Lepší svet

Všímam si, že ľudia sa pomaly, ale isto začínajú prebúdzať. Začínajú si uvedomovať nezmyselnosť súčasného systému a konzumnej spoločnosti a začínajú sa z toho postupne vymaňovať. Pomaličky, ale isto sa svet mení. Práve vďaka tomu, že sa menia jednotlivci. A to je kľúč k zmene a vyriešeniu hlavných problémov ľudstva.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (3.5 min):

Hovorí sa, že ak zmeníš sám seba, zmeníš celý svet. Ja som si všimol, že keď som sa zmenil, začali sa meniť aj ľudia okolo mňa. Možno im pomohli moje články, možno ich inšpirovalo niečo iné, ale podstatné je, že sa zmenili a stále menia.

Ja som sa behom pár mesiacov zmenil na nepoznanie. A teda viem, že sa môže zmeniť každý. Len musí chcieť. Mnohí ľudia sa odmietajú zmeniť a potom sa čudujú prečo je svet taký, aký je.

“Kým nezmeníme stav svojej mysle, budeme znovu a znovu vytvárať v podstate rovnaký svet, s rovnakými démonmi a rovnako šialený.” – Eckhart Tolle.

Keď budete stále robiť to isté v tých istých podmienkach, nemôžete očakávať iný výsledok. Ak chcete aby bol svet lepší, musíte pre to niečo urobiť.

“Svet nie je nebezpečné miesto pre život kvoli zlým ľuďom, ale kvoli ľuďom, ktorí s tým nič nerobia” – Albert Einstein

Mnoho múdrych ľudí povedalo múdre vety, ale až dnes im ľudia začínajú úplne rozumieť. Dnes je doba, kedy sa všetko mení závratnou rýchlosťou. Aký som bol včera, už nemusím byť dnes. Píšem o tom v článku “Dnes som iný ako včera – Evolúcia vedomia“. Každý, kto chce, sa môže zmeniť zo dňa na deň.

Ak chceme, aby sa svet zmenil, nemôžeme túto zmenu vykonať nasilu. Nemôžeme ľudí nútiť, aby sa zmenili, alebo aby niečo zmenili kým majú staré zmýšľanie. Spisujú sa rôzne petície, ale v konečnom dôsledku sú to len barličky a nie úplné riešenia. Keby všetci ľudia zmenili zmýšľanie, neboli by potrebné petície. Všetko by sa zmenilo automaticky. Keď zohrejete jednu kvapku vody a vylejete ju do studenej vody, tá kvapka sa ochladí. Ale keď zohrejete pol litra vody a pridáte ho do pol litra studenej vody, už bude voda o čosi teplejšia.

Je veľmi dôležité, aby viac ľudí zmenilo svoje zmýšľanie. Len tak sa môže zmeniť svet. Pár jednotlivcov toho moc nezmôže. Pár jednotlivcov je len pár kvapiek v mori. Kvapky sa môžu snažiť more zmeniť, ale nepodarí sa im to. Čo ale môžu spraviť, je inšpirovať ďalšie kvapky, aby sa zmenili. Ja inšpirujem ľudí ako sa len dá. Píšem články, robím videá, po novom už aj prednášky. Všade kde chodím, sa snažím ľudí inšpirovať a priniesť im iný pohľad na svet. Som len jedna kvapka v mori, ale cítim a vidím, že sa postupne menia ďalšie kvapky. Ďalšie kvapky inšpirujú ďalšie kvapky a tak ďalej.

viral

Takto sa postupne môžu zmeniť všetky kvapky a tým pádom celé more. Celý svet. Priložte ruku k dielu a inšpirujte tiež. Choďte príkladom. Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete. Čím viac nás bude, tým rýchlejšie dosiahneme dlhoočakávanú zmenu.

Keď sa zmenia všetci jednotlivci, vtedy môže začať nová etapa ľudstva. Kedy to bude, to záleží len a len na jednotlivcoch.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥