Utečenecký problém je oveľa komplexnejší ako si myslíte!

Nájdu sa všeliakí experti, ktorí majú riešenie na všetko. Lenže ich riešenia bývajú často nereálne a ignorujú komplexitu utečeneckého problému. Komplexný problém potrebuje komplexné riešenie. Nie je možné ho vyriešiť len tak lusknutím prsta, vyriešením jedného menšieho problému. Toto si veľa ľudí neuvedomuje…

Utečenci

Neustály príval utečencov zo Sýrie, Afganistanu a iných krajín kde zúri vojna a ľudské práva sú neznámy pojem, Európa dlhodobo nemôže udržať. Len zo Sýrie, ktorá má 23 miliónov obyvateľov, muselo utiecť približne 4 milióny ľudí.

5.9.2015 registered syrian refugees

Do Európy sa ich hrnú státisíce.

5.9.2015 asylum applications in europe

Syrian_Refugees_022714

Každý deň sa snaží do Európy dostať tisíce utečencov. Bohatší utečenci sa dokážu dostať do Európy bezpečne za 7 – 8 tisíc Eur. Chudobnejším neostáva nič iné ako pokúsiť sa dostať do Európy nelegálne (tiež za niekoľko tisíc dolárov) a nie príliš bezpečným spôsobom na preplnených lodiach. Mnohí z nich cestu neprežijú.

Niektorí sa utopia v Stredozemnom mori, iní sa udusia v dodávkach už blízko svojho cieľa – Nemecka. Veľa utečencov mieri do Nemecka a Švédska, pretože tam majú štedrý sociálny systém a niektorí utečenci tam majú svojich známych alebo rodinu.

A tu práve vzniká kritika utečencov – že to nie sú vojenskí utečenci, ale ekonomickí, lebo chcú ísť až do Nemecka či Švédska. Ruku na srdce, vy by ste vari nechceli keby sa tam o vás dobre postarali? Určite lepšie ako v mnohých iných krajinách.

Destinácia lepší život

Utečenci majú namierené za novým, lepším životom. Do krajín, ktoré im umožnia tento nový život získať. A to je hlavne Nemecko a Švédsko, kde majú štedrý sociálny systém. Na Slovensku neostanú, nebojte sa. Veď zo Slovenska odchádzajú aj sami Slováci za lepším životom. A to tu nemusí byť ani vojna.

5.9.2015 migrant route to germany

Mediálna masáž

Na základe rôznych médií, mainstreamových aj alternatívnych, si ľudia utvárajú rôzne názory a postoje voči aktuálnej situácii. Médiá často vytvárajú skreslený a obmedzený pohľad na vec a ľudia, ktorí sledujú len tieto médiá si nedokážu vytvoriť vlastný názor na základe faktov. Fakty v médiách len ťažko nájdete. Médiá boli a sú zaujaté a majú za účel manipulovať masami ľudí ako sa im to práve hodí.

it is media

Vzťah Európanov k utečencom

Vzťah samotnej EU a Európanov k utečencom túto situáciu vôbec nezľahčuje. Naopak, veľmi ju sťažuje. Toľko strachu a nenávisti (voči utečencom) Európa nezažila snáď od 2. svetovej vojny.

17.6.2015 vojaci utecenci

Protiutečenecká propaganda

Vznikli rôzne videá a správy, často sfalšované a veľmi zavádzajúce, o nepokojoch, ktoré vyvolali v ľuďoch odpor a nenávisť voči VŠETKÝM utečencom. Generalizácia je tu najväčší problém – ak sa jedna skupina napríklad Moslimov ukáže v zlom svetle, automaticky sú všetci Moslimovia zlí. To je psycho!

Generalizácia tu nie je na mieste, každý jeden človek je unikát. Samozrejme, nájdu sa extrémisti medzi Moslimami, ale to ešte neznamená, že všetci Moslimovia sú extrémisti. Nájdu sa kresťania, ktorí podstivo dodržujú desatoro, ale to ešte neznamená, že všetci ľudia hlásajúci sa ku kresťanstvu ho dodržujú. Kapišto?

Odporcovia

Ešte stále sa nájdu odporcovia utečencov, ktorí tvrdia niečo v zmysle, že netreba púšťať utečencov hlbšie do Európy a nech utečenci ostanú v najbližších krajinách, kde je mier. Tu sa vynára otázka ako môžu okolité krajiny udržať príval miliónov utečencov? Teraz mudrujte…

7.9.2015 DREAM_SyrianRefugeesMap_0915

Odporcovia utečencov majú veľa rôznych argumentov, ktoré vyzerajú asi takto: https://dennikn.sk/234656/prepacte-ale-mame-doma-vlastne-problemy-ako-smiesne-vyznievaju-niektore-argumenty-proti-pomoci-utecencom/

Humanitárna pomoc

Nájdu sa aj ľudia, ktorí s utečencami súcitia a snažia sa im pomôcť ako len vedia. Opäť protiutečenecká propaganda kritizuje túto humanitárnu pomoc tvrdeniami a generalizovaním, že utečenci si túto pomoc nevážia alebo že sú dokonca teroristi a podobne.

Ja osobne nevidím na humanitárnej pomoci nič zlé. Ak niekto potrebuje pomoc, nevidím nič zlé na tom keď mu niekto pomôže. Každý z nás sa môže ocitnúť v núdzi a bude potrebovať pomoc. No pomáhať by sa malo už keď tak všetkým ľuďom v núdzi. Aj napríklad bezdomovcom ak o pomoc požiadajú.

Uvedomte si jednu vec

Všetky protesty pre a proti imigrantov sú smiešne. Ľudia by si mali uvedomiť aká je situácia a začať niečo robiť proti VOJNE, nie proti imigrantom. Veď je to také do očí bijúce a nikto to nevidí?

A preto nešpekulujte nad tým, či máme utečencom pomáhať, alebo nie.

5.9.2015 anketa - mali by sme utecencom pomahat

Toto nie je otázka na mieste. Otázka na mieste by bola: “Ste za ukončenie vojny, ktorá spôsobila to, že milióny ľudí muselo opustiť svoje domovy, aby si zachránili holý život?”

Keby nebola vojna, ľudia by nemuseli utekať.

Niekto to tak chcel

Nič sa nedeje náhodou. Bolo by to až príliš veľa náhod naraz. Niekto chcel rozpútať vojnu na blízkom východe a nie len tam. Niekto chcel dostať čo najviac utečencov do Európy. Niekto im povedal, že v Nemecku a Švédsku sa budú mať najlepšie, nech idú tam.

29.8.2015 europe respect human rights

Ak si pozriete toto video: http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx budete mať takmer dokonalý obraz o súčasnej situácii.

Vyvolanie a podporovanie vojny

Niekto vojnu vyvolal a stále ju podporuje. Niketo chce aby do Európy prúdilo obrovské množstvo utečencov. Najmä do Nemecka. Porozmýšľajte komu tento stav vyhovuje? Kto má z toho profit keď oslabí EU?

Niekto veľmi dobre vedel čo sa stane keď začne bombardovať krajiny na juhu a juhovýchode od EU. Utečencov nasmerovali hlavne do Nemecka…

saudi-isil-cartoon1 who supports war in syria Turkish-support-of-ISIS-and-closing-border-to-Kurdish-and-Syrian-refugees

Pašeráci

Utečenci sú celkom slušný biznis pre pašerákov. Utečenci sa nachádzajú v zúfalej situácii a spravia čokoľvek aby sa z nej dostali. Jedna cesta “načierno” do Európy stojí niekoľko tisíc dolárov.

Pašerákom je úplne jedno, či utečenci dorazia do Európy v poriadku, alebo sa po ceste utopia, či udusia.

Hovorí sa, že peniaze zarobené na pašovaní utečencov sú použité pre sponzorovanie ISIS.

Nekontrolovateľný príval utečencov

Európa očividne nebola pripravená na takýto príval utečencov a tisícky utečencov sa po Európe pohybujú nekontrolovateľne a nalegálne. Voľný pohyb medzi štátmi EU (Schengen) im to uľahčuje.

Vďaka takémuto chaosu sa do Európy mohli jednoducho dostať aj radikáli z Islamského štátu (ISIS) a v pokoji si pripraviť ďalší teroristický útok. Znie to možno šialene, no vylúčiť sa to nedá. Tento chaos môže byť začiatkom ešte väčšieho chaosu.

Ukončenie vojny a riešenie problému v nedohľadne

Kým sa naši milovaní najvyšší predstavitelia dohodnú ako sa postavia k situácii v Sýrii, do Európy prídu ďalšie státisíce utečencov. Vojna trvá už 4 roky a jej koniec je v nedohľadne. Vyzerá to tak, že niekomu vyhovuje súčasná situácia a odďaluje jej riešenie.

A zatiaľ utečenci pribúdajú a pribúdajú… Veď Nemecko je veľké a bohaté aby mohlo prichýliť a uživiť státisíce utečencov…

Zbytočné rozbroje

Humanisti vidia problém z jednej strany, aktivisti/nacionalisti vidia problém z druhej strany, no nikto sa na problém nepozerá ako na celok. Toto je najväčšia chyba.

Kým sa všetky strany nezjednotia a nepochopia, že sú na jednej lodi, budú trvať rozbroje medzi jednou aj druhou stranou. A neskôr aj treťou stranou – utečencami keď zistia, že Európa nie je pre nich až také skvelé miesto na život ako si mysleli. Vtedy začne naozajstná “sranda”.

Spojme sa a zastavme vojnu!

Niečo na odľahčenie

Teraz niečo na odľahčenie. Utečenec dostal krásne krajkované tričko s nápisom, ktoré vystihuje situáciu vo svete, momentálne najmä v Európe:

5.9.2015 ludom jebe tricko

Doplnkové štúdium

Ako som spomenul, téma utečencov je komplexný problém a vyžaduje komplexné riešenie. Existuje 56 stranový dokument, v ktorom si môžete naštudovať o tejto probematike v číslach (za rok 2014), plus tam nájdete fotky a príbehy utečencov: http://unhcr.org/556725e69.html#_ga=1.79699607.1278153278.1434636732

EU migration: Crisis in graphics: http://www.bbc.com/news/world-europe-34131911

Príval utečencov: http://www.bbc.com/news/world-europe-24583286

Snowden opäť šokuje: Islamský štát založila CIA, aby USA mohli rozpútať vojnu: http://panobcan.sk/snowden-opat-sokuje-islamsky-stat-zalozila-cia-aby-usa-mohli-rozputat-vojnu/

Proč elity EU tak spěchají s přijímáním migrantú?: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lubomir-Vylicil-Proc-elity-EU-tak-spechaji-s-prijimanim-migrantu-Genialni-Putinuv-tah-397811

ISIS killers riding wave of western sympathy smuggling bombers to Europe in migrant boats: http://www.express.co.uk/news/uk/589339/ISIS-Islamic-State-Terrorists-sneaking-Europe-boats-EU-Michele-Coninsx-Eurojust

‘Just wait…’ Islamic State reveals it has smuggled THOUSANDS of extremists into Europe: http://www.express.co.uk/news/world/555434/Islamic-State-ISIS-Smuggler-THOUSANDS-Extremists-into-Europe-Refugees

ISIS smuggler: ‘We will use refugee crisis to infiltrate West’: http://www.wnd.com/2015/09/isis-smuggler-we-will-use-refugee-crisis-to-infiltrate-west/

A veľa ďalších… mám už cez 50 rôznych zdrojov, pro-utečeneckých, proti-utečeneckých aj iných.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥