Skladanie puzzlí – hľadanie Absolútnej pravdy

Každý človek chce prirodzene poznať pravdu. Sú ľudia, ktorí sa za svoju pravdu hádajú, či dokonca bijú. Pritom si neuvedomujú, že pravda môže byť aj inde. Ľudia zvyčajne považujú za pravdu to, čo im vyhovuje a čo im dáva zmysel. To ešte neznamená, že to naozaj pravda je. Takto vzniká veľké množstvo subjektívnych právd, ktoré existujú v hlavách ľudí. Keď k nim niekto príde s inou pravdou, tak s ňou samozrejme nesúhlasia a obhajujú si svoju pravdu.

truth point of view All-a-matter-of-perspective

Ak človek pochopí relatívnosť pravdy a začne spájať rôzne pohľady dohromady, začne vznikať väčší celok.

IMG_20160529_101552

Hľadanie Absolútnej pravdy je ako skladanie puzzlí. Čo názor, to kúsok puzzle.

Keď poskladáme tieto kúsky puzzle, získame pohľad na niečo úžasné.

Zrazu uvidíme, čo sme predtým nevideli. Uvidíme ako každá jedna informácia do seba zapadá. Keď pospájame všetky filozofie, náboženstvá, názory, uvidíme väčší obraz, ktorý nás ohromí.

Niektorí ľudia žiaľ majú obmedzené zmýšľanie a považujú za pravdu len svoj kúsok puzzle a nedokážu si pospájať ostatné puzzle a uvidieť tak celý obraz.

Miš-maš

Na svete je toľko náboženstiev, toľko filozofii a toľko názorov,… kde je pravda? Ľudia s obľubou považujú za pravdu to, čo im vyhovuje, respektíve to, čo im niekto podstrčí ako pravdu. Miliardy ľudí veria tomu, čo sa naučili v škole, pretože im to bolo podstrkované ako pravda. Ľudia si veľa vecí nemôžu overiť a tak nemôžu vedieť či je to pravda. Ostáva im len veriť, že to pravda je. Tým, že im je to podstrkované ako pravda, to jednoducho za pravdu považujú.

schoolll

Náboženstvá

Náboženstvá sú veľmi pekné a zároveň veľmi smutné. Pekné sú v tom, že sa ľuďom snažia dať ako takú morálku a smutné v tom, že ľudia majú tendenciu náboženstvám slepo veriť: “Biblia je sväté písmo! Všetko čo je v Biblii, je pravda!“, “Korán je sväté písmo! Všetko, čo je v Koráne, je pravda!“, “Bhagavad-gíta je sväté písmo! Všetko, čo je v Bhagavad-gíte je pravda!“. Toto všetko sú len puzzle, ktoré keď si poskladáme, získame väčší obraz a lepšie pochopenie jednotlivých písiem a náboženstiev.

Ezoterika

Nábožensky založení ľudia považujú ezoteriku za niečo podradné. Kresťania ju dokonca považujú za diabolské dielo. Racionálne založení ľudia považujú ezoteriku za výmysel. Ezoterika je pritom ďalšia skladačka do celého obrazu puzzlí.

Mimozemšťania a jemnohmotné bytosti

Existujú ľudia, ktorí tvrdia, že komunikujú s mimozemšťanmi a inými jemnohmotnými bytosťami. Toto može byť pre niektorých ľudí už príliš uletené. No ja mám otvorené srdce a nezatracujem nič, čo nepoznám. Aj keď to znie akokoľvek šialene. Navyše keď sa vám v pohode človek s pohode názormi zdôverí s tým, že bol v kontakte s mimozemšťanmi, začnete sa na to pozerať úplne inak.

Mám niekoľko priateľov, ktorí nezávisle na sebe cítia, že pochádzajú z Plejád. Jednodcho cítia, že Plejády sú ich domov. Ja tiež cítim, že som na Zemi len na návšteve.

Spájanie puzzle

Ak sa človek upne na jednu ideológiu, obmedzuje svoje videnie len na jeden kúsok puzzle. Na ostatné kúsky puzzle sa ani len nepozrie a tak nemôže vidieť, že do seba pekne zapadajú.

Ja mám tú výhodu, že keď sa už dlho pozerám na jeden kúsok puzzle, zrazu niekto príde a ukáže mi iný kúsok puzzle. Ja sa naň pozriem a poviem: “Wow, zaujímavé. Zatiaľ mi tento kúsok puzzle nezapadá do ničoho, ale odložím si ho a neskôr mi možno zapadne“. Občas sa tiež stane, že mi dvaja rôzni ľudia prinesú ten istý kúsok puzzle. Ten istý príbeh. Zvyčajne ich medzi sebou spojím, aby sa mohli podeliť o svoje zážitky.

Takto môžem spájať tísice a tísice puzzlí a stále nemusím mať celý obraz. Učíme sa totiž celý život.

Ak chceme vidieť celý obraz, nemôžeme sa uprieť len na jeden článok puzzle. Z jedného článku toho moc nezistíme. Potrebujeme pospájať čo najviac článkov puzzle, aby sme mali lepšiu predstavu aký je celý obraz. Žiaľ veľa ľudí sa venuje len jednému článku puzzle a tak nemôžu vidieť väčší obraz.

Keď si dokážeme vyskladať puzzle poznania, budeme vidieť a chápať viac, budeme bližšie k Absolútnej pravde a budeme pokojnejší, láskyplnejší a chápavejší. Čím viac častí puzzlí dokážeme vyskladať, tým viac budeme vedieť.

Veriť verzus vedieť

Na svete je toľko ľudí, toľko názorov, toľko osobných skúseností, ale tiež veľa klamstiev. Je ťažké rozoznať čo je pravda a čo lož. No jedno je isté – lož má krátke nohy a pravda nakoniec zvíťazí.

Keď mi niekto povie, že bol v minulom živote Napoleon, môžem mu veriť, ale aj nemusím. Keď mi niekto povie, že komunikoval s mimozemšťanmi, tiež to môžem spochybňovať. To, či tomu verím, alebo neverím je nepodstatné. Ak tomu neverím, tak to ešte neznamená, že to tak nie je. Ak tomu verím, tak to tiež neznamená, že to tak je. Hlavné je, že o tom viem. Ak mi nabudúce bude niekto iný hovoriť, že komunikoval s mimozemšťanmi, budem mať s čím porovnať jeho slová. Budem mať s čím porovnať puzzle a môžem sa dozvedieť viac. Ak budem uzavretý novým poznatkom, nič sa nedozviem. Ak nebudem veriť, nijak si nepomôžem. Ak budem len slepo veriť, tiež si nepomôžem.

Podstatné je mať v rukách puzzle a vedieť ich poskladať. Môžeme si zachovať otvorenú myseľ: “Ok, môže to tak byť, ale aj nemusí. Pokiaľ neviem či to tak naozaj je, nechávam to otvorené“.

Zneužívanie Absolútnej pravdy

Veľa ľudí je háklivých na slovné spojenie Absolútna pravda, pretože sa často zneužíva. Napríklad náboženstvá podstrkujú ľuďom akúsi lacnú napodobeninu absolútnej pravdy založenú na viere. Na základe tejto pochybnej absolútnej pravdy sú schopní stvárať rôzne zverstvá. Vznikajú náboženské konflikty typu: “Môj Boh je lepší ako tvoj Boh!“.

Skutočná Absolútna pravda nie je založená na viere. Je založená na osobnej skúsenosti. Môžete veriť, že oheň páli, ale môžete si to aj overiť ak máte oheň poblíž. Takisto si môžete overiť existenciu a vlastnosti Absolútnej pravdy. Len sa k nej treba prepracovať. Absolútna pravda je pre všetkých rovnaká, každý ju cíti rovnako. Nie je možné aby dvaja ľudia vnímali Absolútnu pravdu rozdielne. Tí dvaja ľudia sa ani nemusia poznať a nemusia byť ani z rovnakej kultúry. Ale keď sa stretnú, nájdu spoločnú reč a budú si rozumieť, pretože ich Absolútna pravda spája. Absolútna pravda je pre všetkých rovnaká – pre kresťana, pre moslima, pre buddhistu, hinduistu, indiána,… Absolútna pravda je akýsi stred, z ktorého všetko pochádza. Čím ďalej je človek od tohto stredu, tým viac je zmätený, tým viac podlieha ilúzii. Dôvod prečo si ľudia nerozumejú a existujú konflikty je ten, že sú príliš vzdialení od Absolútnej pravdy.

Bližšie k Absolútnej pravde

Absolútna pravda nie je jeden článok puzzle. Je to celý obraz. Absolútna pravda nie je výdych ani nádych. Je medzi výdychom a nádychom. Absolútna pravda nie je srdce ani rozum. Je medzi srdcom a rozumom. Absolútnu pravdu treba precítiť, ale tiež pochopiť. Absolútnu pravdu nespoznáme len čisto rozumovou špekuláciou. Absolútna pravda je dokonalá harmónia rozumu a cítenia, svetla a tmy, tepla a zimy.

Na svete je chaos, pretože ľudia sú zmätení, sú príliš vzdialení od svojho stredu, od Absolútnej pravdy. Ak je dieťa vzdialené od svojej matky, tak cíti, že mu niečo chýba a plače. Ak sú ľudia vzdialení od svojho stredu, tak tiež cítia, že im niečo chýba a neustále nariekajú: “Ja chcem toto, ja chcem tamto,… Toto by malo byť takto, hento takto,…“. Ak ľudia nie sú vo svojom strede, sú neustále s niečim nespokojní.

Ten, kto nachádza šťastie vo svojom vnútri, je činný a raduje sa sám v sebe a jeho cieľ spočíva vovnútri, je dokonalý mystik. Je oslobodený na úrovni Najvyššieho a nakonec Najvyššieho tiež dosahuje. [Bg 5.24]

Niekomu sa môže zdať, že Absolútna pravda je výmysel. Že nie je možné, aby dvaja ľudia vnímali Absolútnu pravdu rovnako. Samozrejme, že sa to zdá nemožné keď je od nej človek vzdialený. Ani teplo ohňa nemôžete cítiť keď je oheň ďaleko. Čím bližšie ste k ohňu, tým väčšie teplo cítite. Čím si bližšie ste k svojmu stredu, k Absolútnej pravde, tým ste vyrovnanejší, šťastnejší, chápavejší a láskyplnejší.

Ak nájdete ľudí, ktorí sú mierumilovní, láskyplní, šťastní, myslia, cítia a vnímajú realitu tak ako vy, máte veľmi blízko k Absolútnej pravde. Toto všetko z Absolútnej pravdy pramení. Ak sú ľudia od nej príliš vzdialení, považujú tieto slová za výmysel. Čo už.

Absolútnu pravdu najlepšie pochopíte vtedy, keď ju zažijete. Keď si otvoríte korunnú čakru a získate spojenie s Absolútnou pravdou. O Absolútnej pravde by sa dala napísať celá kniha. No osobná skúsenosť je na nezaplatenie. Popracujte na odstránení strachu, hnevu, viny, nenávisti, klamstva, hamblivosti a hlavne na pripútanosti. Ak ste k niekomu, alebo k niečomu silne pripútaní, blokujete si korunnú čakru a nedokážete precítiť spojenie s Absolútnou pravdou.

chakras2

Korunná čakra je ako žiarovka a Absolútna pravda je ako elektrina. Keď nájdete vypínač od žiarovky, dokážete rozžiariť žiarovku a zrazu bude všetko jasnejšie. Budete osvietení a budete môcť ostatným svietiť na cestu životom.

Buď svetlom, ktoré poslúži ostatným v tme.

K spoznaniu Absolútnej pravdy nám tiež môžu pomôcť tí, ktorí už ju spoznali. Hovorí sa, že pravý duchovný učiteľ príde v pravý čas. Dovtedy si môžete čítať o Absolútnej pravde v knihách ako Šrímad Bhágavatam alebo Bhagavad-gíta. Môžete si ich zaobstarať na mojom e-shope: eshop.hromnik.com

Veľa šťastia v hľadaní Absolútnej pravdy. Hlavne nezatracujte názory a skúsenosti ostatných. Aj keď môžu znieť akokoľvek šialene. Snažte sa vždy dozvedieť viac. Neupnite sa len na jeden kúsok skladačky, lebo tak celé puzzle neposkladáte, tak Absolútnu pravdu nenájdete.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥