Kedy muž stráca záujem o ženu

Žena sa snaží zaujať pozornosť muža, ktorý je jej sympatický. Niekedy zájde až príliš ďaleko a muž sa odtiahne a žena sa čuduje čo sa deje.

Muž dobyvateľ

Muži sú lovci a dobyvatelia. Majú to jednoducho v povahe. Ak získajú niečo príliš rýchlo, nevážia si to a chcú dobývať niečo iné. Je to tak. Ženy, verte mi. Ak dá žena mužovi neprimeraným spôsobom najavo, že má o neho záujem, mužovi sa automaticky rozsvieti kontrolka – ok, toto bolo príliš jednoduché, poďme ďalej.

Ťažko povedať čo je primeraný a neprimeraný spôsob prejavu náklonnosti. Každý to máme trochu inak. S istotou viem však povedať, že keď muž získa od ženy sex príliš rýchlo, rovnako rýchlo si ženu prestane vážiť. Takže pozor na to.

Ak medzi mužom a ženou nestihne vzniknúť silné priateľstvo, puto, ktoré je silnejšie ako fyzická príťažlivosť, muž si ženu skôr, či neskôr prestane vážiť a dokonca vyprchá aj fyzická príťažlivosť. Ak však vznikne medzi mužom a ženou silné duševné puto predtým, než spolu vhupnú do postele, taký vzťah môže byť oveľa krajší a trvácnejší ako vzťah založený z veľkej časti na fyzickej príťažlivosti.

Prejavy náklonnosti muža

Ženy, nechajte muža dobyť vás. Nechajte ho nech sa trošku posnaží. Ak má muž o ženu záujem, bude sa jej dvoriť. Bude ju pozývať na obedy, večere, na výlety, bude s ňou chcieť jednoducho tráviť čas a urobí pre to všetko, čo je v jeho silách. Ak však muž o ženu záujem nemá, nechce s ňou tráviť príliš veľa času, aby sa na neho nenamotala.

Muži sú jednoduchí. Majú radi od ženy prejavy náklonnosti, ale odtiaľ potiaľ. Je na každej žene, aby našla túto hranicu a neprekročila ju, pretože môže stratiť mužov záujem keď muž vycíti, že žena je pre neho príliš ľahká korisť.

Rozhodne neodporúčam ženám vyvíjať príliš veľkú snahu o získanie muža. Muž je ten, kto má dobíjať a keď nemá priestor na splnenie svojho prirodzeného pudu, ide niekde inde.

Dúfam, že tento článok padol na úrodnu pôdu a aspoň trochu pomôže skvalitniť vzťah muža a ženy.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • Janka

    Je to tvoj pohľad, lebo si to písal z vlastnej skúsenosti a o sebe. Platí však jednoduché pravidlo – ak sa muž zľakne, nie je vhodný (tzv. ten pravý) – aspoň pre mňa. :) Ja som nikdy žiadneho chlapa nenaťahovala, ak sa mi páčil, ale ani vtedy, ak sa mi nepáčil. Rovnako ani so sexom nesúhlasím, že sa má odkladať. Keď sa na to cítim, idem do toho a hotovo. Silné priateľstvo a puto vzniká postupne a časom sa len zosilňuje. Ísť do vzťahu len na základe vizuálnych sympatií je hlúposť, ale zase je prirodzené chcieť niekoho, kto ma fyzicky priťahuje. To nie je krása, lebo tá je subjektívna. Je to sympatická vôňa, feromóny – biológia. Osobne považujem dobýjanie zo strany mužov za absolútne nepríťažlivé a skôr by som sa vyparila, než stála o trápne hry na mačku a myš, lebo vtedy by som nebola sama sebou. Musela by som sa premáhať a potom by ten vzťah vznikol na základe pretvárky, klamstva. Takže v podstate z pohľadu ženy s tebou teraz nesúhlasím. Možno môj názor pomôže skvalitniť vzťah tebe… 😀 Môžeš si pozrieť môj článok, kde opisujem svoj vzťah z pohľadu ženy, ak teda máš chuť. Netočí sa to tam okolo nejakej fyzickej príťažlivosti a je to skôr súbor vlastností, ktorým pripisujem význam. http://seja.sk/blog/vztahy/