Cesta k minimalizmu

Moja cesta k minimalizmu bola postupná. V roku 2016 som sa rozhodol ísť žiť do chrámu Hare Krišna v Abranovciach. Mal som skriňu plnú oblečenia a kopec ďalších zbytočností, ktoré som ani nepoužíval. Viac ako polovice oblečenia som sa vzdal a do chrámu som si zobral len minimum vecí.

V roku 2017 som z chrámu odišiel a pokúsil sa žiť rodinným životom s priateľkou a jej dcérkou. Náš vzťah žiaľ nebol zrovna najlepší a tak sa naše cesty rozišli. Keď som odchádzal od priateľky, nechal som u nej zase viac ako polovicu svojich vecí, ktoré prakticky nepotrebujem. Aby som prišiel po rozchode na iné myšlienky, rozhodol som sa odcestovať do sveta s jedným malým batohom. Išiel som do teplých krajín ako Thajsko, Bali a India, takže som si vystačil s dvomi kraťasami, tričkom, košeľou, mikinou, dlhými nohavicami, mobilom, notebookom, knihou a zopár drobnosťami.

minimalizmus

Keď vidím ako ľudia cestujú s obrovskými kuframi, čudujem sa čo v nich majú.

Veci si periem ručne, takže nepotrebujem ani práčku.

Všetok môj majetok zbalím do jedného malého batôžka a to je úžasné. Cítim sa oveľa lepšie (slobodnejšie) ako keď som mal skriňu plnú oblečenia a kopec ďalších zbytočností, ktoré som ani nepoužíval.

Čím menej majetku mám, tým som šťastnejší.

A naopak, čím viac majetku som mal, tým viac som sa tým cítil byť zviazaný.

Zbaviť sa všetkého nepotrebného bola pre mňa cesta k väčšej slobode a k väčšiemu šťastiu.

Zamyslite sa koľko vecí vlastníte a koľko z nich ani nepoužívate, alebo ich používate len minimálne? :) Tie veci pravdepodobne ani nepotrebujete.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥