Som Boh

Niektorí ľudia si myslia, že sú Boh. Neviem odkiaľ toto presvedčenie pramení a budem rád keď mi to niekto vysvetlí, pretože z nasledujúcej diskusie som sa to nedozvedel.

som Boh 1  som Boh 2
som Boh 3
som Boh 4
som Boh 5

A čo vy? Myslíte si, že ste Boh, alebo čiastočky Boha? Alebo to jednoducho viete?

Prečo niektorí ľudia hovoria “Ja som Boh” som pochopil tak, že “Všetko je Boh a teda aj ja som Boh”. Lenže potom by sme Bohom mohli nazývať naozaj všetko a stratilo by to svoj pôvodný význam. To mi príde nešťastné zneužívanie slovíčka Boh.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • http://poslys-pochop-prozij.wz.cz/ Vénya Luna

    Ja to vnimam tak, ze jsem zaroven Buh i jeho cast. Tve vysvetleni reky a kapky se mi moc libi, ale reka bez kapky neni reka. Oboji se potrebuji navzajem. Tohle nejde pochopit rozumem, musis to bud uchopit intuitivne a nebo chvili studovat filosofii, protoze tam je krome tohoto spousta nelogickych veci, ktere jsou pravda. Veci,co jsou neoddelitelne, jsou jednim. Ja ale skutecne souhlasim s tebou, jen proste reka bez kapky neni reka jako jedna kapka nevytvori reku- proto je to jedno. Clovek bez energie tvorby/boha neexistuje jako energie tvorby, co nic netvori, neexistuje. A jako bytosti s bozskou podstatou mame stejnou moc jako Buh sam, protoze prece taky tvorime svuj vlastni svet a svou realitu, sve vnimani sveta (viz Kvatntova fyzika). A samozrejme zvirata a rostliny jsou taky z energie tvorby/bozske energie/Boha a taky jsou jim.