Čo nás čaká a neminie

Myslím, že tí všímavejší z vás vedia, čo nás čaká a neminie. No stále si to možno nechcete pripustiť. Pre vás ale aj pre tých, ktorí ešte nevedia, je tento článok. Čo nás v blízkej budúcnosti, už o pár rokov, čaká a neminie?

Keď idete po dlhej ceste a zrazu zistíte, že je to slepá ulička, čo spravíte? Máte v podstate dve možnosti. Buď tam ostanete a budete nariekať aká to bola dlhá cesta a nechce sa vám ísť späť, alebo sa zoberiete a pôjdete späť hľadať inú cestu. V takej situácii sa ľudstvo ocitne čoskoro.

Nevydávam sa za žiadneho proroka, iba konštatujem skutočnosť.

Bublinka bublinka kedy praskneš?

Predstavte si, že máte bublifuk a chcete spraviť čo najväčšiu bublinu. Fúkate, fúkate, bublina rastie a rastie, už ste takí šťastní, že je bublina veľká ale zrazu… zrazu bublina praskne a vy ste z toho možno trochu smutní. To je presne to, čo sa deje s ekonomikou po celom svete. Nafukujú bublinu. Mnoho štátov je zadĺžených až po uši, na každého obyvateľa vychádza dlh krajiny na niekoľko miliónov! Určite ste zaregistrovali aké má problémy Grécko. Zadĺženie a finančné problémy krajín po celom svete rastú. Bublina je krátko pred prasknutím. Dlhy nemôžu narastať do nekonečna, zadĺžené krajiny nemôžu prosperovať. Bublina tiež nemôže rásť do nekonečna. Jedného dňa bublina praskne a potom… potom nastane celosvetový ekonomický kolaps.

Ruka v ruke s ekonomickým kolapsom ide obchodný, sociálny, politický… prakticky kolaps celého fungovania spoločnosti ako ho poznáme dnes. Boj o prežitie. Ľudia zvyknutí na pohodlie a luxus v podobe áut, teplej vody, dostatku jedla a zdravotnej starostlivosti sa ocitnú v núdzi, v nedostatku. Peniaze stratia hodnotu. Zmiznú z povrchu zemského ako zmizla prasknutá bublina. Ľudia budú odkázaní na prežitie vďaka svojim vlastným schopnostiam. Myslieť si, že sa o nás postará vláda, alebo niekto iný je nanajvýš naivné. Naivní ľudia neprežijú, alebo budú žiť v otrockých podmienkach, ako vlastne žili aj doteraz, len si to neuvedomovali. Pekný článok ako prežiť tento kolaps si môžete prečítať tu: http://svetylko.blog.cz/1107/koucing-prezitia-socialneho-kolapsu.

Tento “katastrofický” scenár sa čoskoro stane realitou, či chcete, alebo nechcete. Jednoducho 2 + 2 je 4 a nie 5. Aspoň tak mi to vychádza. Bublina je už taká veľká, že sa nedá uchrániť pred prasknutím. Mnohí to už vedia a pripravujú sa na “apokalypsu”. Rozum hovorí, že toto predsa nemôžu najvyšší predstavitelia dovoliť. Lenže keď už ste po uši v sračkách, je ťažké sa z nich vyhrabať. Treba najskôr tie sračky odstrániť a to sa bude diať najbližšiu dobu.

Honba za peniazmi a hromadenie peňazí v tejto dobe pred kolapsom nie je zrovna najmúdrejšia činnosť.

Čo môžeme robiť?

Pre zabránenie ekonomického kolapsu nemôžeme už urobiť nič. Ľudstvo jednoducho prišlo na koniec slepej uličky a má dve možnosti:

1. Žiť ako doteraz a snažiť sa hrabať len a len pre seba. Tu nastáva práve problém spomínaný v odkazovanom článku vyššie. S týmto sa spája mnoho utrpenia mnohých ľudí. Osobne sa mi táto možnosť veľmi nepáči a verím, že ani vám.

2. Druhá možnosť, ktorá dúfam nastane, je naučiť sa ľudskosti. Nie tej “ľudskosti” ako ju poznáme dnes, ako je spomenuté v bode č. 1. Ľudia sa musia naučiť pomáhať si navzájom. Vzájomná pomoc bude veľmi dôležitá a nevyhnutná pre prežitie. A nie len to. Ľudia sa musia naučiť vychádzať sami so sebou aj s ostatnými. Medziľudské vzťahy nadobudnú iný rozmer ako ich poznáme dnes.

Jednoducho práca na sebe samom je to najlepšie, čo môžeš urobiť.

Novodobý mesiáš

Šušká sa o novodobom mesiášovi, ktorý sa má či už pred kolapsom, alebo po kolapse zjaviť na televíznych obrazovkách a prehovoriť k celému ľudstvu. Jeho posolstvo pre dnešných ľudí znie:

Zjavím sa skoro, ale najprv ukážem cestu novým smerom, ktorou musí človek ísť, ak prežije. Najprv sa ľudia musia sami vidieť ako bratia, synovia jedného Otca. Toto je podstatné preto, aby postúpili jeden krok bližšie k Najvyššiemu.

V celom svete sú muži, ženy a malé deti, ktorí nemajú ani najzákladnejšie potreby pre to, aby zostali nažive a tlačia sa vo veľkomestách mnohých najchudobnejších krajín sveta. Tento zločin ma napĺňa hanbou.

Moji bratia, ako sa môžete pozerať na týchto ľudí ako umierajú pred vašimi očami a nazývať sa ľuďmi? Môj plán je zachrániť týchto ľudí, mojich maličkých (!), od istej smrti hladom a od zbytočnej smrti.

Mohlo by sa stať, že by ste sa zriekli tohto môjho vedenia, tejto príležitosti na pozdvihnutie a pokrok? Nie, moji priatelia, nemyslím. Ukážem vám, že cesta pre človeka je cesta bratstva, blízkej spolupráce a vzájomného porozumenia a služby. Toto je jediná cesta: Všetko ostatné zlyhalo. Moji priatelia, iba ak človek nie je schopný toto urobiť, človek prestane existovať na tejto zemi. Nehrozím, ale jednoducho konštatujem pravdu. Zostáva už iba málo času na obnovenie rovnováhy prírody a sveta.

Môj plán je, že moje učenie by malo predchádzať moju prítomnosť a pripraviť moju cestu. Keď ľudstvo bude tak trocha (!) pripravené, bude počuť môj hlas. medzičasom, moje námahy prinášajú ovocie, produkujú zmenu, priťahujú dohromady ľudí, národy a prinášajú novú nádej pre svet.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥