Vesmír a život v ňom funguje na základe určitých princípov a zákonov. Tieto princípy a zákony sa v škole bohužiaľ neučia. Musí sa ich človek naučiť sám a pozorovať ich vo svojom živote, aby im uveril a pochopil.
Zákon príťažlivosti
Najznámejší zákon je zákon príťažlivosti, ktorý hovorí, že podobné priťahuje podobné. Vedomie a podvedomie vibruje na určitej frekvencii a priťahuje k sebe situácie a ľudí s podobnou vibráciou. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste na niekoho pomysleli a hneď nato ste ho stretli, zavolal vám, alebo napísal.
Každá myšlienka a emócia má určitú vibráciu. Tieto vibrácie sa párujú s rovnakými vibráciami. Čo vysielame, to sa nám aj deje. Častokrát si priťahujeme situácie a ľudí na báze podvedomia a čudujeme sa čo sa nám to deje. No keď pôjdeme hlbšie do seba, môžeme zistiť prečo sme si zrovna takúto situáciu, alebo takéhoto človeka pritiahli, môžeme v sebe príčinu vyriešiť a zmeniť tak svoju vibráciu a už si to znova nepriťahovať.
Zákon schválnosti
So zákonom príťažlivosti súvisí aj zákon schválnosti. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste niečo silou mocou nechceli a ono sa to stalo. Vyslali ste dostatočne silnú vibráciu, aby ste si to pritiahli. Akurát zákon príťažlivosti neberie do úvahy zápor. Napríklad keď niekto povie “nevylej”, tak zákon príťažlivosti rozumie “vylej” a tak sa aj stane. “Nespadni” sa preloží ako “spadni” a podobne… takže pozor na to, čo vysielate a akú veľkú pozornosť tomu dávate. Môžete si to totiž veľmi jednoducho pritiahnuť keď tomu dáte dostatočne silnú energiu pozornosti.
Zrkadlenie
So zákonom príťažlivosti tiež súvisí zrkadlenie. Princíp zrkadlenia spočíva v tom, že naše okolie je zrkadlom našeho vnútra. Všetko, čo vidíme, je prejav kombinácie nášho vedomia a podvedomia. Vedomie + podvedomie vytvára akýsi projektor, ktorý projektuje obraz na plátno. Na tom plátne vidíme rôzne situácie, ľudi, vzťahy,… jednoducho celý náš život, ktorý sa odohráva na základe toho, čo máme vo svojom vedomí a podvedomí.
Keď pochopíme princíp zrkadlenia, môžeme sa veľa naučiť o sebe vďaka tomu, čo vidíme vo svojej realite. Ak mi napríklad niečo na niekom nevýslovne vadí, je veľká šanca, že túto vlastnosť mám aj ja a rezonujem s ňou. Ak by som ju nemal, nerezonovala by somnou a nevadila by mi. O zrkadlení píšem viac do hĺbky v článku “Neschopnosť prijať svoj odraz v zrkadle“.
Zákon akcie a reakcie
Tento zákon je tiež známy pod názvom “karma”. Každá akcia vyvoláva reakciu. Napríklad ti dám facku a tvoja reakcia na seba nenechá dlho čakať. Môžeš mi facku vrátiť, dokonca ešte silnejšiu, alebo sa na mňa môžeš nahnevať a nadávať mi, alebo neurobiť nič a zostať v kľude. Mnohí ľudia si tento zákon neuvedomujú, pretože čas medzi akciou a reakciou býva rôzny. Niekedy je to pár sekúnd, inokedy pár dní, rokov, alebo dokonca sa reakcia za minulé činy môže preniesť do ďalšieho života. Dostatočne vnímavý človek však môže zistiť za čo prišla reakcia a môže sa z toho poučiť. Dokonca aj vtedy, keď je to reakcia za veľmi dávny čin, ktorý si už nepamätá. Ak je však človek nevedomý, bude opakovať to isté, kým sa z toho nepoučí.
O svojej skúsenosti s karmou píšem v článku “Ako ma karma dostihla”
Zhrnutie
Tieto zákony som poznal najskôr len z kníh, či z počutia, ale neskôr som ich začal pozorovať vo svojom živote a tak viem, že sú skutočné. Každý, kto je dostatočne vnímavý pozorovateľ, môže tieto zákony spozorovať tiež ako vo svojom živote, tak v živote iných. Často sa mi stáva, že určité zákonitosti a súvislosti spozorujem najskôr na druhých a potom si ich uvedomím aj na sebe.