Malé tajomstvo – prečo píšem články?

V článku “Správa od (ďalšieho) prebudeného” sa dočítate jeden z mnohých príbehov ľudí, ktorí čítajú moje články. Tento príbeh ma inšpiroval napísať článok prečo vlastne články píšem. Čo ma k tomu vedie? Prečo tomu venujem desiatky hodín týždenne? Prečo to robím zadarmo?

Tajomstvo

Prezradím vám moje tajomstvo, ktoré som zatiaľ nikomu neprezradil. Keď som v roku 2006 začal čítať knihy od Pavla “Hiraxa” Baričáka ako “Raz aj v pekle vyjde slnko“, “Kým nás láska nerozdelí” a ďalšie jeho knihy, neskôr som mal pocit, že písanie je úžasná činnosť a že chcem písať aj ja. A čo je zaujímavé, mal som pocit, že mám pokračovať v tom, čo Hirax začal. Hirax píše o vzťahoch, o spoločnosti, o rebelstve, o veciach, ktoré každý z nás takmer denno denne prežíva, alebo v tej dobe prežíval. Hiraxove knihy mi veľmi pomohli rovnako ako aj tisícom ďalším.

Dnes doba pokročila, vedomie ľudí sa za desať rokov rapídne zmenilo a ľudia chcú čítať pokročilejšie veci. Ako som tak čítal ďalšie Hiraxove knihy, prišlo mi, že už sú stále o tom istom. Zistil som, že už mi jeho knihy nemajú čo dať. Čo som mal získať, som získal a je čas pohnúť sa ďalej. Sám Hirax vraví niečo v zmysle: “Ak vám moje knihy už nemajú čo dať, moja misia bola splnená.” Všímam si, že Hirax sa za desať rokov posunul od písania o spoločnosti a vzťahoch k písaniu o deťoch. Istú cieľovú skupinu to má, no stále je tu nepokrytá cieľová skupina ľudí bažiacich po duchovnom poznaní. Cítim, že mám tejto cieľovej skupine čo dať.

Prečo som začal písať?

Pôvodne bol tento blog o programovaní. Priemerne raz za mesiac som napísal nejaký článok o programovaní a to bolo všetko. Po svojom duchovnom prebudení som veľa študoval a veľa som sa naučil. V lete 2015 som začal cítiť nutkanie podeliť sa s tým, čo som sa naučil. Cítil som, že by to mohlo niekomu pomôcť. Objavil som svoje životné poslanie učiteľa a začal som písať v priemere 3 – 4 články za týždeň. Mám potrebu zo seba dať všetko, čo viem. Mám potrebu zdieľať svoj životný príbeh s ostatnými a tak inšpirovať tisíce ľudí.

Čo ma inšpiruje?

Inšpiruje ma sám život. Pozorujem život a píšem o ňom. Inšpirujú ma ľudia, príroda, rôzne situácie,… keď mám oči na stopkách, inšpiráciu vidím všade. Veľakrát sa mi stalo, že som písal 3 – 4 články súčasne. Prichádzala jedna inšpirácia za druhou. Keď ma chytí múza, nedokážem prestať a píšem do skorých ranných hodín. Pokiaľ nedám celú myšlienku do textu, nemôžem prestať písať. Pretože sa mi už párkrát stalo, že som išiel spať a ráno som stratil inšpiráciu a nevedel som článok dopísať.

Prečo to robím zadarmo?

Niekedy sa ma ľudia pýtajú: “A to píšeš zadarmo, či máš za to nejaké peniaze?“. Mojou filozofiou je, že vzdelanie/poznanie by malo byť dostupné pre každého. Aj preto som robil programátorské kurzy za dobrovoľný príspevok. Mám jednoducho potrebu zo seba dávať všetko, čo viem. Či už za to niečo dostanem, alebo nie. Moja vízia je taká, že raz budem schopný uživiť sa len z dobrovoľných príspevkov. To je môj sen, môj biznisplán. Ak pomôžem tisícom ľuďom a len zlomok z nich mi poďakuje finančným príspevkom, je dosť možné, že ma to dokáže uživiť. Keby mi každý Slovák dal jedno Euro, bol by som milionár. Aspoň na chvíľu kým by som to neminul na rôzne užitočné projekty, ktoré mám v hlave a o ktorých možno neskôr napíšem. Od týchto projektov ma delia práve financie. Veľa ľuďom chýbajú financie na ich sny. Ľudia sa môžu pokúšať hnať za peniazmi a zarábať pomerne slušne. Keď som robil programátora, tak som celkom slušne zarobil. Žiaľ zistil som, že už ma práca programátora nebaví a že moja cesta vedie inakadiaľ. Mohol by som sa pokúšať zarobiť ako programátor, no nebol by som ani za mak šťastný. Nedokážem robiť prácu len pre peniaze. Ak sú hlavnou motiváciou práce peniaze, práca stráca na kvalite a človek stráca na šťastí a potom aj na kvalite života. Píšem o tom v článku “Keď prioritou (nie) sú peniaze“.

Môžete ma podporiť

Ak sa vám moje články páčia a pomáhajú vám, môžete ma podporiť aj finančne ľubovoľnou čiastkou. Môžete mi tak pomôcť naplniť môj sen a životné poslanie. Ak si články ceníte na desať centov, môžete prispieť desať centov, ak na dvadsať Euro, môžete prispieť dvacku, ak si moju prácu neceníte, nedávajte mi nič. Je to len na vás na koľko si ceníte moje články, na koľko vám pomohli, či nepomohli. Záleží na vás, či sa mi podarí splniť sen s vyžitím na dobrovoľných príspevkoch. Keby mi každý z vás prispel čo i len malou čiastkou, vás by to z biedy nevytrhlo a mne by to veľmi pomohlo. Pod každým článkom nájdete odkaz na finančnú podporu. Za každý finančný príspevok vopred ďakujem.

Niektorí ľudia mi hovoria: “Šak si daj na blog reklamu“. Zatiaľ tak zúfalý nie som. Ak by som tu aj nejakú reklamu dal, tak pravdepodobne len na produkty či služby, v ktorých vidím zmysel.

Ak budem mať dostatok podporovateľov a finančných prostriedkov, budem sa môcť viac venovať rôznym zaujímavým zmysluplným projektom, ktoré vám predstavím v článkoch a ktorých súčasťou môžete byť aj vy. Ak ma podporíte, bude to prospešné nie len pre mňa, ale aj pre vás. Už dávno nemyslím len na seba. Chcem, aby boli všetci ľudia šťastní.

Poďakovanie

Ďakujem za každú jednu inšpiráciu, ktorá ku mne príde. Ďakujem všetkým, ktorí čítate a zdieľate moje články. Ďakujem za to, že som spoznal svoje životné poslanie a že ho môžem vykonávať. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú, či už finančne, slovom, alebo iným spôsobom.

Jednoducho ďakujem za všetko a dúfam, že moje články inšpirujú ďalších ľudí. A tiež dúfam, že sa mi v blízkej dobe podarí dokončiť moju rozpísanú knihu s pracovným názvom “Vedomé žitie“. Hups, prezradil som ďalšie tajomstvo… ale o tom zas nabudúce…

PS: Aj pod týmto článkom nájdeš link na finančnú podporu. :)


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥