Predpovedanie správania ľudí a ich jednoduchá manipulácia

Všimol som si, že ľudia sa nechávajú ľahko manipulovať. O manipulácii strachom píšem v článku “Vzbudzovanie strachu ako manipulatívna technika“. Jedna vec je manipulácia ľudí pre dosiahnutie určitého cieľa a druhá vec je predpovedanie správania ľudí, vďaka ktorému môžu manipulátori dosahovať tieto ciele. A aj dosahujú. Keby nevedeli ako sa ľudia zachovajú, manipulácia by nemala zmysel, minula by sa účinku. Keby bolo správanie ľudí nepredvídateľné, manipulácia by nebola možná.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (12 min):

Predpovedanie správania

Predpovedanie správania ľudí je veľmi jednoduché. Ak navyše ľudia žijú v strachu, je to ešte jednoduchšie. Po čom ľudia žijúci v strachu najviac túžia? Predsa po bezpečí. Túžia po záchrancovi, ktorý ich zachráni. Ak sa taký záchranca ukáže, s radosťou ho príjmu. Podobne ako pes prijme kosť, po ktorej tak veľmi túži.

Po čom ľudia žijúci v biede túžia? Po tom aby sa z tejto biedy dostali. Ak sa ukáže niekto, kto im nasľubuje, že ich z biedy dostane, opäť mu to zožerú aj s navijakom a s radosťou ho prijmu. Niektorí nie s radosťou, ale zo zúfalstva. Ak je niekto v ťažkej životnej situácii a niekto mu sľúbi, že ho z nej dostane, zo zúfalstva to prijme, lebo mu prakticky nič iné neostáva.

Predpovedanie správania ľudí je najľahšie keď sa nachádzajú v strachu, biede, alebo inej nepríjemnej situácii a emočnom rozpoložení. Je to naozaj jednoduché a mnohí to využívajú vo svoj prospech. Hlavne politici pred voľbami. Vyberú si masu nespokojných ľudí a ponúkajú im riešenia v podobe sladkých rečí – predvolebných sľubov. Ľudia im na to naletia každé voľby. Každé. Nepoznám prípad kedy tomu tak nebolo.

Princíp manipulácie ľudí je veľmi jednoduchý. Stačí si vybrať cieľovú skupinu, ktorá má nejaké problémy. Následne im ponúknuť riešenia a máme ich tam kde sme ich chceli mať. Hotovo. Jednoduché. Dokáže to každý. Na to netreba mať dve vysoké školy. Dokonca ani jednu.

2. level

Ďalší spôsob manipulácie je tiež jednoduchý. Používajú ho aj deti. Pamätáte si keď ste možno vy, alebo niekto z vašich kamarátov dali pohlavok inému kamarátovi zo zadu? Vyzerá to nejak takto:

No a presne o to ide. Nahúckať jedného proti druhému. Stačí ak len jeden stratí trpezlivosť a vyštartuje a máme hotovo. Keď túto manipuláciu používajú deti, je pomerne neškodná. Horšie je, keď ju používajú vysokopostavení ľudia proti sebe, alebo proti bežným ľuďom. Poštvať jednu skupinu ľudí proti druhej je pomerne jednoduché a výsledok býva zvyčajne dosť brutálny. Viď Islamský štát. Táto praktika sa využíva bežne po celom svete. Dokonca sa takto môžu poštvať aj štáty proti sebe. Stačí zinscenovať nejaký útok pod vlajkou jedného štátu na druhý a máme oheň na streche. Presne takto začala 2. svetová vojna: https://sk.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_svetov%C3%A1_vojna#Vypuknutie_vojny_v_Eur.C3.B3pe

3. level

Ďalší level manipulácie je manipulácia emóciami a násilím. V tomto leveli už nie je predpovedanie správania ľudí také ľahké. Predstavte si mierumilovný protest. Ľudia v kľude pochodujú a zrazu sa nájde pár rebelov, ktorí rozpútajú nespokojnosť a potom aj násilie. Čo sa stane? Polícia samozrejme zakročí, ale nechajú sa strhnúť aj ostatní ľudia? Prejdu do útočného módu, alebo si zachovajú chladnú hlavu a naďalej sa pokúsia byť mierumilovní? Správna odpoveď dostane bludišťáka.

Správne odpovede sú obe. Aj keď na základe doterajších protestov by sa dalo predpokladať, že vyústia do násilia. To je väčšia šanca ako tá druhá mierumilovná. Žiaľ ľudia majú z nejakého dôvodu radi násilie. Fakt netuším prečo. Veď už ako malý som pochopil, že násilie nikam nevedie, tak prečo to nechápu dospelí? Asi viem prečo. Lebo emócie. Ľudia sa nechávajú ovládať emóciami a následne sú schopní páchať rôzne zverstvá ako aj násilie. No a máme to! Bingo! Kľúčom k tejto manipulácii ľudí sú emócie! Stačí v ľuďoch rozdúchať emócie a už to ide. Ako víchrica. Budú sa medzi sebou masakrovať. Stačí poznať tajné kódy hry a levely sa prechádzajú jednoducho.

Najúčinnejšia emócia je strach a nenávisť. Zo strachu je už len krôčik k nenávisti. Strach vedie k hnevu, hnev vedie k nenávisti a nenávisť vedie k utrpeniu.

Ak vyvoláme v ľuďoch vzájomnú nevraživosť, máme zarobené na konflikt, častokrát na občiansku vojnu. Super nie? (dúfam, že ste vycítili iróniu)

Majdan

Majdan je manipulačná technika, ktorá sa snaží vtiahnuť občanov do občianskej vojny. Exemplárny príklad je Ukrajina. Názov Majdan pochádza z Kyjevského hlavného námestia Majdan, kde nastalo pomerne veľké krviprelievanie.

Majdan funguje na princípe obete a nepriateľa. Obetiam je prezentovaný nepriateľ ako ten najväčší zloduch, kvoli ktorému sú obete obeťmi. Na Slovensku sú obete ľudia pracujúci za minimálnu mzdu, ale tiež lekári, sestričky, učitelia a ostatní ľudia s podpriemerným platom a tiež nezamestnaní, invalidi a ďalší ľudia žijúci pod hranicou chudoby. Je to masa ľudí. Nepriateľmi obetí sú na Slovensku hlavne politici, ktorí rozkrádajú štát a na občanov kašlú a pre mnohých ľudí sú nepriatelia aj Rómovia, ktorí žijú, respektíve takzvane parazitujú na sociálnych dávkach. Na Slovensku by sa dala ešte spoločnosť rozdeliť na ľavičiarov a pravičiarov, ktorí sa navzájom nenávidia. Aj z toho môže Majdan profitovať. Princíp Majdanu spočíva v rozdúchaní nevraživosti voči nepriateľovi a potom už to ide samo. Je to opäť hra na emócie, ale extrémnejšia. Cieľom Majdanu je rozvrat súčasnej vlády, ktorému môže predchádzať a často aj predchádza občianska vojna.

Odporúčam si o Majdane naštudovať viac. Je to zaujímavá technika: http://www.hlavnespravy.sk/pavol-novotny-demonstracie-v-madarsku-alebo-neuspesny-pokus-o-madarsky-majdan/419403. Je dosť možné, že v blízkej budúcnosti zažijú Majdan ďalšie európske krajiny. Možno aj Slovensko.

Manipulácia na základe emócií

Ak ľudí ovládajú emócie, správajú sa iracionálne. Napríklad keď je človek zamilovaný, robí rôzne veci, ktoré by inak nerobil a ani si neuvedomuje, že ich robí. Myslí si, že jeho správanie je v poriadku. Je ovládaný zamilovanosťou. Akákoľvek emócia môže ľuďom spôsobiť, že sa budú správať iracionálne. Najsilnejšie emócie sú strach, hnev a nenávisť. Pomocou týchto emócií sa dajú ľudia najľahšie manipulovať. A dajú sa tiež manipulovať aj pomocou pozitívnych emócií ako napríklad súcit. Príklady radšej vynechám, lebo by som bol zase považovaný za konšpirátora. Už teraz mám pocit, že som prekročil hranicu a budem označený ako konšpirátor.

4. level

Tento level je najťažší. Čo ak máme ľudí, ktorí nie sú nespokojní natoľko, aby naleteli na sladké reči? Čo ak sa tí ľudia ani nedajú strhnúť emóciami? Veď to sú úplní roboti. Žiaľ takých je v súčasnosti veľmi málo a preto ich pravdepodobne prevalcujú nespokojní a emočne výbušní ľudia z levelov 1 až 3.

Čo s ľuďmi, ktorí poznajú aj manipulatívnu techniku Majdan? Moc ich zatiaľ nie je a nemajú ani taký vplyv na verejnosť, takže sú pomerne neškodní. Masu ľudí zmanipulujeme Majdanom a týchto pár ľudí, ktorí nás prekukli necháme tak. Ak z nich vycítime nebezpečenstvo, tak ich jednoducho umlčíme a hotovo. Máme na to svoje techniky.

Ak by si masa ľudí bola vedomá tretieho levelu, manipulačnej techniky Majdan, manipulátori by museli vymýšľať a testovať ďalšiu techniku.

Lenže čo ak by bola masa ľudí natoľko uvedomelá, že by dokázala prekuknúť každú manipulatívnu techniku? Pravdepodobne by sa stala nemanipulovateľnou, alebo len veľmi ťažko manipulovateľnou a to by sa moc neoplatilo. Viac sa oplatí udržiavať ľudí neustále v nevedomosti. Podstrkovať im televíziu, filmy, seriály, porno, smartfóny, hry, kŕmiť ich polootráveným jedlom a podstrkovať im čo si majú myslieť pomocou mass médií, vzbudzovať v nich túžby a poskytovať im na ne pôžičky, zamestnávať ich prácou, ktorou si zarobia tak akurát na živobytie, aby nezarobili príliš veľa, inak by získali slobodu, vďaka ktorej by mali čas na premýšľanie a mohli by si uvedomiť, že sú ovládaní a tým pádom by postúpili do levelu 4, čo by pre elitu nebolo výhodné. Žiaľ veľa ľudí ešte nepostúpilo do levelu 4 a preto sú manipulovateľní a ich správanie je predvídateľné a elita to naplno využíva.

Čo robiť aby ľudia postúpili do levelu 4?

Zblbnutým a zmanipulovaným ťažko vysvetlíte, že sú zblbnutí a zmanipulovaní. Neustále si budú mleť svoje. Nedokážu takmer vôbec premýšľať vlastnou hlavou. Všetky názory, ktoré majú, si niekde prečítali a nadobudli od niekoho iného. Žiaľ s takýmito ľuďmi sa nedá robiť prakticky nič. Ostáva nám len prizerať sa ako sa nechávajú manipulovať a navzájom sa medzi sebou nenávidia a masakrujú. Je mi to ľúto, ale nedokážem s tým nič robiť. Snažil som sa už veľakrát, ale vždy som narazil. Slepému môžeme ukazovať svetlo, ale on ho nedokáže vidieť. Na to, aby sa masa ľudí prebudila a uvedomila, potrebuje dostať silnú facku. Buď sa jednotlivci zmenia sami a postupne sa spoločnosť pretransformuje do levelu 4, alebo zažije facku, ktorá bude veľmi bolieť. Rozhodnutie je na jednotlivcoch.

Ako do levelu 4?

Manipulácia je možná len vtedy, keď ľudí ovládajú emócie. Ak sa ľudia naučia ovládnuť emócie, budú prakticky nemanipulovateľní. Z vlastnej skúsenosti viem, že to ide.

Ak sa chcete dostať do levelu 4, teda do pohody bez strachu, hnevu, nenávisti, odsudzovania a posudzovania, odporúčam prečítať si článok “Spôsoby pre očistenie vedomia“. Nájdete tam okrem iného techniku vedomého žitia, vďaka ktorej si dokážete uvedomiť, že vás ovládajú emócie a môžete s nimi pracovať. Je to super technika, ktorá mi veľmi pomohla.

Veľa šťastia ľudkovia. Budúcnosť sveta závisí na každom z nás.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥