Psychohygiena

Ľudia dávajú veľký dôraz na hygienu fyzického tela, no zabúdajú, alebo nevedia, že starostlivosť o duševnú stránku je rovnako dôležitá.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (2 min):

Dôležitosť psychohygieny

Psychohygiena je rovnako dôležitá ako hygiena fyzického tela. Bez psychohygieny nemôže byť človek šťastný a nemôžu byť šťastní ani ľudia okolo neho. Predstavte si, že sa človek neumýva mesiac. Smrdí nie len sám sebe, ale aj ostatným. A rovnako je to aj s duševnou stránkou človeka – s mentálnym telom. Ak človek nerobí psychohygienu a nečistí si svoje mentálne telo, vytvára nepríjemnosti sebe aj ostatným.

Dôsledky zanedbania psychohygieny

Ak človek dlhodobo zanedbáva psychohygienu, dôsledkom toho je hnev, strach, žiarlivosť, nenávisť, pocit ublíženia, prílišná naviazanosť, smútok a ďalšie nie veľmi príjemné emócie.

Ľudia mi často píšu, že majú taký, či onaký problém, či už so sebou, so životom, alebo s inými ľuďmi. Keď sa ich spýtami či si doprajú čas pre seba, či pravidelne meditujú, či chodia na prechádzky osamote, odpovedajú negatívne. Nepraktikujú psychohygienu a čudujú sa, že sú nespokojní. Bez pravidelnej psychohygieny majú špinavú duchovnú stránku a to im spôsobuje rôzne problémy v živote.

Ako na psychohygienu

Psychohygiena zaberie možno trošku viac času, ako hygiena fyzického tela, ale výsledok stojí za to. Zo začiatku sa psychohygiena môže zdať nezmyselná a neúčinná, ale keď vytrváte, výsledky sa dostavia. Celé je to len o vytrvalosti a odhodlanosti. Ak človek vydrží pravidelne chodiť do posilky a cvičiť, výsledok sa dostaví. Rovnako je to aj s psychohygienou.

Existujú rôzne spôsoby psychohygieny. Píšem o nich v článku “Spôsoby pre očistenie vedomia“.

prechadzka

Je veľmi dôležité robiť psychohygienu pravidelne, pokiaľ možno každý deň. Po čase si vytvoríte návyk a psychohygiena sa stane prirodzenou súčasťou Vášho života.

Bez pravidelnej psychohygieny veľmi ťažko dosiahnete spokojnosť a vnútorný pokoj.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥