Moja cesta k “osvieteniu”

Začiatkom roku 2015 sa mi stalo niečo, čo mi zmenilo život. Píšem o tom v článku “Môj wake up call (uvedomenie sa)“. Vďaka najkrajšej žene na svete som zažil na vlastnej koži bezpodmienečnú lásku, ktorú som nikdy predtým nezažil. Zažívam ju doteraz ku všetkým a všetkému. Je to úžasné. Milujem život.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si 17 minutový vlog (odporúčam!):

Osvietenie

Neviem či som osvietený v pravom slova zmysle. Každopádne sa tak cítim a to je dôležité. Dôležitý je vnútorný pocit. Vnútorný kľud. Nikdy by som si nemyslel, že sa môžem tak radikálne zmeniť len za pár mesiacov. Cítim vnútorný kľud, bezpodmienečnú lásku ku všetkým a všetkému a trvalé šťastie nezávislé na vonkajších okolnostiach, je to paráda. Zmenil som sa veľmi a je dosť možné, že sa ešte budem meniť. Je dosť možné, že som ešte len na začiatku cesty k skutočnému osvieteniu.

Moje bývalé JA

Keď si tak spomínam na svoje bývalé JA, ktoré bolo mojou súčasťou ešte pred dvoma rokmi, nechcel by som sa k nemu vrátiť. Nebol som žiadny hajzlík, ani som nemal žiadne veľké problémy. Mal som super život. Jediný môj problém bolo EGO. Ego ovládalo každú moju bunku. Kvoli egu som si nedokázal priznať chybu, musel som mať vždy pravdu a nedokázal som povedať prepáč, alebo dokonca ani úprimné ďakujem. Dokázal som sa rozčúliť pre hocijakú hlúposť.

Bol som uväznený a obmedzovaný egom. Keď sa na to spätne pozerám, bolo to strašné. Ego je zodpovedné za všetky negatívne vlastnosti a zlé činy. Ego je súčasť každého človeka. Ovláda mnohých ľudí. Ego je diabol. Je zodpovedné za hnev, obviňovanie, pýchu, žiarlivosť, sebectvo, nenávisť, násilie a veľa iných hrozných vecí. Na svete je toľko zlých vecí, lebo ľudia sú ovládaní egom. Je to strašné, no našťastie sa to dá liečiť. Ego sa dá ovládnuť. Píšem o tom v článku “Problém ega“.

ego-and-soul

Moja zmena

Za veľmi krátku dobu som sa veľmi zmenil. Moju zmenu popisujem v článku “Ako sa zmenil môj postoj k životu za posledný rok“. Pochopil som veľa vecí. V máji 2014 som prvýkrát navštívil Krišňákov. Píšem o tom v článku “Hare Krišna“. Vďaka krišňáckej knihe “Vědecké poznání duše” som postupne prestal jesť mäso. Od augusta 2014 som vegetarián. V januári 2015 som zažil veľmi silný zážitok, vďaka ktorému som zažil bezpodmienečnú lásku. Píšem o tom v článku “Pravá láska – láska k duši“. Tento zážitok ma zmenil a prakticky naštartoval raketu do duchovného sveta. Začal som o duchovnom svete študovať viac a viac.

Krátko po prebudení

Krátko po spoznaní najkrajšej ženy na svete sa môj život zmenil. Ego sa rozplynulo a ja som dokázal vnímať krásu života, krásu bezpodmienečnej lásky naplno. Tá láska bola tak silná, že som sa čudoval čo to je. Bol som zamilovaný už veľakrát, ale nikdy predtým som necítil tak hlbokú lásku. Pýtal som sa samého seba, či je možné milovať Boha takou láskou. Neskôr som zistil, že dokážem milovať všetko a všetkých. Pocítil som jednotu. O jednote píšem v článku “Čo znamená jednota“. O bezpodmienečnej láske píšem v článku “Láska a bezpodmienečná láska“.

Táto láska bola tak silná, že som si myslel, že som našiel spriaznenú dušu. Narazil som na pojem “Twin flames” a začal som o tom študovať. Postupne som študoval o rôznych duchovných veciach.

Tajomstvoj môjho pokroku

Tajomstvo môjho pokroku je hlavne to, že som mal dostatok času na štúdium aj prax. Oveľa viac ako človek, ktorý musí pracovať 8 hodín denne. Ako programátor som pracoval z domu a navyše som mohol pracovať koľko sa mi zrovna chcelo. Neskôr som si našetril dosť peňazí, aby som sa mohol venovať sebarozvoju a vlastným projektom. Niekedy som študoval aj 4 dni vkuse o duchovných veciach. Nazbieral som množstvo informácií a píšem o nich v Duchovnej príručke pre čerstvo prebudených. Zažil som rôzne situácie, rozprával som sa s rôznymi ľuďmi, ktorí mali rôzne duchovné zážitky a začal som praktikovať činnosti, ktoré bežný človek nerobí.

Životné situácie

Keby som nestretol najkrajšiu ženu na svete, nebol by som schopný pocítiť bezpodmienečnú lásku. Bez nej by som nebol tam, kde som dnes. Životné situácie posúvajú človeka vpred. Či už pozitíve, alebo negatívne. Každá situácia nás má niečo naučiť. Je len na nás, či to využijeme a naučíme sa to, čo sa máme naučiť.

Každý dostane v živote také lekcie, ktoré potrebuje pre svoj rast.

Samota

Samota veľmi prispela k môjmu duchovnému pokroku. Mám to šťastie, že bývam sám a nemám partnerku. Tým, že ma nemal kto rozptyľovať, som si mohol robiť prakticky čo chcem a kedy chcem. Mohol som študovať aj 16 hodín denne.

Prechádzky v prírode

Pred mojim duchovným prebudením aj po ňom, som chodil aspoň 2 dni v týždni na dvojhodinové prechádzky do prírody. Ak ťa niečo trápi, alebo si len chceš prečistiť hlavu, vybehni aspoň na 2 hodiny do prírody a pozoruj aké pozitívne účinky má na teba pobyt v prírode. Tieto prechádzky mi úžasne prečistili myseľ. Mali účinky podobné meditácii.

Každodenné meditácie

Koncom apríla 2015 som začal meditovať každý deň. Chvíľu mi trvalo kým som našiel tú pravú meditáciu pre mňa. Po dvoch mesiacoch každodennej meditácie sa stal zo mňa človek, ktorý by neublížil ani muche. A to doslova. Jednoducho nezabijem. Nezabiješ je mimochodom jedno z božích prikázaní, ktoré mnohí kresťania ignorujú. Asi po štyroch mesiacoch každodennej meditácie som začal pociťovať tlak na temene hlavy. Zistil som, že je to príznak otvárania korunnej čakry. Toto zistenie bolo pre mňa úžasné! Ak nevieš čo je čakra, nevadí. Ani ja som donedávna nevedel. Zistíš to neskôr.

Meditácie mi otvorili dvere do seba samého. Spoznal som viac seba a tým pádom aj celý svet. Pochopil som jednotu a veľa iných vecí.

O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“.

Práca so strachom

Snáď každý človek má nejaký strach. Niečoho sa bojí. Strach je tu preto, lebo ľudia majú v sebe nedostatok lásky. Láska je opak strachu. Ak človek pociťuje skutočnú lásku, nemá dôvod sa báť. Práca so strachom je veľmi dôležitá. Začal som so svojimi strachmi pracovať a zistil som, že sa nemám čoho báť. O strachu píšem v článku “Strach a práca so strachom“.

Vedomé žitie

Veľa ľudí dnes žije akosi automaticky. Bez toho aby sa zastavili a zamysleli sa nad životom, nad situáciami, ktoré sa im dejú. Zamýšľanie sa nad situáciami je veľmi dôležité. Každá situácia nám má čo povedať. Z každej situácie sa môžeme niečo naučiť. Píšem o tom v článku “Vedomé žitie“.

Život bez mäsa

Po šiestich mesiacoch bez mäsa sa moje telo a myseľ očistili a bol som pripravený zažiť bezpodmienečnú lásku. Bol to asi môj najlepší a najkrajší zážitok v živote. Keby jem mäso, nedokázal by som túto lásku precítiť. Mäso je plné strachu, hnevu a utrpenia. Cítim sa oveľa lepšie keď do seba nepchám mŕtvoly.

Pythagoras povedal: “Kým ľudia masakrujú zvieratá, budú zabíjať i jeden druhého. Ten, kto seje vraždu a bolesť, nemôže zbierať radosť a lásku“.

Človek nepotrebuje k životu mäso. Píšem o tom v článku “Deravé argumenty obhajujúce jedenie mäsa“.

Hare Krišna

Na mojom duchovnom prebudení má veľký podiel učenie hnutia Hare Krišna. Toto učenie ma doviedlo k vegetariánstvu a vegetariánstvo ma doviedlo k bezpodmienečnej láske.

Vďaka učeniu Hare Krišna som si uvedomil, že JA nie som toto telo. JA som niečo viac ako telo. Som večná duša. Pomocou praktického návodu tohto učenia som získal svoje súčasné vedomie. Vedomie Krišnu. O tomto vedomí a praktickom návode k jeho dosiahnutiu píšem v článku “Vedomie Krišnu“.

Chôdza naboso

Chôdza naboso v prírode, ale aj v meste môže mať pozitívne účinky na duchovný aj osobný rozvoj. Keď som začínal chodiť naboso, veľmi som sa hanbil a mal som v hlave myšlienky typu: “Čo si o mne ľudia pomyslia”. Neskôr sa však starý program v hlave vymazal a chôdza naboso mi prišla úplne prirodzená. Teraz sa skôr čudujem prečo chodia ľudia v topánkach. Posunulo ma to na ďalšiu úroveň vedomia.

O chôdzi naboso píšem v článkoch “Prvé dojmy z chôdze naboso” a “Čo mi chôdza naboso dala a čo mi vzala“.

Hladovky/Pôsty

Keď som vyskúšal držať 24 hodinovú hladovku, trénoval som zároveň pevnú vôľu a zároveň pokoru. Uvedomil som si hodnotu pre niekoho tak obyčajnej veci ako je jedlo. Jedlo je úžasné a mali by sme si ho vážiť a užívať.

Po niekoľkých jednodňových hladovkách som skúšal dvojdňové, trojdňové a dokonca aj štvordňovú hladovku. Je to zaujímavá skúsenosť. O hladovkách napíšem článok keď dosiahnem aspoň sedemdňovku.

Vďaka hladovkám už nebývam nervózny keď som hladný. Viem, že sa najem neskôr a viem, že vydržím nejesť oveľa dlhšie ako len pár hodín.

Osobná skúsenosť

Osobná skúsenosť je veľmi dôležitá. Môžeš prečítať aj tisíc kníh, no kým nemáš osobnú skúsenosť, stále si len teoretik bez praxe. Stále nevieš prakticky nič. Ak budeš čítať o láske, môžeš mať predstavu aká láska je, no až keď ju zažiješ, budeš naozaj vedieť čo je láska.

Je veľmi dôležité uviesť nadobudnuté poznatky do praxe. Môžeš si prečítať aké pozitívne účinky má meditácia, no tie pozitívne účinky zažiješ len tak, že začneš meditovať.

O osobnej skúsenosti píšem v článku “Osobná skúsenosť“.

Záver

Toto bol len stručný prehľad vecí, ktoré mi pomohli na mojej duchovnej ceste. Je toho ešte veľa, o čom by som mohol písať. O dôsledkoch duchovného prebudenia píšem v článku “Dôsledky duchovného prebudenia“.

Každý má inú cestu k osvieteniu – k trvalému pokoju duše a k trvalému šťastiu a láske. Koľko ľudí, toľko chutí. Koľko ľudí, toľko ciest k osvieteniu. Ale myslím, že pre každého je dôležitá samota a dostatok času na štúdium a praktizovanie duchovných činností. Bez toho len ťažko nájdeš pokoj v duši.

Ľudia, ktorí pracujú 8 a viac hodín denne a majú navyše rodiny, to majú ťažšie. Nemajú toľko času na osobný rozvoj. Ale ako sa vraví – všetko sa dá, keď sa chce.

Odpojenie sa od Matrixu je dôležité. Aspoň na mentálnej úrovni. Nenechaj sa ovládať médiami, inými ľuďmi, strachom a negatívnymi emóciami. Začni na sebe makať. Za ten blažený pocit trvalého šťastia to stojí. Ver mi :)

Teraz sa môžeš pýtať “Načo mi je duchovný život? Načo sú mi meditácie? Načo sa vôbec zaoberať duchovnom?”. Môžem ti povedať, že v duchovnom svete nájdeš oveľa väčšie šťastie, lásku a potešenie ako vo fyzickom svete. Tento duchovný svet je v každom z nás, len ho treba objaviť. Keď objavíš a spoznáš svoje Vyššie JA, budeš prežívať trvalé šťastie a lásku. Ku šťastiu nepotrebuješ viac ako prítomný okamih a k láske nepotrebuješ inú osobu. Všetko je v tebe. Za trvalé šťastie a lásku stojí za to porozmýšľať nad sebarozvojom a duchovnom, čo ty na to?

Ak ťa môj príbeh zaujal, môžeš si prečítať moje ďalšie články. Nájdeš ich na stránke “Zoznam všetkých článkov“.

Ak nevieš kde začať, alebo potrebuješ s niečim poradiť, neváhaj a ozvi sa mi. Ak môžem, rád pomôžem. Kontakt nájdeš na stránke “Kto je Elfoslav?“. Chcem aby čo najviac ľudí našlo samých seba. Chcem aby bolo čo najviac ľudí naozaj šťastných. Ja ti môžem ukázať cestu a dvere do duchovného sveta, no dokráčať k nim už musíš sám. Na svojej ceste životom som si uvedomil veľa vecí. Bolo by fajn keby si ich uvedomí viac ľudí. Rád by som o tom robil prednášky. Snáď sa mi to podarí v roku 2016. Držte palce :)


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥