Myšlienky tvoria realitu

V Dubaji je krásne vidieť ako myšlienka tvorí. Mesto na púšti. Všetko, čo tu je, bola na počiatku iba myšlienka. A nie len v Dubaji, ale všade. Všetko, čo existuje, je produktom nejakej myšlienky. Budovy, vojny, násilie, drogy, strach, hnev, znečisťovanie prírody, politika… to všetko sú produkty myšlienok.

Inak povedané – myšlienkami si tvoríme realitu. Nie len individuálnu, ale aj kolektívnu realitu. Ak má veľa ľudí v myšlienkach vojnu a chcú bojovať, máme tu vojny. Ak má veľa ľudí v myšlienkach peniaze, máme tu peniaze… atď.

Využime silu myšlienky a začnime tvoriť realitu, ktorú naozaj chceme. Nie realitu, ktorú nechceme.

Ak chceme zmeniť realitu, musíme najskôr zmeniť svoje myslenie.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

 • silvester

  Myšlienky tvoria realitu
  … a treba k tomu jednu vec
  ZAČAŤ KONAŤ
  Niektorí ľudia máme/majú predstavu, že si svojimi myšlienkami, môžu do života pritiahnuť, čo len chcú jednoducho tak, že na to budú myslieť. Skutočná zmena myslenia sa dá dosiahnuť len v spojení s konaním. Nestačí len myslieť, je to naše konanie, ktoré nám povie, ako v skutočnosti myslíme.

  (to nemám z vlastnej hlavy, len som to niekde čítal)
  (a ešte som čítal toto)

  pocity alebo naše vnútorné presvedčenie nám tvorí realitu, myšlienky sú toho len malou súčasťou
  26:10 – 27:10 videa
  https://youtu.be/ldJsv74339Q

  alebo toto je dobré
  Nedělejte to složitějším než to je. Spirituální cesta je cestou jednoduchou. Je o lásce k sobě a vnitřní jasnosti. Nevyžaduje žádné zvláštní vědění nebo konkrétní rituály, pravidla či metody. Vše, co potřebujete ke svému spirituálnímu růstu je uvnitř vás.
  V tichém okamžiku přejděte na vaši pocitovou stranu. Nechejte tuto vaši pocitovou stranu, aby vám řekla, co by mělo být uvnitř vás vyjasněno a vyčištěno. Věřte své intuici. Věřte sami v sebe. Jste mistrem svého života, mistrem své jedinečné cesty k lásce a svobodě.
  (http://www.jeshua.cz/zachazeni-s-emocemi/)

  čau ?