Správa od (ďalšieho) prebudeného

Vrátil som sa zo svojej prednášky o Vedomom žití a našiel som v e-mailovej schránke nasledovnú správu, s ktorou sa chcem s vami podeliť:

Ahoj,

Chcem ti poďakovať za články na tvojom blogu. Dostal som sa k nemu pri hľadaní nejakého vysvetlenia môjho súčastného stavu. Totiž cca pred rokom som sa dostal do stavu, kde som stratil radosť zo života a cítim v sebe akúsi prázdnotu… viac ma neuspokojuje naháňanie hmotných vecí viac peňazí / väčší dom / lepšie auto, jednoducho hmotné veci už viac pre mňa neznamenajú niečo dôležité, dokonca mi to príde smiešne ako sa každý naháňa za novými vecami a vieš si predstaviť tú prázdnotu, keď sa celý svoj doterajší život naháňaš za týmito vecami a zrazu waaaau wtf (wtf – čo to sakra?), mám všetko čo som chcel 40tka na krku a nič… vyzerá, že niekde sa stala chyba a musíš začať znova. Toto asi najlepšie vystihuje môj terajší stav.

Hľadal som rôzne informácie na internete a myslel som, že mám syndróm vyhorenia. Už som sa aj chystal ísť za nejakým psychológom, lebo ten posledný rok len tak prežívam bez radosti zo života, ale minulý týždeň som si prečítal tvoj článok
http://blog.hromnik.com/2015/09/11/priznaky-duchovneho-prebudenia/ a pocítil som veľkú úľavu… už cca rok prežívam väčšinu vecí uvedených v tvojom článku.

Ako som napísal, po prečítaní tvojho článku som pocítil úľavu a uvedomil som si, že sa mi zrejme deje to, čo si nazval duchovné prebudenie. Na jednej strane úľava z toho, že niekto popísal môj stav a nie som sám, kto zažíva podobné prebudenie. Na strane druhej úplne nová dimenzia v mojom živote. Nikdy som sa nezaujímal o duchovné veci, všetko riadil môj rozum. Myslím, že svoj vnútorný hlas som úplne zničil.

Rozum mi hovorí, že vydať sa na túto cestu nie je dobrý nápad, ale chcem to skúsiť, lebo tá podobnosť s tým, čo sa mi deje a tvojím článkom je až neuveriteľná.

Keďže ty si si tým prešiel chcel by som ťa poprosiť o radu / článok ako začať / podporiť toto prebudenie a znova počuť svoj vnútorný hlas, pocítiť radosť zo života a nie stále dookola tie isté myšlienky, ktoré logicky analyzujú každú situáciu. Mám rodinu tak, nechcem robiť radikálne rozhodnutia. Bohužiaľ mám veľmi málo času na štúdium. Tak ťa chcem poprosiť o jednoduché nakopnutie, napr. odporučiť nejakú knižku, ktorou by som mohol začať a ktorej by porozumel aj totálny nevzdelanec v tejto oblasti.

Od prečítania tvojho blogu som aspoň začal recitovať Hare Krisna a robím to skoro stále keď som sám (auto, domáce práce, keď si idem ráno zabehať, keď sa zobudím, zaspávam). Zistil som, že mi to pomáha utíšiť myšlienky v mojej hlave.  Myslím, že taká základná očista prebehla u mňa nejako spontánne ešte predtým, ako som sa dostal k tvojmu blogu. TV ani žiadne iné správy dokonca ani rádio v aute nesledujem viac ako pol roka (aj tak kolegovia v práci všetko podstatné rozoberú). S alkoholom aj mäsom som tiež prestal spontánne sám od seba. Nie je to nič extrémne nemám problém vypiť pivo, alebo zjesť mäso (niekedy mi to príde jednoduchšie ako počúvať tie komentáre od ostatných), ale sám od seba to nevyhľadávam. Neverím čo píšem a sám som mal vždy kopec poznámok k tým čo si nedali pivo / guláš dokonca aj moja manželka ma posiela k lekárovi. Jednoducho grilovačky, guláše, chaty to bolo moje…

Cítim, že som na správnej ceste a verím, že sa mi podarí znova prebudiť môj vnútorný hlas ktorý, keby som ho vedel počuť, by ma určite nasmeroval ďalej a verím, že by som bol potom schopný znova pocítiť radosť zo života a nájsť zmysel života. Teraz sa cítim ako nejaký automat, ktorý vykoná denne x rovnakých nacvičených akcií.

Chcem sa ti aj zdôveriť s jedným zážitkom. Počas odriekania Hare Krisna som zrazu uvidel sám seba ako sa hrám zo svojím synom. Nebola to taká klasická myšlienka, ale skôr obraz ako sa spolu hráme. Hneď nato som si uvedomil, že síce zo svojím synom trávim veľa času, ale skôr tak pasívne. Pomôžem mu, dám na neho pozor… beriem to skôr ako svoju povinnosť ochrániť ho a pomôcť mu. Ale v tomto okamihu som doslova cítil radosť z tej spoločnej hry ako keby som aj ja bol dieťa a prežíval som to spolu s ním. Od vtedy keď som s ním, venujem sa mu na 100% a neriešim nič iné. Je tu len on ja a naša hra. Nie som si istý, ale myslím, že toto bol môj  vnútorný hlas, pretože to bolo niečo úplne iné ako tie myšlienky, ktoré mi neustále behajú hlavou. Toto bol žiarivý obraz. Normálne som musel zastať, keďže sa mi to stalo v aute.

Prepáč mi za tento román, ale zatiaľ je to pre mňa všetko moc nové a nepoznám nikoho komu by som sa mohol zdôveriť. Dokonca ani manželke som zatiaľ nič nehovoril o mojom stave. Chcel by som teraz pár mesiacov recitovať Hare Krisna + prejsť nejakú knihu ak mi niečo môžeš odporučiť. Dúfam, že sa mi podarí prebudiť môj vnútorný hlas a potom sa už budem riadiť týmto hlasom a uvidím kam ma dovedie. Teraz je stav mojej mysle taký, že buď recitujem Hare Krisna, čo mi pomáha potlačiť moje myšlienky, alebo proste som zahltený myšlienkami, ktoré analyzujú všetko – zvažujú dôsledky a vyberajú akciu… mám ale pocit, že toto už ani nie som ja.

Vďaka,
MK

Odpoveď

Táto správa somnou tak zarezonovala, že som sa na ňu rozhodol odpovedať verejne, pretože môže pomôcť ďalším čerstvo prebudeným.

Milý MK, si jeden z mnohých prebudených, ktorých neustále pribúda. Mnohí ľudia zažívajú spontánne duchovné prebudenie a kvoli tomu cítia, že ich doterajší život bol akýsi prázdny a hľadajú skutočný zmysel života a svoje životné poslanie. Nie si sám, je nás viac. Prečo sa to deje, zistíme neskôr.

Viem, aké ťažké je, byť sám prebudený medzi spiacimi. Každý si tým prešiel. Každý prebudený pozná ten pocit zúfalstva, keď si zrazu uvedomuje viac ako ostatní a snaží sa im to ukázať a vysvetliť, no oni nad tým len mávnu rukou… Zo začiatku je to celkom bolestivé, no neostáva nič iné, len si na to zvyknúť a prijať to. Slepému totiž nemôžeme ukázať svetlo. Ak ľudia sami nechcú výjsť z temnoty, nemôžeme ich nútiť. Čo ale môžeme spraviť, je ísť príkladom. Rovnako ako to robil Mahatmá Gándhí. Treba si zvyknúť na to, že nás ľudia budú zo začiatku považovať za šialencov. Nech… Niektorí ľudia nás prijmú takých, akí sme a niektorí nás budú naďalej odsudzovať. A čo je podstatné, niektorí sa inšpirujú a pôjdu cestou sebarozvoja tiež. Ísť príkladom a inšpirovať ľudí je veľmi dôležitá misia. Gándhí bol za svojho času na to sám, no teraz je nás viac. Ťažko odhadnúť koľko prebudených sa po Zemi práve teraz pohybuje. Možno desaťtisíce, možno státisíce, možno milióny… Viem, že v mojom okolí sú už desiatky prebudených a neustále ich pribúda stále viac a viac. Tak si predstavte koľko je ich na celom svete. A to nie je všetko. Prebudenie ľudstva neustále prebieha. Je to akási evolúcia vedomia. Je to úžasné pozorovať a byť toho súčasťou.

Na Facebooku existuje skupina Rodina evolúcie vedomia, kde už je niečo cez 3 000 ľudí, ktorí sú duchovne prebudení, alebo sú aspoň na ceste. Keďže ani Rodinu evolúcie vedomia neobišli spory, vznikla ďalšia skupina pre duchovne prebudených s názvom Prítomný okamih. Odporúčam stať sa členom oboch skupín. Nájdeš tam rôzne užitočné odkazy a zaujímavých ľudí. Ja som vďaka Rodine evolúcie vedomia spoznal desiatky podobne ladených ľudí ako som ja.

V skupine Evolúcie vedomia sú fotoalbumy s užitočnými knihami: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.427738994102728&type=1 či filmami: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.427738080769486&type=1 Je zaujímavé koľkými rôznymi spôsobmi sa dá zobraziť globálne duchovné prebudenie.

Aj medzi známymi osobnosťami sú prebudení. Napríklad Jim Carrey, Russel Brand, Adela Banášová, Ďuri Hnilica a ďalší. O duchovnom prebudení vzniklo veľa kníh, veľa filmov, piesní a veľa článkov, aby sa v nich prebudení ľudia našli. Zopár duchovných kníh môžeš nájsť na mojom e-shope: http://eshop.hromnik.com/kategoria-produktu/knihy/duchovne/

Na tomto blogu píšem v kategórii “duchovno” o rôznych duchovných témach. A v kategórii “zmena” píšem o zmenách, ktoré nastávajú a môžu nastať v spoločnosti ak sa viac ľudí prebudí. Mám potrebu neustále písať, pretože to je to, čo ma napĺňa a čo pomáha tisícom ľuďom.

Tajomstvo

Už keď sa MK tak pekne otvoril, prezradím vám aj ja moje tajomstvo, ktoré som zatiaľ nikomu neprezradil. Môžete si o ňom prečítať v článku: “Malé tajomstvo – prečo píšem články?


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥