Si pripravený pre startup?

Predtým, než začneš startup, by si si mal rozmyslieť do čoho to vlastne ideš a či to budeš zvládať psychicky i finančne. Startup nie je krátky šprint, je to beh na dlhú trať.

Predtým, než začneš, musíš mať našetrených dosť peňazí aby si z nich vyžil aspoň pol roka. Alebo cucať peniaze od rodičov :) Po pol roku startup možno začne niečo zarábať, ale pravdepodobne to nebude dostatok na to, aby uživil celý tím. Budeš nútený sa zamestnať (ak ťa neživia rodičia) aspoň na part time. Popritom budeš makať na svojom startupe a modliť sa, že raz začne zarábať dostatok na to, aby ťa uživil. Tým šťastnejším a šikovnejším sa to pravdepodobne podarí. Tí menej šťastní a možno menej šikovní začnú nový startup, alebo budú pracovať na fulltime šťastne až do dôchodku.

Robíš startup sám? Nerob to! Zožeň si aspoň jedného parťáka, s ktorým sa budete navzájom dopĺňať – si frontendista? Zožeň si niekoho na backend. Si grafik? Zožeň si kodéra/programátora… neskôr budete potrebovať viac ľudí – marketéra, človeka na biznis,… ja ako programátor nedokážem robiť grafiku, ani marketing, ani biznis.

Tak nech sa darí, startupisti.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥