Prečo sú ľudia nešťastní?

Keď sa zhováram s ľuďmi o živote, veľa z nich je v živote nešťastných. Veľa z nich vidí problémy tam, kde nie sú. Respektíve nevedia ako výjsť z toho, čo vidia ako problém. A to je problém.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (7 min):

Problém je v tvojej hlave

Problémy si ľudia vytvárajú sami v hlave. Ak ti niečo vadí, je to tvoj problém. Tvoja myseľ vďaka vedomiu interpretuje realitu a vníma veci ako dobré, či zlé. Niekto iný sa môže na tú istú situáciu pozerať ako na dobrú a niekto iný to môže vnímať ako zlé. Záleží od uhlu pohľadu. Záleží od úrovne vedomia. Ak je človek v bezvedomí, nič mu nevadí. Ale ak má vedomie a vníma realitu, zrazu mu vadí toľko vecí… Niekomu inému s iným stupňom vedomia nemusí vadiť nič.

Kedysi mi vadilo veľa vecí. Dokázal som sa rozčúliť pre hocijakú hlúposť. Stačila jedna malá iskra a už to vo mne vrelo. Vďaka meditácii sa mi očistilo vedomie a už sa len tak nedokážem rozčúliť. Keď vidím ľudí, ktorí sa rozčuľujú pre maličkosti, tak sa smejem, lebo viem, že si to robia sami. Je to smiešne kvoli čomu všetkému sa ľudia dokážu rozčúliť. Ale zároveň to chápem, pretože som bol rovnaký. Teraz vidím, že všetky reakcie na rôzne situácie sa odvíjajú od toho aké má človek vedomie.

Ľudia nie sú nešťastní pretože ľudia a situácie v ich živote sú zlé. Naše okolie len odzrkadľuje naše vnútro. Ak máme neporiadok vo vnútri, nemôžeme očakávať poriadok vonku. Najskôr si musíme upratať v sebe, očistiť svoje vedomie, až potom môžeme vidieť krajšiu realitu. Naše vedomie je ako zrkadlo. Ak máš špinavé zrkadlo, kvoli špine nevidíš čo odráža. Väčšina ľudí má špinavé zrkadlo a namiesto svojho odrazu vidia len špinu. Aby sme mohli vidieť čo zrkadlo odráža, musíme ho najskôr očistiť. Aby sme mohli vnímať krajšiu realitu, musíme očistiť svoje vedomie.

Ľudia sú nešťastní, pretože si sami vytvárajú negatívnu realitu. Situácie a ľudia nie sú dobrí, ani zlí. Všetko je neutrálne. Dobro a zlo vytvára naša myseľ vďaka nášmu vedomiu. Ak sa nám stane niečo “zlé”, v skutočnosti to zlé nie je. Iba my to vnímame ako zlé. Nie nadarmo sa hovorí “Všetko zlé je na niečo dobré“.

Keď ľudia zapracujú na očistení svojho vedomia, dokážu uvidieť realitu takú, aká je. Už viac si nebudú vytvárať “dobré” a “zlé”. Budú brať všetko také, aké to v skutočnosti je. Budú brať situácie ako lekcie vďaka ktorým sa majú niečo naučiť.

Formovanie vedomia

Naše vedomie formuje naše okolie. V akom prostredí sa pohybuješ, taký si. Ak sa dlhodobo pohybuješ medzi ľuďmi, ktorí fajčia a pijú, je dosť možné, že začneš piť a fajčiť aj ty ak nemáš dostatočne silnú vôľu nezačínať s tým.

Ak sa pohybuješ medzi ľuďmi, ktorí vidia svet negatívne, budeš ho aj ty tak vidieť, lebo nemáš kde získať inú perspektívu. Ak by si sa pohyboval medzi pozitívnymi ľuďmi, videl by si svet pozitívne.

Naše vedomie formuje aj televízia, hry, knihy, časopisy,… všetko čo nejakým spôsobom vstrebávame. Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť. Preto televízia ovplyvňuje človeka viac ako rádio. Reklamy v televízii sú oveľa efektívnejšie a pôsobivejšie na vedomie a podvedomie človeka ako reklamy v rádiu. To čo vidíme, určuje z veľkej časti našu realitu. Ak vidíme v správach samé negatívne správy, vyvoláva to v nás dojem, že svet je veľmi zlý, že ľudia sú zlí. Potom si to zlo všímame aj v realite a kvoli tomu nevidíme to dobré. Prvý krok k očisteniu vedomia je prestať pozerať televíziu a vstrebávať negatívne správy. Jedným očkom môžete sledovať čo sa deje vo svete, ale nedávajte tomu príliš pozornosti pretože na čo zameriavate pozornosť, to rastie. Píšem o tom v článku “Na čo zameriavame svoju pozornosť, to rastie“.

Na vedomie človeka vplýva aj strava. Píšem o tom v článku “Vplyv stravy na vedomie“.

Pokiaľ sa človek pohybuje v rušnom prostredí a nedopraje si aspoň pár hodín týždenne samotu, jeho myseľ je zaprataná neporiadkom, ktorý vstrebáva zo svojho okolia. Ľudská myseľ je ako špongia, ktorá nasáva okolitú energiu. Táto energia výrazne vplýva na vedomie človeka. Ak sa pohybujem v prostredí, kde sú ľudia na seba zlí, nemôžem sa cítiť dobre. Naopak ak sa pohybujem v prostredí, kde sú samí usmievaví a milí ľudia, cítim sa príjemne. Na človeka veľmi vplýva okolie, v ktorom sa pohybuje.

Očistenie vedomia

Najlepšie na očistenie vedomia je samota. Keď je človek sám, dokáže sa očistiť od vonkajších vplyvov a má čas na rozmýšľanie. Prechádzky v prírode osamote veľmi priaznivo vplývajú na očistenie vedomia. Prechádzky naboso ešte viac. Je to akýsi druh meditácie. Ľudia sa od prírody až príliš vzdialili a vedomie ľudí, ktorí nechodia do prírody, je veľmi znečistené. Je dobré chodiť na prechádzky do prírody osamote čo najčastejšie. Príroda je liečivá. Samota takisto. Príroda je náš terapeut, ktorého máme dostupného zdarma a nonstop. Samota takisto. Stačí sa len zobrať a ísť do prírody.

IMG_20151230_072325

Keď skombinujeme prírodu a samotu, máme veľmi slušné kombo na očistenie vedomia. A keď pridáme do toho ešte vegetariánstvo, meditáciu, či yogu, je to ultra super kombo, ktoré prečistí vedomie človeka ako klystír črevo. Vážne, sám som chodil často na prechádzky osamote a vďaka tým prechádzkam sa moje vedomie očistilo. Uvedomil som si veľa vecí. Keď som prestal jesť mäso a začal praktikovať každodennú meditáciu, pocítil som ešte väčšiu očistu vedomia. O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“. O vegetariánstve a vegánstve píšem v článu “Ako sa stať vegánom“.

Chodievaj na prechádzky do prírody čo najčastejšie, nejedz mäso, každý deň medituj, praktikuj yogu a tvoje vedomie sa veľmi rýchlo očistí. Stačí ak budeš robiť čo i len jednu odporúčanú činnosť na očistenie vedomia a už o pár mesiacov môžeš pocítiť pozitívne účinky. Tvoj život sa rapídne zmení k lepšiemu. Tvoje vedomie sa očistí. Ak by ľudia chodili na prechádzky do prírody, nejedli mäso, meditovali a praktikovali yogu, na svete by neboli vojny, vraždy, násilie, krádeže ba dokonca ani strach, hnev, či nenávisť. Svet by bol plný lásky, šťastia a hojnosti.

Preto si prosím očistite svoje vedomie a keď si ho očistíte, povedzte ostatným nech sa skúsia očistiť tiež. Len s čistejším vedomím prichádza šťastnejší život. Pokiaľ si ľudia neočistia svoje vedomie, na svete budú stále vojny, násilie, hnev, nenávisť a iné obludnosti. Ľudia budú stále trpieť.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥