali. Tomu celkom rozumiem. Pretože sa mi za posledné 2 roky veľakrát stalo, že som si niečo uvedomil a rozmyslel akým smerom sa bude uberať môj život.

Možno je to v ich očiach odomňa sebecké, no musia pochopiť, že nemôžem ísť proti svojmu srdcu. Išiel by som sám proti sebe.

Mal by som sa z toho poučiť a v ďalšom projekte vopred upozorniť, nech somnou na 100% nerátajú, lebo si to môžem kedykoľvek rozmyslieť a opustiť projekt. Naozaj sa mi to stalo už veľakrát. Alebo sa jednoducho nepúšťať do projektov s viacerými ľuďmi, kde na mne závisí veľká časť projektu.

Vyčítate?

A čo vy? Často vyčítate niečo iným ľuďom? Ak hej, prečo? Skúste pochopiť, že každý človek je slobodný a má slobodnú vôľu rozhodovania a konania. Ak toto prijmete ako fakt, už nebudete nikomu nič vyčítať, lebo budete chápať, že človek konal na základe svojej slobodnej voľby.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥