3D vs. 4D realita

Všetci poznáme 3D realitu. Narodili sme sa v nej, boli sme v nej vychovávaní a veľké množstvo ľudí stále žije v tejto realite. No stále viac ľudí sa dostáva do 4D reality bez toho, aby o tom vedeli. Veľa ľudí zažíva v týchto dňoch prebudenie, uvedomenie. Veľa ľudí netuší čo sa s nimi deje.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si článok v podobe videa (18 min):

Čo je to 3D a 4D?

“D” znamená dimenzia. V matematike je dimenzia priestor. 3D si vieme predstaviť každý ako kocku, hranol,… na obrázku vidíte kocku v kocke. Takzvanú hyperkocku. To je matematický 4D priestor.

Dimenzie v duchovnom svete nie sú priestor ale stav vedomia. Človek na Zemi môže mať 3D alebo 4D vedomie. V niektorých prípadoch možno až 5D.

Dimenzie ako hry

Predstavte si dimenzie ako hru. Každá hra má určité pravidlá, ktoré určujú čo hráči môžu a nemôžu robiť.

3. dimenzia

V 3. dimenzii sú pravidlá hry nastavené striktne a sú viacmenej nemenné. Každý sa tieto pravidlá naučí od rodičov, neskôr v škole a v práci. Väčšina ľudí hrala a stále hrá len túto jednu hru takže si myslia, že je to pre nich jediná dostupná hra.

V 3. dimenzii je všetko podmienené. Napríklad koncept bezpodmienečnej lásky v 3D neexistuje. Ak prežívaš bezpodmienečnú lásku alebo bezpodmienečný pokoj v duši, tak už si sa pravdepodobne posunul do 4. dimenzie.

3. dimenzia neponúka možnosť voľby. Ľudia v 3. dimenzii si nevyberajú myšlienky, pocity a činy v každom momente. 3D ľudia často reagujú pudovo a podvedome.

Dualita tiež ponúka ďalšie nemenné pravidlá pre 3D hru – hore/dole, doprava/doľava, dobro/zlo, svetlo/tma.

3D realitu vnímame prevažne ľavou hemisférou mozgu, ktorá je racionálna. Používame len približne 5 – 10 percent kapacity mozgu a zbytok ostáva nevyužitý. Tušíme, že ten zbytok mozgu by mohol na niečo slúžiť, no netušíme na čo. Aktivácia zbytku mozgu umožňuje vnímať štvrtú, piatu a vyššie dimenzie.

Máme potenciál vnímať všetky dimenzie. Ale naše zvyky rozmýšľania a cítenia v 3D realite nás limitujú len na túto jednu realitu, o ktorej si myslíme, že je jediná. Naša racionálna ľavá hemisféra mozgu vie iba to, čo sme sa za život naučili. Zvyšujúce sa svetelné energie a frekvencie Vzostupu nám odomykajú prístup k oveľa širšiemu rozsahu informácií a možností než sú dostupné v 3D. Tieto svetelné energie nás pripravujú pre 4D a 5D skúsenosť.

4. dimenzia

Hra 4D vedomia má menej striktné pravidlá ako 3D.

Čas v 4D je vždy prítomný. Ľudia s vedomím 4D sa zameriavajú len na to, čo sa deje práve teraz. Netrápia sa minulosťou, ani si nevytvárajú predstavy o budúcnosti. 4D ľudia sa naučili ovládať myšlienky a ego a prakticky nekonajú pudovo či podvedome, ale konajú vedome. Už ich viac neovláda ego ani strach ani negatívne myšlienky a emócie.

Paradox sa stáva dostupným v prítomnom čase v 4D realite. Paradox znamená to, že čo bola pravda pred chvíľou, nemusí byť pravda práve teraz. Namiesto uplatňovania nemenných, existujúcich definícií ku každej skúsenosti si vyberáme našu preferovanú verziu a vibráciu v každom okamihu. V 4D realite máme možnosť výberu. Máme možnosť zmeniť pravidlá hry tak, aby sme dosiahli skutočné šťastie. Máme možnosť postaviť sa k situáciam tak, aby sme si z nich zobrali to najlepšie pre nás.

4D ako prestupná stanica

4D je len prestupná stanica medzi 3D a 5D. V 4D sa musíme naučiť ovládať svoje myšlienky. Musíme sa stať majstrami svojich myšlienok, pretože na čo v 5D pomyslíme, to sa okamžite zhmotní. Ak si pomyslím “Chcem jablko v ruke”, mám okamžite jablko v ruke. Predstavte si, čo by sa zhmotnilo ľuďom, ktorých ovláda strach. Strach a hrôza. Preto sa ľudia v 4D musia naučiť dokonale ovládať svoje myšlienky a hlavne strach.

Rozdiel medzi 3D a 4D v bežnom živote

3D 4D
EGO
Ľudia v 3. dimenzii sú ovládaní egom.
Duša/srdce/vnútorný hlas
Ľudia v 4. dimenzii sa riadia srdcom/dušou/vnútorným hlasom.

ego-and-soul

Vzťahy v 3D a 4D

Ak má človek 4D vedomie, už viac nerozumie ľuďom, ktorí sú v 3D. Ľudia v 3D ho tiež nemajú šancu pochopiť a považujú ho za blázna. Preto je dobré keď si 4D ľudia vytvoria komunity, v ktorých sa budú spoznávať, diskutovať, inšpirovať a učiť sa navzájom. Niekto to môže nazvať sektou, Sekta štvorrozmerných ľudí, hehe.

Nasledujúca tabuľka hovorí o vzťahoch v 3D vs. 4D:

3-D
3D VZŤAHY
Ako vzťahy fungujú v 3. dimenzii.
4-D
4D VZŤAHY
Ako vzťahy fungujú v 4. dimenzii
Odlúčenie
Odlúčenie je iba ilúzia.
Odlúčenie od Zdroja.
Odlúčenie od druhých.
Odlúčenie od svojho vyššieho ja.
Spojenie +  Opätovné zjednotenie
Všetko a všetci sú prepojení.
TAJNOSTKÁRSTVO, PRETVÁRKA
Zakrývanie skutočnosti od mojeho partnera a od samého seba.
Kvoli pretvárke sa môj partner nikdy nedozvie aký v skutočnosti som. Toto ma udržiava vzdialeného aj od svojho JA.
ÚPRIMNOSŤ + OTVORENOSŤ
Úplná úprimnosť k partnerovi.
Vďaka úprimnosti môj partner vie kto v skutočnosti som. Úprimnosť znamená byť na 100% ten kto v skutočnosti som.
Nezdržiavam sa vysloviť svoj názor len preto aby som sa vyhol ublíženiu svojmu partnerovi, alebo aby som udržal vzťah nažive.
Nikdy nemôžem naozaj vedieť čo ublíži druhým alebo ako budú reagovať na moju úprimnosť.
Preto by som mal prestať predpokladať reakcie na moje názory a byť na 100% úprimný.
MONOGAMIA
V monogamnom vzťahu som “odlúčený” od možnosti pracovať na vzťahoch s inými ľuďmi. Najviac času venujem svojmu partnerovi.
VZŤAHY PODĽA VOĽBY
Monogamia podľa boľby
alebo
Polygamia podľa voľby alebo
Polyfidelita (vzťah s viacerými ľuďmi v nejakej skupine ľudí) podľa voľby.
Tu nie je “správne” alebo “nesprávne” v vžiadnom z týchto vzťahov: Všetky vzťahy sú neodmysliteľne neutrálne. Každý typ vzťahu je “OK”. Ak si zvolím monogamiu, to neznamená, že od partnera tiež očakávam, že si zvolí monogamiu.
PODMIENENÁ LÁSKA
Budem ťa milovať iba ak budeš napĺňať moje potreby a očakávania. Ak už nebudeš napĺňať moje potreby, už ťa nebudem milovať.
BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA
Aj keď neuspokojíš moje očakávania a moje potreby, budem ťa stále milovať. Milujem ťa takého aký si bez toho aby som sa ťa snažil zmeniť.
OČAKÁVANIE
Chcem a očakávam aby partner uspokojil moje potreby a očakávania.
BEZ OČAKÁVANIA
Svojmu partnerovi verím a neočakávam od neho nič. Užívam si vzťah bez očakávaní.
MANIPULÁCIA
Používam očividnú alebo skrytú manipuláciu aby boli moje potreby uspokojené. Vidím svojho partnera len takého akého ho chcem vidieť. Neviem kto v skutočnosti je.
POVOLENIE
Povoľujem svojmu partnerovi byť tým, kto naozaj je. Iba vtedy môžem zistiť aký naozaj je.
POTREBA OVLÁDAŤ A VLASTNIŤ
Neverím, že všetko čo sa deje je pre moje dobro. Preto mám potrebu ovládať a formovať vzťah podľa seba. Mám pocit, že “vlastním” partnera. Nárokujem si na neho.
ABSOLÚTNA DÔVERA
Verím, že všetko čo sa deje je pre moje dobro. Preto netúžim a nemám potrebu ovládať ani vlastniť svojho partnera. 

 

VZŤAH JE PREDNEJŠÍ AKO
– osobný rozvoj
– vzťahy s ostatnými ľuďmi
 

OSOBNÝ ROZVOJ JE DÔLEŽITEJŠÍ AKO VZŤAH

 

ZÁVISLOSŤ
Potrebujem niekoho aby som bol šťastný. Moje šťastie a nešťastie je závislé na iných osobách a okolnostiach.
SAMOSTATNOSŤ
Viem, že ja sám som tvorca svojej reality, svojho šťastia. Dokážem byť šťastný sám so sebou takisto ako so svojimi milovanými.
OSOBA NEDOKÁŽE MILOVAŤ VIAC AKO JEDNU OSOBU
3D zdôrazňuje Dualitu.
Ak môj partner začne milovať inú osobu, znamená to, že mňa bude milovať menej.
(Toto je ilúzia.)
OSOBA DOKÁŽE MILOVAŤ VIAC OSÔB.
4D zdôrazňuje Mnohopočetnosť.
Nezáleží na tom koľko ľudí môj partner miluje. Nič to nemení na tom ako veľmi miluje mňa. Nezáleží na tom koľko ľudí milujem ja. To nič nemení na tom, ako veľmi milujem svojho partnera.
Ak môj partner trávi somnou menej času, necítim sa dobre.
Ak môj partner trávi somnou menej času, cítim sa v pohode.
Ak milujem samého seba, čas strávený sám so sebou je rovnaký ako čas stráveným s mojim partnerom.
Milujem samého seba tak ako milujem svojho partnera a ostatných. Preto čas strávený osamote je takisto príjemný ako čas strávený s mojim partnerom. Preto je v poriadku ak trávim menej času s partnerom.
BOLESŤ
Vzťahy sú v 3D realite často bolestivé.
ŠŤASTIE, POTEŠENIE, EXTÁZA
V o vzťahoch v 4D realite neexistuje žiadna bolesť. Existuje iba šťastie, potešenie a extáza.
UKONČENIE VZŤAHU
spôsobuje BOLESŤ a POCIT STRATY.
UKONČENIE VZŤAHU
nespôsobuje BOLESŤ a POCIT STRATY.

Ak si uvedomíme, že nás vzťah už ďalej nenapĺňa, jednoducho ho harmonicky ukončíme. Rozoznáme keď náš vzťah je nefunkčný a tak sa ho rozhodneme ukončiť bez akýchkoľvek negatívnych emócii na oboch stranách. Ukončíme vzťah s láskou.

STRACH zo SAMOTY

Samota, takisto ako odlúčenie, je len ilúzia 3D sveta.

POCIT SPOJENIA
Ak je môj partner ďaleko odomňa
alebo ak
som nevidel partnera dlhšiu dobu,
stále cítim k nemu spojenie. Samota a odlúčenie je ilúzia. Prepojenie všetkých a všetkého je realita.
HNEV NA OSTATNÝCH
Som nahnevaný na svojho partnera pretože neuspokojuje moje potreby a túžby.
HNEV NA SAMÉHO SEBA
Som nahnevaný na seba za to, že som si vytvoril realitu, ktorá sa mi nepáči.
HRANIE SA NA OBEŤ
“Ubližujúci” & “Obeť”
Občas niekomu ublížim.
Občas je mi ublížené.
“Ubližujúci” & “Obeť” je ilúzia pretože každý jedinec si vytvára vlastnú realitu. Záleží od toho ako sa k situácii postavíme.
VYTVÁRAM SI VLASTNÚ REALITU
Zodpovednosť za svoje činy a svoj život
Vytváram si vlastnú realitu, ktorá dokonca zahŕňa aj reakcie iných ľudí na moje akcie. Iná osoba mi nikdy nemôže ublížiť. Ja nikdy nemôžem ublížiť inej osobe. Iba ja som zodpovedný za moje reakcie na akcie ostatných ľudí.
SEXUALITA JE DÔLEŽITÁ
Výzor a sexuálna príťažlivosť sú veľmi dôležité faktory vo vzťahu. Ak je partner krásny a ešte má aj dobrú dušu, je to super. Ak je partner krásny ale nerozumiem si s ním, čo už, aspoň že je sex.
VZÁJOMNÉ POROZUMENIE JE DÔLEŽITÉ
Aj výzor hrá rolu, ale nie až takú veľkú ako duša. Najdôležitejšie je vzájomné porozumenie, vďaka ktorému môže vzniknúť harmonický vzťah. Sexualita je druhoradá.

Tabuľka je preložená zo stránky http://iasos.com/metaphys/3d-4d/

V 4D sa zvyčajne nejedná o polygamiu, ale o slobodnú lásku, ktorá je so všetkými bytosťami rovnaká. Láska v 4D vedomí nemá obmedzenie len na jedinú osobu ako je tomu v 3D. Láska v 4D neznamená hneď sex a fyzická intimita ako je tomu v 3D.

Ak vnímaš vzťahy tak ako sú popísané v 4D realite, gratulujem.

Život v 4D

Ako vidíte, 4D realita je oveľa krajšia a je oveľa reálnejšia ako 3D realita, ktorá je ilúziou. Mnohí ľudia berú 3D realitu ako skutočnú realitu, no v skutočnosti je to ilúzia, ktorá spôsobuje veľké množstvo utrpenia. Ľudia nemusia toľko trpieť. Štvrtá dimenzia je krajšia. Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. 4D realitu dokáže človek vnímať aj keď je obklopený 3D realitou. Práve v týchto dňoch prebieha prebudenie mnohých ľudí z ilúzie a začínajú vnímať štvrtú dimenziu. Je to úžasné pozorovať ako sa ľudia menia. Zvyšuje sa frekvencia vedomia Zeme a chystá sa hromadný prechod do 4. – 5. dimenzie.

Buďte trpezliví, pracujte na sebe, pomáhajte si a učte sa navzájom, robte čo len môžete pre blaho všetkých a čoskoro môžete očakávať vzostup do vyšších dimenzií. Kým má však väčšina ľudí 3D vedomie, budete vidieť a pravdepodobne aj zažívať utrpenie, ktoré spôsobujú ľudia v 3D realite.

Ešte zaujimavejšia je 5. dimenzia, no o nej nabudúce.

Moja skúsenosť s 4D realitou

Napríklad ja som sa tak vzdialil od 3D reality, že už nechápem konanie a rozmýšľanie ľudí. A ľudia nechápu mňa. Zo 4. dimenzie vnímam svet úplne inak, akoby z nadhľadu, z vtáčej perspektívy. Je to akési vedomie Krišnu/Krista. Môžete si o ňom prečítať v článkoch “Vedomie Krišnu” a “Vedomie Krista“.

Mám pocit, že už viac nepatrím do tohto sveta, do 3D reality, kde vládne strach, nenávisť, násilie, hnev a iné veľmi nepekné veci až z toho ide mráz po chrbte. Ľudia berú tieto veci ako súčasť ich života z čoho ide ešte väčší mráz po chrbte. V 4D realite vládne bezpodmienečná láska, radosť, šťastie, všetko pekné čo si len dokážete predstaviť, to je 4D realita. 4D človek môže ukazovať ľuďom svoj pohľad na svet, no ostáva nepochopený. Bývam z toho často zúfalý, že ľudia nevidia to čo vidím ja. Prajem si aby väčšina ľudí čím skôr prešla do 4. dimenzie. To je moje jediné a najväčšie želanie.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥