Môj wake up call (uvedomenie sa)

V angličtine sa používa termín “Wake up call” pre situáciu, vďaka ktorej si človek uvedomí veľa vecí. V slovenčine by som to nazval “prefackanie” alebo “zobudenie sa”. Určite sa vám už stalo, že vás život prefackal. Ako ste sa k tomu postavili? Robili ste zo seba chudáčikov, alebo ste si z toho zobrali nejaké ponaučenie?

Ponaučenie zo situácie

Ak sa vám stane niečo zlé, mali by ste sa z tej situácie niečo naučiť. Ak sa nenaučíte, budete si musieť odtrpieť ďalšiu podobnú životnú skúšku. Funguje to presne ako v škole. Ak sa nenaučíte, prepadnete a budete musieť opakovať ročník. Ak skúšku zvládnete, postúpite do ďalšieho ročníka kde vás budú čakať ďalšie, možno ešte ťažšie skúšky. Život nie je prechádzka ružovým sadom. Keby bol, začal by nás nudiť. Takže berme si ponaučenie zo situácií a učme sa navzájom.

life lesson learned

Mnoho faciek od života

Život je náš učiteľ, ktorý nás môže vyfackať kedykoľvek. Každý z nás už dostal veľa faciek od života. No nie každý sa z nich poučil. Niekedy je ťažké nájsť ponaučenie zo situácie, hlavne keď sa nám situácia zdá byť priveľmi zlá, priveľmi ťažká. A ešte vtedy, keď ani len netušíme, že by sme mali nejaké ponaučenie vôbec hľadať. No vedzte, že život nám nepripraví situácie, ktoré nemôžeme zvládnuť. Nedá nám pred tvár stenu, ktorú by sme nedokázali preliezť. To by bolo od neho kruté.

Veľa ľudí si myslí, že život je krutý. Svojim spôsobom je. Ale nie je až taký krutý, aby nám chcel zle. Keď si zo situácii zoberieme to, čo sme si mali zobrať, spraví nás to silnejšími. Situácie, ktoré zažívajú iní ľudia sa nám budú zdať banálne ak sme sa už z podobných situácii niečo naučili. No iní ľudia s nimi môžu bojovať.

Čo som si uvedomil

Za svoj pomerne krátky život (26 rokov) som si uvedomil veci, ktoré si neuvedomujú moji rovesníci, ani starší ľudia. Keď počúvam a čítam príbehy ostatných ľudí, môj príbeh je ako prechádzka ružovým sadom. Ostatní ľudia museli zažívať situácie, ktoré ja mám už pravdepodobne vyriešené. Situácie, ktoré som zažil ja, nie sú až také hrozné, ale zato ich lekcie boli veľmi účinné.

Prvá facka – pravá láska

Facky od života rátam až odvtedy, odkedy som si z nich začal brať ponaučenie. Predtým som zažíval facky, no žiadne vedomé ponaučenie som si z nich nebral.

Prvá vedomá facka prišla v januári 2015 kedy som mal tú česť prežiť krásne chvíle s najkrajšou ženou na svete (aspoň podľa mňa) a vďaka nej som zistil čo je to pravá a bezpodmienečná láska. Tieto chvíle trvali 2 týždne. Potom spoznala iného, lepšieho princa a je s ním doteraz. Zaujimavosťou je, že som spoznal pravú lásku 6 mesiacov potom, čo som prestal jesť mäso. Moje vedomie sa natoľko očistilo, že som ju dokázal vnímať.

Čo som si uvedomil? Uvedomil som si, že som sa mohol ľutovať aký som chudáčik a aká je ona mrcha. Tak, ako to robí veľa iných. No zvolil som inú taktiku. Uvedomil som si, že nemám právo privlastňovať si iného človeka. Aj keď som s ňou túžil byť najviac na svete, ona túžila po niečom inom. Povedal som si, že jej to doprajem. Doprajem milovanej duši šťastie. Pravá láska je totižto láska bez potreby vlastniť. Toto uvedomenie bolo také hlboké, že som o ňom napísal článok “Pravá láska – láska k duši“.

Pri nej som zažíval nadpozemské pocity lásky, ktoré som nikdy predtým nezažíval. Kládol som si otázku či je možné milovať Boha takou láskou akú som cítil k nej. Neskôr som pocítil lásku k celému stvoreniu – ku všetkým ľuďom, zvieratám, prírode, k vesmíru. Zistil som, že je možné milovať všetkých a všetko bezpodmienečnou láskou. Je to úžasné. Pocítil som nutkanie pomáhať ľuďom, pomáhať svetu.

Druhá facka – prekuknutie ilúzie

Toto nebola ani tak facka od života, ako facka od seba samého. Vŕtal som sa vo veciach, v ktorých som sa vŕtať nemusel. No keďže som dychtivý po poznaní, dozvedel som sa veci, ktoré ma zaskočili a zmenili doterajší pohľad na svet a na život. Uvedomil som si ilúziu, v ktorej moderná spoločnosť žije.

Už presne neviem ako, ale nejakým spôsobom som sa dostal k 13. Septembru 2015 a finančnému kolapsu Ameriky.

10.8.2015 13 September 2015 Google

Naštudoval som si o tom viac, plus som narazil na ďalšie zaujímavé veci s tým súvisiace. Na September 2015 sú predpovedané veci, ktoré ľudstvo za celú svoju históriu nezažilo. Predstavil som si, že pád dolára by spôsobil celosvetový ekonomický kolaps, tým pádom by ľudia prišli o všetky svoje úspory a svet by zachvátil chaos. Uvedomil som si čo sú v skutočnosti peniaze. Peniaze sú ilúzia, o ktorú ľudia môžu jedným šmahom ruky prísť. Kariéra, honba za peniazmi, celá moderná spoločnosť mi prestala dávať zmysel. Ilúzia sa mi rozplynula pred očami a uvidel som skutočné hodnoty. Učím ľudí programovať, no čo z toho, keď príde ekonomický kolaps a programátori nebudú potrební. Namiesto honby za peniazmi nastane honba za potravou. Prehodnotil som svoj rebríček hodnôt. Veci, ktoré som robil doteraz, mi zrazu prestali dávať zmysel. Veci, ktoré robia ľudia v modernej spoločnosti, mi prestali dávať zmysel.

Na život sa už nikdy nebudem pozerať tak, ako predtým.

Uvedomil som si, že spoločnosť je prehnitá a potrebuje nutne zmenu.

Viac o rebríčku skutočných hodnôt a potrebnej zmene si môžete prečítať v článku “Prečo musí nastať zmena?“.

Zmena na nepoznanie

Za rok som sa zmenil na nepoznanie. Keby som minulý rok stretol svoje budúce ja, neveril by som, že som to naozaj ja. Krútil by som hlavou čo je to za šialenca. Tak, ako krútia hlavou moji priatelia a rodina.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥