Som blázon, šťastný blázon

Podľa niektorých priateľov som sa zbláznil. A viete prečo? Lebo som sa v pomerne krátkom čase veľmi zmenil. Lebo vidím svet diametrálne odlišne ako oni. Už nie som ako väčšina ľudí. Patrím našťastie medzi bláznov. Medzi šťastných bláznov.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (5 min):

Blázon, ktorý je “trochu” odlišný od väčšiny

Ak sa človek čo i len trochu vymyká priemeru, je prinajmenšom čudák. Ak sa viac vymyká priemeru, je blázon. Taký je pohľad spoločnosti na odlišných ľudí.

Som blázon, ktorý sa vydal na cestu sebarozvoja a robím veci, ktoré bežní ľudia nerobia. Sprchujem sa studenou vodou, chodím naboso, meditujem, venujem veľa času práci, z ktorej nemám momentálne ani cent a veľa iného. A ešte urobím veľa zvláštnych vecí, aby som sa posunul v živote ďalej. Nie som z tých, ktorí sa uspokoja s tým, čo im naservírujú druhí – rodičia, spoločnosť, systém,… chcem viac. Chcem byť  sám sebou a darí sa mi to, aj keď na mňa ľudia často pozerajú ako na blázna.

Som blázon, ktorý vidí svet z “vtáčej/vyššej perspektívy”. Vidím problémy a ich riešenia, ktoré iní ľudia nevidia. Nedokážu vidieť to, čo ja kým sa nedostanú do tejto vyššej perspektívy. Človek zo zeme nevidí to, čo vidí orol z oblohy.

Napríklad vidím a vnímam celosvetové problémy tak ako by sa týkali mňa osobne. Viem, že každý jeden problém vytvorili sami ľudia a sami ľudia ho môžu vyriešiť. Vojny, drancovanie prírody, násilie, vraždy, všetko toto sa ma dotýka akoby osobne a vidím, že svet môže existovať aj bez týchto negatívnych vecí. Chce to ale určitý posun v myslení ľudí. Chce to viac bláznov.

Blázon, ktorý chce zmeniť svet

Naučil som sa, že svet nezmením inak ako cez samého seba. Píše sa o tom v mnohých knihách, no kým si to človek nezažije, nepochopí. Snažím sa inšpirovať ľudí, snažím sa ich vyzývať aby urobili prvý krok potrebný pre svoj rozvoj. Podávam svoj pohľad na svet, aby sa aspoň pár ľudí zamyslelo. Robím to aj za cenu toho, že som označovaný za blázna.

Blázon, ktorý prestal jesť mäso

Stačí len napísať článok “Deravé argumenty obhajujúce jedenie mäsa“, zmieniť pár citátov hovoriacich aké je nejedenie mäsa pre ľudstvo prospešné a zrazu som pre všetkých mäsožravcov blázon. Aké úžasne jednoduché získať túto diagnózu.

Blázon, ktorý chodí naboso

Jedného teplého dňa mi bolo v topánkach príliš teplo, tak som sa vyzul a išiel som po meste naboso. Spočiatku som sa hanbil, ale potom sa mi to tak zapáčilo, že som chodil naboso prakticky celé leto. Pre priateľov, pre susedov aj pre rodinu som bol spočiatku za šialenca, no neskôr si na to akosi zvykli a niektorí dokonca začali chodiť naboso tiež. Je to nákazlivé. Pozor na to.

Bosý človek je atrakcia pre deti aj pre dospelých. Ľudia, ktorí ma nepoznajú, sa na mňa buď divne pozerajú, alebo sa spýtajú či mi nešibe. Nie, nepýtajú sa či mi nešibe. Pýtajú sa prečo chodím bosý a ja im vravím to, čo píšem v článku “Čo mi chôdza naboso dala a čo mi vzala“.

DCIM100MEDIA

Blázon, ktorý prikladá váhu konšpiračným teóriam

Konšpiračné teórie dokážu dať človeku iný pohľad na danú vec. Ak si niekto povie, že “toto je blbosť”, prakticky sa nič nové nedozvie. Jednoducho zahodí nadobudnutú znalosť do koša. Odmieta vidieť danú vec inými očami ako svojimi. To je obmedzujúce…

Konšpiračným teóriam je ľahké podľahnúť, najmä keď dávajú dokonalý zmysel. Tí, ktorí prikladajú váhu konšpiračným teóriam, sú považovaní za bláznov.

Blázon, ktorý sa vzdal racionálneho zmýšľania

Zistil som, že racionálne zmýšľanie obmedzuje poznanie. Ja som človek, ktorý baží po poznaní a učí sa prakticky každý deň niečo nové. Nebaví ma učiť sa poučky a ani študovať vedecké dôkazy. Obmedzovať svoje poznanie len na to, čo sa dá vedecky a racionálne oddôvodniť je obrovské obmedzenie. Študujem o všetkom čo mi príde do cesty, či už sú to duchovné veci, konšpiračné teórie, programovanie,… čokoľvek. Neoznačujem nič za nezmysel pretože by som obmedzoval svoje poznanie.

Namiesto okamžitého odsúdenia niečoho za nezmysel analyzujem a filtrujem informácie. Získavam tak oveľa väčšie poznanie ako s racionálnym zmýšľaním.

Viac takých bláznov

Prajem si, aby bolo vo svete viac takých bláznov ako som ja. Viac bláznov, ktorí sa za pár mesiacov zmenili na nepoznanie a stále sú v procese premeny. Viac bláznov túžiacich po láskyplnom a mierumilovnom žití.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • malé srdce

    Pěkný článek Elfoslave… Jednoduchý a srozumitelný. Vidím, že těch bláznů je nás víc:-)