Pohľad našich potomkov na minulosť

Tak, ako sa pozeráme dnes na minulosť my, rovnako sa budú na minulosť pozerať naši potomkovia. Poďme sa pozrieť ako asi sa budú naši potomkovia čudovať nad tým, ako sme žili my.

Doprava

Naozaj ste na cestovanie používali autá, autobusy a lietadlá, ktoré znečisťovali životné prostredie a vo veľkých mestách vytvárali celkom hustý smog? Ľuďom to nevadilo? Ako to mohli ľudia dovoliť a znášať? Naozaj ste dovolili, aby boli tieto životu nebezpečné stroje uvedené do pohybu a využívané miliardami ľudí?

Drancovanie prírody

Vy ste si neuvedomovali, že keď ničíte prírodu, akoby ste zabíjali svoju matku? Neuvedomovali ste si, že keď zničíte pralesy, matka bude mať problémy s dýchaním a vy následne tiež? Neuvedomovali ste si, že keď budete nekontrolovateľne vraždiť zvieratá, že časom vyhynú? Nevedeli ste, že ropa je pre Zem životne dôležitá tekutina podobne ako krv v ľudskom tele? A čo znečisťovanie ovzdušia? To vám nevadilo dýchať životu nebezpečné splodiny z výfukov áut, z lietadiel a z tovární?

Globálne otepľovanie ste desiatky rokov ignorovali a potom ste museli zažívať neúnosné horúčavy. Zanechali ste nám pekne zdrancovanú Zem. Veľmi pekne Vám ďakujeme.

Vojny

To sa naozaj ľudia vraždili medzi sebou? Ako to mohli dopustiť? To boli naozaj tak zmagorení, že dokázali ísť do armády a zabíjať iných ľudí na povel? Čo to bolo za šialenú dobu? Prvá, druhá, aj tretia svetová vojna a okrem nich mnoho ďalších menších konfliktov, v ktorých zomreli milióny ľudí… šialené. V tretej svetovej ste skoro vyhubili celé ľudstvo. No zistili ste, že všetko zlé je na niečo dobré a konečne ste si uvedomili, že tadiaľto cesta nevedie.

Strava

Naozaj ste umelo rozmožovali a chovali zvieratá na mäso? Naozaj ste jedli zvieratá? To ste si neuvedomovali, že zvieratá majú podobné cítenie ako ľudia? Že prežívajú emócie ako radosť, smútok, strach, veľmi podobne ako ľudia? To vám neprišlo divné zabíjať a jesť bytosti podobné vám?

Naozaj niektorí z vás pili sladené nápoje namiesto životodarnej vody? Fuj.

Naozaj niektorí z vás jedli odpad zvaný fast-food a iné jedy ako aspartam, či biely cukor?

Životný štýl

Naozaj ľudia fajčili, pili alkohol a brali drogy? To si neuvedomovali, že fajčenie im každým dúškom skracuje život? A že alkohol a iné drogy z nich robia trosky? To ľuďom vyhovovalo umelo meniť stav svojho vedomia pomocou omamných látok a halucinogénov? Neuvedomovali si, že stav blaženosti sa dá dosiahnuť napríklad pravidelnou meditáciou a účinky sú oproti požitiu omamných látok trvalé?

Naozaj mali sex len pre chvíľkové potešenie? Naozaj si partnerov vyberali prevažne na základe fyzickej príťažlivosti?

Vykorisťovanie

Naozaj ste vykorisťovali iných ľudí a ostatné živé bytosti? Naozaj konzumný západ vykorisťoval iné krajiny len preto, aby mohol mať viac ako potrebuje? Načo mu to všetko bolo?

Naozaj ste si mysleli, že sliepky znášajú vajíčka pre vás? A to isté ste si mysleli o včelách a o mede?

Emócie

Naozaj ľudí kedysi ovládali emócie a kvoli tomu spôsobovali veľké utrpenie? To si neuvedomovali, že svojim hnevom a svojou nenávisťou spôsobujú utrpenie nie len ostatným, ale aj sebe?

Ego

Naozaj kedysi ľudí ovládalo ego, kvoli ktorému vznikali konflikty a rôzne malé aj veľké problémy? To sa ľudia neučili ovládať svoje ego?

Chôdza naboso

Naozaj ľudia kedysi chodili v topánkach a ľudí, ktorí chodili naboso, považovali za čudákov? To im nebolo v topánkach tesno a teplo? Chudáci v topánkach nemohli ani pocítiť úžasné spojenie s prírodou a veľmi sa tak ochudobňovali. Dnes je chôdza naboso bežná a čudáci sú tí, ktorí chodia v topánkach keď nemusia.

11713797_10206113614791990_4736556947214509252_o

Ateizmus a náboženstvá

Naozaj ľudia slepo verili náboženstvám? A naozaj existovali ľudia, ktorí popierali existenciu Stvoriteľa – Boha a mysleli si, že celé stvorenie je len akási zhoda náhod? Haha, to je vtipné.

Koniec

Vážne. Takto nejak bude vyzerať pohľad našich potomkov na minulosť. Ak teda ľudstvo prežije najbližších pár storočí. Pretože ak budú ľudia žiť rovnakým životným štýlom ako doteraz, príliš veľkú šancu na prežitie nemajú. Buď sa vyvražidia medzi sebou, alebo zničia prírodu tak, že príroda zničí ich.

V súčasnosti ľudstvo čelí mnohým globálnym problémom – globálne oteplovanie, narušenie biodiverzity, ohrozenie včiel, znečistenie… Je to hlavne kvoli tomu, že ľudia sa príliš vzdialili od prírody a porušujú jeden prírodný zákon za druhým.

Vedomie a zmena

Za toto všetko môže nízke vedomie ľudí. Ľudia sú ako škôlkári, ktorí si myslia, že už vedia toho dosť, aby mohli robiť čo chcú a vymýšľať a používať rôzne vynálezy. No v konečnom dôsledku ich činy a vynálezy spôsobujú veľké škody. Jediným spôsobom pre zmiernenie škôd je kultivácia vedomia. Vďaka očistenému vedomiu si ľudia dokážu uvedomiť, že svojimi vynálezmi spôsobujú veľa škody. Kým majú vedomie nízke, neuvedomujú si to a musia zákonite trpieť kvoli svojej nevedomosti. Hmotný pokrok by mal ísť ruka v ruke s duchovným pokrokom. Inak ľudstvo čaká nie moc pekná budúcnosť.

Na to, aby nastala zmena na globálnej úrovni, musí najskôr nastať zmena na individuálnej úrovni.

viral

“Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.” – Mahátma Gándhí

Ak chceme zmeniť svet, musíme najskôr zmeniť seba. Nemôžeme čakať, že vo svete bude mier keď v sebe pestujeme hnev a nenávisť. Najskôr musíme očistiť svoje vedomie a potom môžeme pomáhať ostatným a inšpirovať ich. O spôsoboch pre očistenie vedomia píšem v článku “Spôsoby pre očistenie vedomia“. Čím viac ľudí si očistí vedomie, tým lepšie.

Makajte na sebe, aby ste pomohli svojou zmenou spraviť svet krajším.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥