Načo chceš vedieť čo je po smrti?

Je veľa ľudí, ktorí chcú vedieť čo je po smrti. Či vôbec budú po smrti existovať. Či vôbec existuje duša a či je večná, alebo zomiera s telom. Je veľa teórií o tom, čo bude po smrti. Ako môžeme vedieť, ktorá je tá pravá? Ako môžeme vedieť čo bude po smrti kým žijeme?

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (6 min):

Rôzne teórie

Kresťanstvo

Kresťania tvrdia, že po smrti nás čaká večný život v raji, alebo v pekle. Keď si predstavím večný raj, je to nuda. Keď si predstavím večné peklo, je celkom smutné, že duša po kratučkom živote na Zemi nemá možnosť sa napraviť a dostať sa z pekla. Nedáva mi to žiadny zmysel.

Východné náboženstvá

Východné náboženstvá ako hinduizmus, či Hare Krišna tvrdia, že duša sa reinkarnuje do hmotného tela podľa karmy. Podľa karmy sa duši priradí telo človeka, zvieraťa, alebo rastliny. Takisto stupeň fyzických alebo psychických porúch a rôzne životné situácie. Karma môže za všetko. Karma sa prenáša na základe minulých životov. Ak človek konal počas života dobro, odzrkadlí sa to aj v jeho ďalšom živote. To isté platí aj pre zlo. Kto koná dobro, bude sa mať dobre. Kto koná zlo, bude sa mať horšie. Zlý človek sa môže sa prevteliť do zvieraťa, alebo rastliny a bude mu trvať mnoho životov kým sa dostane opäť do tela človeka, v ktorom bude mať možnosť splynúť s Bohom. Možnosť dosiahnuť osvietenie.

“New age” – Nový vek

New age, alebo Nový vek je označenie pre filozofiu, ktorá vychádza z rôznych náboženstiev. Je to taký mix všetkého. New age tvrdí, že duša si vyberá telo na základe toho, čo sa chce v ďalšom živote naučiť. Je to sympatické, lebo slobodná voľba existuje aj po smrti. Duša si môže vybrať čo chce. Nie je to ako na škole, kde sa musíte učiť aj to, čo nechcete. Duša si presne vyberie životné situácie, ktoré chce prežiť, doslova si dizajnuje svoj ďalší život. Znie to naozaj lákavo, až by som tomu uveril. No ja neviem či je to naozaj tak. Nepamätám si svoju existenciu mimo fyzického tela, nedokážem teda povedať ako to naozaj je. Môžem len povedať, že sa mi táto myšlienka slobodného výberu života páči. V hĺbke duše somnou rezonuje. To ale neznamená, že duša si vyberá bezproblémový život. Naopak, vyberá si častokrát ťažké situácie vďaka ktorým môže rásť a učiť sa. Ak sa mi niečo nepríjemné stane, viem, že som si to vybral sám a mám sa niečo naučiť. Nemôžem viniť nikoho, okrem seba.

Ako mám vedieť ako to naozaj je?

Ako mám ja, duša uväznená v hmotnom tele, vedieť čo bude po smrti, alebo čo bolo predtým než som prišiel na tento svet? Ja to momentálne neviem. Sú ľudia, ktorí si pamätajú minulé životy a dokonca aj to ako prišli do tela a ako sa narodili. Vedia odkiaľ pochádzajú a vedia čo ich čaká po smrti. Niektorí si vraj vybrali tento život, aby mohli pomáhať ľuďom pri prechode do vyšších vibrácií – k lepšiemu a šťastnejšiemu životu. Iným vraj bola táto úloha pridelená a tak im neostávalo nič iné ako s tým súhlasiť a ísť pomáhať ľuďom na Zemi. Tieto tvrdenia súhlasia s učením New age.

Je to naozaj dôležité?

Je naozaj dôležité vedieť čo presne ma čaká po smrti? Nestačí vedieť, že som duša, ktorá je večná? Že nie som toto telo? Telo zomrie a duša bude opäť slobodná. Ak si nepamätám čo bolo pred narodením, ostáva mi len veriť tým, ktorí to možno vedia. Tvrdia, že si sami vybrali tento život a presne vedia čo majú v tomto živote dosiahnuť – aké je ich životné poslanie.

Životné poslanie

Nie je vôbec dôležité vedieť čo nás čaká po smrti. Žijeme vo fyzickom tele tu a teraz a je podstatné zameriavať sa na to, prečo vlastne žijeme. Čo je našou úlohou? Načo sme tu? Každý človek má svoje životné poslanie. Keby ho nemal, bolo by to veľmi smutné a žil by prakticky zbytočne. Prach si a v prach sa obrátiš. No kým sa tak stane, môžeš po sebe zanechať odkaz budúcim generáciam. Na svete žije 7 miliárd ľudí. Každý človek má šancu niečo vytvoriť a odovzdať to budúcim generáciam. Taktiež každý ľudský život je šanca na sebarealizáciu. Na dosiahnutie osvietenia – večného šťastia a lásky.

Nie je dôležité čo bude po smrti

Dôležité je to, čo je tu a teraz. Dôležité je prebudenie čo najväčšieho počtu ľudí. Žijeme v dobe, v ktorej je prebudenie ľudí najväčšia priorita. Viac si o tom môžeš prečítať v článku “Čo je v súčasnosti naozaj dôležité?“.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥