Význam zahalenia tela a tváre ženy

Žena je v mnohých kultúrach symbolom krásy. Venuša – bohyňa krásy a lásky. Ak muž vidí krásnu ženu, nemôže sa vynadívať, jednoducho na ňu musí zízať. Neviem, či je to ženám príjemné…

Tajomstvo

Moslimské ženy bývajú zahalené. Pre Moslimov je to úplne prirodzené ako pre nás, keď tu behajú polonahé ženy v sukničkách.

Pre nás je možno nepochopiteľné ako môžu tak ženy chodiť a hlavne prečo. Jedna Moslimská žena, ktorá vyzerala asi takto, mi to objasnila:

“Zakrývam sa takto pretože ženy bývajú terčom sexuálnych narážok a to mi vadí. Keď sa takto obliekam, ľudia ma musia súdiť podľa toho, čo hovorím, nie podľa môjho tela.”

Jej slová sa mi vryli do pamäti. Ostal som v nemom úžase. Sám nechcem ľudí súdiť podľa výzoru. No keby si už mám vybrať ženu, s ktorou by som chcel mať deti, musela by ma fyzicky priťahovať. Fyzická príťažlivosť hrá najmä vo vzťahoch veľkú rolu, či chceme, alebo nechceme.

No keďže je žena celá zahalená, netuším, či je fyzicky pekná. Môžem len posúdiť, či má peknú dušu. A o to ide. Nebyť zaslepený fyzickou krásou ženy. Koľko vzťahov stroskotá na tom, že si ľudia nerozumejú a len sa hádajú. Koľko vzťahov vzniklo vďaka fyzickej príťažlivosti. Koľkokrát som sa aj ja nechal unášať fyzickou krásou ženy.

Ak je žena zahalená a nevystavuje svoju krásu na obdiv, je oveľa menšia šanca, že ju bude chcieť niekto zbaliť vyslovene pre jej krásu. Moslimskí muži vraj prikazujú svojim ženám aby sa na verejnosti zahaľovali jednoducho preto, aby na ne iní muži nezízali chtíčom.

Nevýhody

V lete je v takom oblečení asi dosť teplo.

Jedenie a pitie na verejnosti vyzerá zaujimavo.

Ľudia sú naučení rozoznávať iných ľudí podľa tváre, nie podľa očí. Môže sa stať, že vaša moslimská kamarátka prejde okolo vás bez toho, aby ste ju spoznali.

Nevidno mimiku tváre ako napríklad úsmev.

Nemožnosť vykonávať niektoré druhy práce.

V západných kultúrach takéto oblečenie vzbudzuje rozruch a hrôzu.

Sťažuje kúpanie a plávanie.

Záver

Zdá sa, že nevýhody zahalenia žien prevažujú nad výhodami. Nejde ale o kvantitu. Ide o kvalitu. Ak sa žena chce chrániť pred chtivými pohľadmi mužov, bude sa zahaľovať nech to stojí čo to stojí.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥