Veľa nenávisti – je mi z toho smutno

V poslednej dobe ľudia dokazujú, že nie sú ľudia. Je mi z toho smutno. Keď vidím tú nenávisť jednej skupiny ľudí voči druhej skupine ľudí, je mi z toho do plaču.

Utečenci

Protiutečenecká propaganda vytvorila takéto video:

Ak si prečítate komentáre, mali by ste pochopiť prečo som z toho smutný. Som smutný lebo ľudia slepo veria takýmto proti imigrantským falošným videám. Som smutný, lebo ľudia z nejakého mne nepochopiteľného dôvodu vytvárajú takéto zavádzajúce videá so zavádzajúcim názvom. Sejú do ľudí nenávisť voči inej skupine ľudí, ktorá nemôže za to v akej situácii sa ocitla. Všetkým týmto nenávistne sa vyjadrujúcim ľuďom by som doprial vymeniť si role s utečencami.

Edit: Video stiahli, asi vyšla pravda najavo a zľakli sa jej.

Som smutný lebo ľudia majú silácke reči veľkého kalibra. Toľko nenávisti v pár vetách voči skupine ľudí, ktorú v živote nevideli. Toľko nenávisti a strachu z nepoznaného. A to z veľkej časti kvoli zavádzajúcej protiimigrantskej propagande. Keby nebolo tejto propagandy, ľudia by ani len netušili, že nejakí “nebezpeční imigranti” existujú. Je mi z toho smutno. Nasledujúce komentáre mi pripomínajú fašistickú propagandu počas 2. svetovej vojny.

nenavistne komentare - je mi z toho smutno

Našťastie sa nájde pár uvedomelých jedincov, ktorí sa snažia uviesť veci na pravú mieru, no ostávajú nepochopení a často sú napádaní. Najčastejší “argument” nenávistne sa vyjadrujúcich ľudí je “Tak si ich zoberte domov keď vám nevadia”. A viete čo? Verím, že veľa ľudí by im chcelo pomôcť. Možno by si ich nezobrali rovno domov, no pokúsili by sa im pomôcť podľa možností.

je mi jedno - vezmite si ich domov

Plno nenávisti

Kto seje nenávisť a násilie, ako môže žať lásku a mier?

Vo svete panuje medzi ľuďmi toľko nenávisti, že keby sa zhmotní, Zem by ju nedokázala uniesť. Predstavte si všetku nenávisť sveta ako 1000 atómových bomb. Myslíte, že po odpálení toľkého množstva atomoviek by niečo na Zemi prežilo? Prežila by samotná planéta Zem? Ak sa ľudia neuvedomia, zničia nenávisťou seba aj celú planétu. Myslím to vážne.

Empatia

Stačilo by tak málo. Stačilo by predstaviť si situáciu druhých, stačilo by snažiť sa ju pochopiť a nemuselo tu byť toľko nenávisti. No bohužiaľ veľa ľudí to nedokáže. Veľa ľudí nemá vycibrenú empatiu.

Tiež som nenávidel

Ťažko povedať kde sa všetka tá nenávisť berie. Sám som z nepochopiteľného dôvodu nenávidel kresťanov a kostoly. Nevedel som si vysvetliť prečo. No práve teraz pri písaní článku som na to prišiel. Prišiel som na to, čo je zdrojom nenávisti. Zdrojom nenávisti sú ľudia, ktorými sa obklopujeme. Ak sa obklopujem ľuďmi, ktorí nenávidia kresťanov a kostoly, budem takisto nenávidieť kresťanov a kostoly. Mal som 98% takých kamarátov a sám som bol taký. Radi sme zhadzovali kresťanov a ich vieru. Robilo nám to dobre. No neskôr sme sa rozpŕchli každý iným smerom a ja som spoznal nových ľudí, začal som žiť trochu iný život. Vydal som sa cestou sebarozvoja. To spôsobilo, že som sa za posledný rok zmenil na nepoznanie. Kresťanstvo a vieru už vnímam úplne inak, no moji starí priatelia to vnímajú stále rovnako, nezmenili sa.

Zmena prostredia, zmena myslenia

Takže ak zmeníme prostredie, v ktorom sa pohybujeme, s veľkou pravdepodobnosťou to zmení aj nás. Človek sa len ťažko dostane zo závislosti na drogách kým sa pohybuje v spoločnosti drogovo závislých.

Osloboď sa od nenávisti

Ak náhodou aj ty patríš medzi ľudí, ktorí cítia nenávisť voči iným, môže to byť čo i len jeden človek, mal by si sa pokúsiť vcítiť sa do ich/jeho situácie a snažiť sa ju pochopiť. Mal by si sa snažiť objaviť pôvod svojej nenávisti. Mal by si vedieť, že nemôžeš žať radosť a lásku keď seješ nenávisť. Mal by si uvoľniť svoju nenávisť, aby si mohol začať žiť plnohodnotný láskyplný a radostný život.

Veľa šťastia.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥