Prestaňme sa nálepkovať, buďme ľudia

Kresťan, mormon, moslim, hinduista, ateista, scientológ, Slovák, Maďar, Čech, Američan, nacionalista, antifák, pravičiar, ľavičiar, černoch, beloch, aziat… je mi z toho divnô. Ľudia si vymysleli nespočet nálepiek aby sa odlíšili od iných ľudí. Ale prečo? Aby sa mohli medzi sebou ľudia s rôznymi nálepkami hádať a nenávidieť?

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (7 min):

Nezmyselné hádky a nenávisť

Kresťan verzus moslim, nacionalista verzus antifák, pravičiar verzus ľavičiar,… toto nikam nevedie. Vedie to len k hádkam a vzájomnej nenávisti. K čomu je dobrá nenávisť? Len na plodenie ďalšej nenávisti. Oko za oko, zub za zub a svet bude slepý a bezzubý.

Naozaj chcete aby bol svet slepý a bezzubý? Chcete byť súčasťou hádok a nenávisti? Chcete sa aj naďalej nálepkovať a hľadať odlišnosti v ľuďoch s inými nálepkami namiesto spoločných črtov?

Vo svojej podstate sú všetci ľudia rovnakí. Každý potrebuje spať a jesť. Teda okrem breathariánov, hehe. Každý chce žiť šťastný, láskyplný život plný hojnosti. Je úplne jedno či je človek kresťan, moslim, hinduista. Vo svojej podstate sú všetci ľudia.

Pomôže vám keď budete ľudí s inými nálepkami vnímať rozdielne? Sú vari menejcenní ľudia? V čom sa líši bezdomovec od prezidenta? Ten bezdomovec sa nemôže jedného dňa stať prezidentom?

Reálna hrozba

Do ľudí je veľmi ľahké zasiať strach a nenávisť. Označí sa nepriateľ, rozšíria sa o ňom nepekné informácie, ktoré v ľuďoch vyvolajú pobúrenie, strach a nenávisť. Následne vďaka tomu ľudia dokážu podporovať násilie voči označenému nepriateľovi a niektorí dokážu toto násilie aj vykonávať. Toto sa dialo počas druhej svetovej vojny. Môžete si o tom prečítať v článku “Odveká nenávisť voči Židom“.

Asi najobludnejšie na holokauste bola jeho cielenosť a chladnokrvnosť. Boli vytvorené celé tímy analytikov a odborníkov, ktorí navrhovali najlepšie spôsoby riešenia. Vzdelaní ľudia s prestížnym vzdelaním a dobrými spôsobmi, s rodinami a deťmi budovali plán konečného riešenia. Je obludné, do čoho všetkého dokáže omámený človek vložiť svoje schopnosti. Dokáže chladnokrvne počítať kapacitu transportov a účinnosť plynových komôr. Rozdeliť etapy presunov, určiť kto pôjde v ktorej, a potom večerať doma s rodinou. Po dobrých raňajkách ísť do práce a robiť pokusy na živých ľuďoch so sterilizáciou, alebo s novými chemickými látkami, po ktorých ľudia zomierali na neznesiteľné bolesti. Je to neuveriteľný pocit sledovať príbehy skutočných ľudí, ako končia v plynových komorách, alebo v masových hroboch. Veľmi smutná je skutočnosť, že niektorí jedinci by v tom radi pokračovali. Akoby už toho nebolo dosť.

Zmanipulovaní ľudia sú veľmi nebezpečná zbraň. Predstavte si, že dokážete takto zmanipulovať milióny ľudí. Máte veľmi slušnú armádu. Ľudia sú neustále manipulovaní médiami. Média do ľudí zasievajú strach. A ľudia, ktorí sa boja, sú veľmi ľahko ovládateľní, urobia a podporia čokoľvek, čo im vyvolá pocit bezpečia. Ľudia dnes takto podporujú vojny, ktoré sú vedené proti označeným nepriateľom. Už ich ale nezaujíma, že vo vojnách umierajú tisíce ľudí. Umierajú ľudia ako ty a ja.

11899997_1040449282633363_8004742323018458910_n

Ľudia vojny k životu nepotrebujú. Potrebuje ich elita k dosiahnutiu svojich cieľov. Bežný človek by si nikdy nepovedal “Tak a teraz idem do vojny, idem podporovať zabíjanie tisíce nevinných ľudí”. Je to choré, je to zvrátené.

Nie len vo vojnách sú označovaní nepriatelia, ale aj v bežnom živote. Intrigy, hádky, rozdeľovanie sa, nenávisť,… ten nemá rád toho, tá neznáša toho, toho by som nakopal… Prečo? Načo toto všetko? Načo je to dobré? Komu to pomôže? Nerozumiem tomu. Ty hej? Komu tým prospejem, že budem nenávidieť? Nikomu. Nenávisť a násilie plodí len ďalšiu nenávisť a násilie. Zastavme toto šialenstvo. Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom. Inak to nikdy neskončí. Každý človek prirodzene túži po láske a šťastí. Niektorí ľudia toto nenachádzajú a tak dokážu robiť veľa ohavností. Milujúci človek nedokáže ublížiť ani muche. Nedokáže oplácať násilie násilím. Nedokáže podporovať násilie.

Práve láska robí človeka človekom. Človek, ktorý nemá v sebe lásku, dokáže robiť ohavné veci. Človek bez lásky nie je človek. Je to netvor. Na svete je veľa netvorov, ktorým chýba láska. Veľa ľudí našťastie vie čo je láska a mali by ju zdieľať s tými, ktorí ju potrebujú.

Buďme ľudia

Čo keby sme sa vzdali svojich vymyslených nálepiek ako Slovák, Maďar, Čech, černoch, beloch, aziat, nácek, antifák, metalista, punkáč, diskáč… a nalepili by sme si na čelo jednu veľkú nálepku s textom “ČLOVEK”?

nalepka-clovek

A čo keby sme sa aj začali správať ako ľudia? Čo keby sme dodržiavali základné pravidlá ľudskosti ako:

  • rešpektovanie slobody iných
  • rob iným to, čo chceš aby oni robili tebe
  • nezabiješ

Na to, aby sme mohli dodržiavať základné pravidlá ľudskosti , musíme využívať empatiu. Píšem o tom v článku “Základné pravidlá ľudskosti“.

Viem, že pre mnohých je ťažké dodržiavať základné pravidlá ľudskosti a preto každému odporúčam nech začne meditovať, aby sa tak dokázal priblížiť k stavu pohody, lásky a šťastia. Každodenná meditácia mi neskutočne pomohla očistiť vedomie a uvedomiť si veľa vecí. O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“.

Máme na výber. Buď sa budeme nálepkovať a nenávidieť ako doteraz a z nenávisti vznikne ešte väčšia nenávisť, až to môže vyústiť do nepekných konfliktov, alebo sa zjednotíme aby sme mohli žiť v láske, mieri, šťastí a hojnosti ako ľudia. Čo vy na to? Kto ide so mnou rozdávať lásku?


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥