Prečo už nechcem pracovať na diaľku

Nie je to také skvelé ako sa môže zdať

Mnohí z vás si myslia, že pracovať z domu je to najlepšie čo môže byť. Ak má človek sebadisciplínu, tak áno. Je to možno to najlepšie. Aspoň na chvíľu. Časom ale človeku začnú chýbať kolegovia a celkovo taký ten sociálno-pracovný život. Sú tu aj nevýhody práce z domu:

  • Zákazník vám môže poslať screenshot a k nemu textový popis, ale aj tak nepochopíte čo vlastne chce. Jedno video = 1000 slov. Ak zákazník nevie robiť video, strávite kopu času ujasňovaním si zadania. Môžete použiť Skype hovor, no nie vždy sú na to vhodné podmienky (môžete byť v rušnom prostredí,…).
  • Ak narazíte na problém počas riešenia úlohy a neviete ako ho vyriešiť, musíte sa spýtať zadávateľa ako ho správne vyriešiť. Ak nie je online, musíte čakať na odpoveď a práca stojí.
  • Nemôžete ísť s kolegami na pivo a zanadávať si na šéfa a na robotu.
  • Nemusíte mať stály príjem ako v zamestnaní. Ak pracujete na krátkodobých projektoch, musíte si popritom zháňať ďalšie projekty, na ktorých budete pracovať, aby ste mali zaistený príjem. Niekedy sa môže stať, že budete bez príjmu niekoľko týždňov, ba aj mesiacov. Hlavne v začiatkoch, keď ešte nemáte vybudované dobré meno.

Osobný kontakt je na nezaplatenie

Po 2 rokoch práce z domu som zistil, že mi chýbajú kolegovia, s ktorými by som mohol zbehnúť na pivo, pokecať o robote a o živote. Alebo len tak sa pri práci na kolegu otočiť a povedať: “Hej, mám taký problém… ako by si ho riešil?”.

Môžete šéfovi povedať do očí čo si o ňom myslíte :)

Dvojsečná zbraň

Sú firmy, ktoré dokážu efektívne fungovať aj keď ľudia pracujú vzdialene. Väčšinou ale ľudia pracujú v tú istú dobu a môžu spolu efektívne komunikovať.

Ak kolegovia pracujú v rôznych časových pásmach a v rôznych časoch, komunikácia je veľmi neefektívna a viazne. Ak nastane nejaký problém, práca stojí…

Ako človek pracujúci na voľnej nohe (freelance) si chcem vybrať kedy budem pracovať. Každý deň mám iný a každý deň pracujem v trochu inom čase. Niekedy ráno, niekedy večer, niekedy vôbec. Môžem pracovať z akéhokoľvek miesta na Zemi kde je internet. Práve táto voľnosť je to, prečo veľa ľudí volí cestu pracovania na voľnej nohe. Je to fajn pokiaľ človek pracuje sám alebo nemá kolegov, ktorí pracujú v inom čase.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥