Poďme si spraviť krajšiu realitu

Odkedy som pochopil silu myšlienky, zameriavam svoju pozornosť viac na pekné veci. Kútikom oka sledujem čo sa deje vo svete, ale nedávam tomu viac pozornosti ako je potrebné. No a vďaka tomu, že venujem viac pozornosti pekným veciam, sa stalo niečo úžasné.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (16 min):

Som šťastnejší a láskyplnejší

Už sú to možno dva týždne odkedy som úplne pochopil, že na čo zameriavam pozornosť, to rastie. Keď som zameriaval svoju pozornosť na dianie vo svete, na utečencov, vojny, negatívnych ľudí a zapájal som sa do internetových diskusií, veľakrát som z diskusií odchádzal sklamaný a zúfalý. Zistil som, že ma ľudia žijúci v nevedomosti nedokážu pochopiť. Neskôr som sa prestal zapájať do diskusií, lebo som zistil, že je to premárnený čas. Tiež som prestal dávať pozornosť negatívnym správam, ktorými je zamorený už aj internet, takže to nie je také jednoduché. Televíziu nepozerám už asi 12 rokov. Nechápem ľudí, ktorí ju dokážu pozerať. Je to nad moje chápanie.

Nedávno som začal zameriavať svoju pozornosť viac na pekné veci. Na pekný deň, deti, zvieratá, prírodu,… Už po týždni som pocítil, že som šťastnejší a láskyplnejší. Vidím v ľuďoch viac dobra. Každý deň narazím na nejakú drobnosť, ktorá ma nesmierne poteší. Niekedy sa stane, že mi tečú slzy šťastia, alebo dojatia. Napríklad dnes som sa rozplakal dvakrát. Prvá vec, ktorá ma dojala, bol nasledujúci príbeh:

Pred pár dňami sme šli s manželom na večeru do našej obľúbenej samoobslužnej reštaurácie. Objednali sme si a ako sme tak čakali na jedlo, uvidela som bezdomovkyňu, ktorá si pýtala od ľudí zvyšky jedál, ktoré chceli vyhodiť. Všetci ľudia bezdomovkyňu ignorovali a jedlo jednoducho vyhodili. Keď som to videla, zlomilo mi to srdce. Pracujem s bezdomovcami už niekoľko rokov, všetkým im dávam veľa lásky. Povedala som manželovi, že keď budem dojedať, nechám jej zo svojho jedla. Keď sme boli na odchode, tak som sa obzerala po bezdomovkyni, no nevidela som ju. Cítila som smútok, keď som vedela, že bezdomovkyňa hľadala len kúsok teplého jedla a nedostalo sa jej ho. Keď už som išla vyhodiť môj zbytok kuraťa a asi 6 hranoliek, započula som veľmi tichý hlas, ktorý sa ma pýtal, či mi niečo z jedla ostalo. Otočila som sa a bola to ona. Dala som jej zbytok môjho jedla a pozorovala som ju ako si sadá a dojedá moje zbytky. Niečo nebolo v poriadku. Cítila som sa hrozne keď som videla ako dojedá moje zbytky. Zaslúži si oveľa viac ako zbytky. Tak som jej išla kúpiť celé jedlo. Zaslúži si dostať teplé jedlo. Keď som objednala jedlo, požiadala som jedného zo zamestnancov o láskavosť – aby bezdomovkyňu nevyhadzoval. Bezdomovkyňa sa už zdvíhala na odchod keď som ju prekvapila s novým, teplým jedlom. Dala som jej ho a jej výraz tváre hovoril za všetko. Nikdy predtým som necítila niečo také… čistú, skutočnú vďačnosť. To objatie, ktoré mi dala, bolo objatie, ktoré som nikdy predtým nezažila… tie slzy, ktoré ronila vo mne zanechali hlbokú stopu. Pevne som ju stiskla a nechala som ju nech sa vylpače. Nevadilo mi to. Ten moment si budem pamätať do konca života.

jedlo bezdomovkyni

Po prečítaní tohto príbehu som cítil niečo neskutočné. Slzy dojatia v očiach a neskutočnú lásku. Všetci sme láska. Preto občas dokážeme cítiť lásku druhých. S láskou dokážeme zmeniť všetko. S láskou dokážeme rozmraziť zamrazené srdcia ľudí. Poďme to spraviť! Poďme spraviť zo sveta mierumilovné a láskyplné miesto!

Druhá vec, ktorá ma dojala bola táto: Ako by si reagoval keby ti niekto povie, že si krásny? 18 ročná študentka Shea Glover z Chicaga spravila sociálny experiment ako ľudia reagujú keď im niekto povie, že sú krásni. Postavila ľudí pred foťák a potom im povedala: “Fotím vecí, ktoré sa mi zdajú byť krásne”. Lenže namiesto fotenia to nahrávala a reakcie ľudí sú na nezaplatenie. Naozaj ma to dojalo.

Shea napísala: “Môj zámer nebol dostať z ľudí reakcie. Jednoducho som chcela urobiť video krásy a toto je výsledok“.

V strede videa som mal slzy na krajíčku a ku koncu som ich už vypustil. Tak dobre som si už dlho nepoplakal. Toľko nádherných emócií v pár minutách sa len tak nevidí. Na fotkách naľavo je vidno akúsi všednosť, obyčajnosť, znudenosť. Na fotkách napravo si môžete všimnúť pravú ľudskú postatu – šťastie a radosť. Ak niekomu poviete, že je krásny, dokáže svoju krásu naplno prejaviť svojim úprimným úsmevom. Ľudia sú nádherní, keď sa usmievajú. Milujem keď sa ľudia úprimne usmievajú a radujú. Video končí slovami: “Na svete je veľmi veľa krásy, ak mrkneš, tak ju neuvidíš“. Posledná teta vo videu hovorí “To to bol tak krásny deň“.

A veruže aj ja som mal krásny deň. Vďaka tomu, že zameriavam svoju pozornosť na pekné veci, mám aj pekný deň. Veľa pekných dní. Moja realita je oveľa krajšia ako keď som sa zameriaval na negatívne veci. To ale neznamená, že negatívne veci ignorujem. Viem, že existujú. Iba im nedávam pozornosť, pretože si moju pozornosť nezaslúžia. Ja chcem mať peknú realitu, chcem sa tešiť zo života, chcem si užívať život naplno a chcem pomáhať ostatným. Zistil som, že najlepšie pomôžem ostatným tak, že ich nakazím svojou pozitívnou energiou. Veľa ľudí totižto berie život ako utrpenie a namiesto úsmevu majú na tvári kyslý výraz. Ak dokážete nakaziť človeka svojou pozitívnou energiou, je to pre vás aj pre toho človeka najväčší dar.

Zameriavajme sa na pekné veci

Každý deň sa zameriavajme na pekné veci. Na slnko, na deti, na zvieratá, darujme okoloidúcim ľuďom úsmev len tak, niektorí z nich úsmev opetujú a tým zvýšia našu pozitívnu energiu. Vytvárajme si takú realitu akú chceme. Zameriavajme sa viac na veci, ktoré chceme. Aj svoje činnosti zameriavame na veci, ktoré chceme, takisto zameriavajme aj svoje myšlienky na veci, ktoré chceme. Sila myšlienky je totiž oveľa väčšia ako si myslíte. Odporúčam preštudovať si článok “Myšlienka má oveľa vačšiu moc ako si myslíte“. Spoločne si dokážeme vytvoriť krajšiu realitu. Ak pochopíte silu myšlienky, už viac nebudete zameriavať svoju pozornosť na negatívne veci. Každý chce žiť šťastný a láskyplný život plný hojnosti a mal by sa snažiť robiť všetko preto, aby ho dosiahol. Ak spojíme silu činov a silu myšlienok, ak sa spojíme viacerí a priložíme ruku k dielu, dokážeme si spoločne vytvoriť takú realitu, akú chceme. Spoločne môžeme vytvoriť lepší svet.

Pozitívna energia je nákazlivá. A je oveľa mocnejšia ako negatívna. Svetlo vyženie tmu. Každý človek chce byť prirodzene pozitívny, chce byť šťastný. Lenže veľa ľudí nevie ako na to. Potrebujú pomoc. Poďme im pomôcť dostať sa z temnoty a ukázať im svetlú stránku života.

Kamarátka, ktorá pracuje ako doktorka v nemocnici, dostala na adresu primára pochvalu:

Dobrý deň,

rozhodla som sa Vám napísať, lebo včera som s mojim otcom navštívila ambulanciu cievnej chirurgie. Ošetrovala ho MUDr. Kadlečíková – pán primár, neviem či dostatočne chvályhodne slovami opíšem jej prácu, ale pripadalo mi to v dnešnom svete ako scifi. Ochota, láskavosť, ľudský prístup, záujem o pacienta – jednoducho anjel. Máte ho na oddelení a želám Vám, aby ste takýchto anjelov mali čo najviac. A želajme si, aby takýchto lekárov na našom Slovensku bolo čo najviac.

S pozdravom
XXX

Zarazila ma veta: “pripadalo mi to v dnešnom svete ako scifi“. Tu je jasne vidieť ako niektorí ľudia vnímajú realitu. Vidia viac negativity ako pozitivity. Vidia tak svet preto, lebo zameriavajú svoju pozornosť na negativitu a myslia si aký je svet a ľudia hrozní. Všímajú si viac negatívne veci ako pozitívne, preto aj viac vidia negatívne veci a vytvárajú si negatívnu realitu. V negatívnej realite nemôžu byť šťastní, to nie je možné. A nemôžu ani vidieť pekné veci keď sa zameriavajú na tie zlé. Nedokážu vidieť v ľuďoch dobro. Vidia len negatívne stránky ľudí. Pritom každý jeden človek má v sebe niečo pozitívne. Aspoň kúštiček pozitivity. Každý človek má srdce. A srdce sa dá obmäkčiť. Ľadové srdce sa dá roztopiť láskou.

Negatívni ľudia nedokážu vidieť pozitívne veci, preto im ich musíme ukázať. Kamarátka doktorka ukázala svoju dobrosrdečnosť a tak môžu ľudia žijúci v negativite vidieť, že ešte stále existuje dobro a dobrí ľudia. Ľudom žijúcim v negatívnej realite sa môžeme pokúsiť ukázať našu pozitívnu realitu. Najlepšie ju pochopia tak, že pôjdeme sami príkladom. Je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Môžeme hovoriť ľuďom aký je svet krásny a že ľudia sú tiež dobrí, no nepochopia nás. Musíme im ukázať našu dobrosrdečnosť, našu realitu. Jedine tak pochopia o čom hovoríme. Ak budeme konať z lásky a budeme lásku rozširovať, ľudia to ocenia a možno pochopia, že by mohli konať rovnako.

A na záver moja obľúbená veta, ktorú som tiež nedávno pochopil: “Zmeň seba a zmeníš celý svet“. A vlastne ešte jedna: “Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete“.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥