Súčasná situácia a jej riešenie

V súčasnosti existuje na svete celkom dosť globálnych problémov. Jedným z najdiskutovanejších je utečenecká kríza, ktorú práve teraz Európa zažíva. Je to najväčšia utečenecká kríza, ktorú Európa zažila od druhej svetovej vojny.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (7 min):

Na Facebooku som narazil na tento status:

Situácia z môjho pohľadu… 30 rokov rabovania Afriky… zároveň Unicef a iní prosia o podporu hladujúcich černoškov… nie je to len umelo vytvorená miliarda ľudí, bez vlastného fungujúceho systému žitia doma? Zničenie Líbie = otvorenie hranice… inteligentných a vzdelaných hneď z Afriky berie Amerika, každý rok milión “ako súčasť po moci”… do EU prúdi ostatné obyvaťelstvo, pre ktorých máme nachystaných 14 tisíc Eur pre každého… to je celé… my nie sme Amerika, nemáme tu černošské štvrte, čínske, moslimské, žiadne pre neprispôsobivých, žijeme ako “celok”… nedokázali sme integrovat do spoločnosti “pár cigánov” ktorých väčina berie ako odpad spoločnosti… Čo budeme robiť s tisíckami Afričanov … je to tiež úplne iná mentalita (ako rómovia) ako my, iné vystupovanie, vyjadrovanie emocií všetko… daj si ruku na srdce a spýtaj sa sám seba, mame šancu sa zžiť… alebo dáme za čas priestor Nato a Amerike (a ich prepnutým spojencom) obsadiť Europu “mierovými” vojskami, ktorým nejde o nás, ale o Rusko (o celosvetové nerastné bohatstvo)… dáme im šancu provokovať a vyvolať tretiu svetovú? Alebo zozbierame súvislosti, pochopíme smerovanie sveta a zmeníme systém a jeho smerovanie do záhuby… Evolúcia vedomia má potenciál otvoriť oči každému, nie nasadiť ružové okuliare na nás samých a naše najbližšie okolie… je to podľa Vás konšpirácia? Milujem každú živú bytosť, ale treba si uvedomiť, že svetu vládnu ekonómovia, právnici, čisto na zisk orientovaní ľudia, ktorým nejde o planétu a život na nej, ale o profit a rast monetárnej bubliny, ktorá priamo ohrozuje život na planéte… je to konšpirácia? Netýka sa to každého jednotlivca? Zaťial? Aký máte nato názor? Ďakujem za odpoveď.

No a moja odpoveď je toto:

Áno, situácia, ktorú si popísal naozaj v blízkej dobe hrozí. Nefungujúci multikulturalizmus, občianske vojny, svetová vojna… toto všetko ale môže vzniknúť jedine vtedy, keď sa väčšina ľudí bude správať ako doteraz – sebecky a nenávistne. Rómov by sme dokázali integrovať keby ľudia voči nim nemali predsudky. Kvoli predsudkom majú rómovia problém nájsť si prácu, teda aspoň tí, ktorí chcú pracovať.

Ako sa situácia bude odvíjať, záleží predovšetkým na kolektívnom vedomí. Pár prebudených jednotlivcov nezmôže skoro nič oproti horde neprebudených. Teraz je dôležité, aby sa prebudilo čo najviac ľudí. Všetko nasvedčuje tomu, že sa prebudia. Ešte máme čas.

V utečeneckej kríze môžeme vidieť dva extrémy – protiutečeneckú propagandu a slniečkarsku propagandu. Buď sú všetci utečenci nebezpeční teroristi, alebo sú všetci chudáčikovia utekajúci pred vojnou, ktorým treba pomáhať ako sa len dá. Pravda je, ako vždy, v strede. V každej mase ľudí sa nachádzajú aj normálni, aj problémoví jedinci. Bolo by dobré keby to ľudia pochopia.

V auguste a septembri som písal články o utečencoch a pokúšal som sa uviesť veci na pravú mieru. Samozrejme veľa ľudí na ne nebolo pripravených. Veľa ľudí má ešte starú mentalitu a sú pripojení v Matrixe.

Ty ako jednotlivec sa môžeš pokúšať ľuďom otvoriť oči, môžeš sa pokúšať prebudiť ich, no keď na to nie sú pripravení, nebudú ťa počúvať. Ľudia stále počúvajú len to, s čím plne súhlasia a to, s čím nesúhlasia pustia jedným uchom dnu a druhým von. No môže sa stať, že do nich zaseješ semiačko prebudenia a to semiačko neskôr vyklíči a vyrastie. Ale v žiadnom prípade to nerob nasilu. Ak ťa nechcú počúvať, nechaj ich tak. Každý má slobodnú voľbu a sám sa rozhoduje čo chce, a čo nie.

Počúvaj svoje srdce a rob to, čo ti hovorí. Každý jeden z nás má veľmi dôležitú úlohu v tomto procese prebudenia. Stále viac ľudí sa prebúdza. Stále viac ľudí nachádza pravé hodnoty života a zisťuje, že tento systém má nastavené nesprávne hodnoty. Môžeš mať pocit, že ľudstvo je stratené, že väčšina ľudí má otrasné zmýšľanie. Momentálne je to naozaj tak. No môžeš vidieť a sledovať, že prebudených ľudí stále pribúda. A môžeš byť šťastný, že si toho svedkom, že si toho súčasťou.

Neviem ako dlho toto prebudenie bude trvať, ale jedno viem isto. Že nová generácia ľudí je iná ako tá stará. Nová generácia pozná pravé hodnoty života a riadi sa podľa nich. Nová generácia (z)mení tento svet. Nastáva nový Zlatý vek. Nie je to výmysel, môžeš to pozorovať okolo seba. Pozoruj mladých ľudí, rozprávaj sa s nimi a zistíš, že sú iní. Ja osobne som narazil na pár mladých ľudí, ktorí ešte nedovŕšili ani vek 20 rokov a už majú názory, s ktorými by schovali do vrecka celú staršiu generáciu.

Zmena prichádza a je to zmena, ktorá by mala zachrániť svet. V súčasnosti je naozaj dôležité prebudenie čo najväčšieho počtu ľudí. Píšem o tom v článku “Čo je v súčasnosti naozaj dôležité?“. Toto je jediné riešenie súčastnej situácie. Kým ľudia žijú v nevedomosti, sú ovládaní strachom a dezinformáciami z médií. Sú manipulovateľní. Je oveľa jednoduchšie predať pancierové dvere tomu, kto sa bojí o svoj majetok lebo videl v správach zlodejov, ako tomu, kto sa o svoj majetok nebojí.

Môžeme sa pokúšať prebudiť ľudí, no v prvom rade sa musia chcieť sami zobudiť. My ich nemôžeme nijako nútiť. Ostáva nám len dúfať a veriť, že sa ľudia prebudia a nastane dlhoočakávaná zmena.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥