Kedy budú ľudia ľuďmi?

Vo väzení väzni žijú, čakajú na amnestiu
a ja čakám na slobode, kedy bude slušnosť v móde
čakám ako na deň súdny
kedy budú ľudia ľuďmi.

kedy budú ľudia ľuďmi…

Dočkáme sa?

Tiež máte pocit, že ľudia vôbec nie sú ľudia? Tvrdenia, že ja som niečo viac ako bezdomovec, Róm, alebo černoch pramenia z veľmi veľkého ega. Veľmi veľké ego spôsobuje iba katastrofy ako sú vojny, nenávistné prejavy voči iným, veľa hnevu… pre nič. Všetky problémy na svete by sa dali vyriešiť už len tým, že ľudia by sa začali správať ako ľudia. Rešpektovať ostatných a chrániť prírodu. Žiť medzi sebou v harmónii bez predsudkov, chamtivosti, sebectva. Začať si navzájom pomáhať.

No namiesto toho sa tu hráme na akúsi “civilizáciu”, ktorá ma viac problémov ako radostí. Delíme sa na štáty, národy, rasy, rody, rodiny. Bojujeme ani nevieme za čo. Naše názory sú veľmi obmedzené. Všetko by sa dalo vyriešiť bez násilia, nenávisti, v pokoji, keby ľudia boli ľuďmi.

Ľudia na to majú

Verím, že ľudia na to majú, aby žili ako ľudia. Len sa musia v prvom rade zamyslieť nad SEBOU a nie nad inými. Ľudia veľmi radi ukazujú prstom “On za to môže!”, bez toho, aby sa pozreli na seba. Zvaľujú vinu na iných, ako keby oni boli bezchybní, najlepší na svete. Opäť za to môže príliš veľké ego. Kým sa nezmení jednotlivec, nemôže sa zmeniť ani spoločnosť a tým pádom ani svet.

Ja dúfam, že sa ľudia jedného dňa uvedomia. Prajem si to z celého srdca, viac ako čokoľvek iné. Chcem vidieť radostné úsmevy na tvári každého človeka, chcem vidieť ako žije ľudstvo v harmónii. Chcem toho tak veľa? Prosím…

PeopleUnited


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

 • 000Marco000

  Človek ktorý verí v seba a uznáva iných, rešpektuje druhých a chráni a
  pomáha iným a verí že každý môže byť taky dokáže viac než sa dá, svojom
  pozitívnov energiou dokáže magnetizovať iných a jeho vízia sen sa mu
  splní :) a nie je to len idea/rozprávka, je to sen čo sa môže za
  určitých okoľností zmeniť na realitu.

  • http://hromnik.com Tomáš Hromník

   Myslím, že sa mi to deje. Na konci roka bude určite na túto tému ďalší článok :) :)