Prečo máme rozbité cesty

Nie nadarmo sa vraví, že cestovaním si človek rozširuje obzory a získava nové uvedomenia. Keď som na Bali išiel cez brutálne rozbitú cestu, na ktorú sa nechytajú ani Slovenské cesty, uvedomil som si prečo je tá cesta vlastne taká rozbitá!

Prečo máme rozbité cesty?

No prečo asi? Čo myslíte? Opravia sa tie cesty samy? Alebo ich niekto musí opraviť? Ak áno, tak kto? Kto ich opraví a kedy? Vie mi niekto povedať?

Cesty sú rozbité jednoducho preto, lebo ich nemá kto opraviť a ľudia sa spoliehajú, že ich niekto opraví. A tak sú rozbité rok, dva, tri, päť až kým sa na takej rozbitej ceste niekto nezabije. Potom to možno niekto začne riešiť.

Prečo cestári cesty neopravujú to neviem. Ale jedno viem povedať s isotou. Keby sa ľudia nespoliehali na niekoho iného, že opraví cestu, opravili by ju sami. Áno. Tak to funguje, keď je ľuďom ponechaná voľná ruka a zodpovednosť za svoj život. Keď však zodpovednosť ponechávajú na niekoho iného, vyzerá to presne tak, ako to vyzerá. A nie len rozbité cesty, ale celá spoločnosť je z tohto dôvodu rozbitá! Už to chápete? Už chápete, kde je hlavný problém? Ľudia sa jednoducho spoliehajú na niekoho iného, že vyrieši ich problém. Ale nikto ho často nerieši. A tomuto sa vraví štát moji milí. Štátne zriadenie dohnalo ľudí do tohto bodu, v ktorom sú rozbité cesty, nefunkčné školstvo, zdravotníctvo atď. A ľudia s tým nič nerobia! Pretože odovzdali svoju moc a zodpovednosť štátu.

Ako sa to dá napraviť

Viete si predstaviť ako by to vyzeralo, keby ľudia zobrali zodpovednosť do svojich rúk? Komu by vadila rozbitá cesta, začal by ju opravovať. Komu by vadil starý vzdelávací systém, začal by ho vylepšovať. Ak by ľudia nemali zviazané ruky tým, že prenechali zodpovednosť niekomu inému, mohlo by to tu vyzerať o dosť lepšie. Pretože by ľudia, ktorí chcú, zrazu mohli niečo reálne zmeniť. A veruže takých ľudí je dosť. Ak si toto ľudia uvedomia, ak zoberú svoju moc a zodpovednosť do svojich rúk, už viac nebudú čakať, že niekto za nich vyrieši ich problémy. Začnú ich jednoducho riešiť vtedy keď treba.

Len si predstavte takúto spoločnosť, kde neexistujú dlhodobo rozbité cesty, nefunkčné školstvo, či zdravotníctvo, pretože ľuďom záleží na tom, ako žijú a snažia sa s tým niečo reálne robiť. Pretože môžu.

Ešte chvíľu potrvá kým ľudia zistia, že sa dá fungovať aj inak. Ale keď to zistia, vtedy príde tá skutočná revolúcia. No túto veľkú revolúciu bude predchádzať vnútorná evolúcia jednotlivcov, ktorí budú schopní žiť v slobodnej spoločnosti. Momentálne na slobodnú spoločnosť mnohí ľudia nie sú pripravení. Práve preto žijú v neslobodnom štáte, ktorý sa o nich vraj postará a všetko za nich vyrieši.

A preto tu máme rozbité cesty.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥