Aký bol môj rok 2015

Môžem povedať, že rok 2015 bol najlepší rok za celých mojich 27 rokov existencie. Za rok 2015 som sa naučil veľa užitočných vecí. Tiež mám veľa nových priateľov, veľa zážitkov a skúseností, ktoré ma posunuli míľovými krokmi vpred.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (8 min):

Splnené predsavzatia

V roku 2015 som si predsavzal robiť programátorské kurzy, letnú web developerskú školu a oboznámiť s programovaním viac ako 100 ľudí. Programátorským kurzom som sa venoval kým bol o ne záujem. Letnú web developerskú školu sa mi podarilo zrealizovať aj keď len online. Neviem presne koľko ľudí sa vďaka mojim kurzom naučilo programovať, nemám prehľad o každom kto pozeral moje kurzy, no predpokladám, že niekoľko desiatok ich bolo určite.

V podstate sa mi podarilo splniť predsavzatie. Aj keď nie na 100% ale som s tým aj tak spokojný. Pretože koncom roka sa zmenili moje priority a výuku programovania som odsunul na druhú koľaj.

Studená sprcha

Začiatkom roku nešla teplá voda a ja som sa potreboval osprchovať. Nie príliš nadšený som vošiel do studenej sprchy, ale kupodivu sa mi to zapáčilo. Povedal som si, že sa budem sprchovať už len studenou vodou. A tak aj bolo. Studená voda má priaznivé účinky na telo aj myseľ. Ak by som sa nesprchoval studenou vodou, nebol by som tam, kde som dnes. Ako chceš v živote niečo dosiahnuť, keď si nedokážeš dať ani studenú sprchu? Studená sprcha je brána do zóny diskomfortu. Píšem o tom v článku “Studená sprcha ako brána do zóny diskomfortu“.

Duchovné prebudenie

Hneď v januári som zažil svoje duchovné prebudenie. Spoznal som najkrajšiu ženu na svete vďaka ktorej som zažil lásku, ktorú som nikdy predtým nezažil. Píšem o tom v článku “Pravá láska – láska k duši“. Vďaka tejto skúsenosti som začal študovať o spriaznených dušiach a to ma doviedlo k ďalším duchovným témam.

Duchovno

Študoval som o duchovne niekoľko mesiacov a napísal som Príručku duchovna pre čerstvo prebudených. Dozvedel som sa veľa zaujímavých vecí a dúfam, že s nimi budem mať niekedy osobnú skúsenosť. Moja doterajšia osobná skúsenosť tvorí len zlomok toho, čo je možné dosiahnuť.

Meditácie

Koncom apríla som zo zvedavosti začal praktikovať každodennú meditáciu. Chcel som zistiť na vlastnej koži aké účinky má každodenná meditácia. Môžete si prečítať tisíce stránok textu ale nikdy naozaj nebudete vedieť o čom to je, kým si to na vlastnú kožu nezažijete. Už po dvoch mesiacoch som pocítil prvé účinky meditácie. Zvýšil sa mi vnútorný kľud, šťastie a sebaláska. Účinky meditácie sa každým dňom stupňujú, každý deň som šťastnejší, vyrovnanejší a láskyplnejší. Ak chcete zistiť aké účinky má každodenná meditácia, vyskúšajte si to na vlastnej koži. O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“.

IMG_20150607_095338

Hladovky

V máji som bol na prednáške slovenského breathariána Petra Starca. Prednáška bola o pránickej výžive a trvala 8 hodín. Počas tých 8 hodín som nejedol a nejedol som ani potom keď som sa vrátil z prednášky. Najedol som sa až na druhý deň po obede. Prednáška ma motivovala aby som začal jesť viac živej, teda nevarenej a nepečenej stravy. Tiež ma motivovala k hladovkám. Raz za týždeň si dopriať jeden deň bez jedla a piť iba vodu. Vďaka hladovkám som si uvedomil ako veľmi milujem jedlo a tiež som si uvedomil, že nepotrebujem jesť 5x denne ako som jedával predtým. Pri mojej práci za počítačom mi stačia 2 jedlá denne. Nepotrebujem jesť každé 3 hodiny ako predtým. Kedysi som cítil hlad každé 3 hodiny. Teraz po jedle necítim hlad 6 – 8 hodín. Je to oslobodzujúce keď nemusím toľko jesť a viem, že nemusím jesť aj niekoľko dní a dokážem normálne fungovať. Kedysi som bol po 3 hodinách bez jedla nervózny a nedokázal som normálne fungovať kým som sa nenajedol.

Momentálne robím očistné hladovky keď mám na ne zrovna chuť. Väčšinou keď je spln. Počas splnu necítim hlad a nepotrebujem ani jesť.

Chôdza naboso

V máji bolo tak teplo, že som dostal nutkanie sa vyzuť a kráčať po meste naboso. Zapáčilo sa mi to a chodil som celé leto naboso. Topánky som mal obuté len párkrát. Píšem o tom v článku “Čo mi chôdza naboso dala a čo mi vzala“. Chôdza naboso mi otvorila dvere do seba samého. Vďaka chôdzi naboso som sa zbavil bloku “Čo si o mne iní pomyslia“. Píšem o tom v článku “Čo si o mne iní pomyslia“.

IMG_20150710_144621

CoderMania a letná web developerská škola

Už v roku 2014 som dostal nápad, že budem učiť ľudí robiť weby a webové aplikácie. Robil som programátorské kurzy v Brne a neskôr som dostal nápad, že spravím web developerskú školu. Vytvoril som e-learningovú platformu pre výuku programovania s názvom “CoderMania“. Cez leto som robil letnú web developerskú školu v angličtine a učil som ľudí z celého sveta robiť webové aplikácie. Neskôr som začal robiť web developerskú školu v slovenčine, ale ešte sa mi ju nepodarilo dokončiť pretože mám už iné priority.

Zmena priorít

V letnej web developerskej škole chýbajú ešte asi 3 lekcie a v slovenskej verzii ich chýba viac, ale akosi už nemám chuť ich dokončiť. Nemám chuť venovať sa učeniu programovania keď vidím, že na svete je veľa hnevu, strachu, nenávisti, násilia, vojen a iných obludností. Vidím, že ľudia si sami vo svojej hlave vytvárajú utrpenie a viem, že to tak nemusí byť. Viem, že si môžu očistiť vedomie vďaka meditáciam a žiť tak šťastný, vyrovnaný a láskyplný život plný hojnosti. Už viac nemusia trpieť. Preto som sa vykašľal na programovanie aj na učenie programovania a v septembri som sa začal viac venovať písaniu článkov na mojom blogu. Každý týždeň som napísal 4 – 5 článkov a snažím sa toľko písať doteraz. Tiež som začal robiť video blogy a mám už viac ako 70 vlogov. Snažím sa ľuďom priniesť iný pohľad na život. Snažím sa ľudí naučiť to, čo som sa naučil ja. A je toho celkom dosť.

Nové vedomie

V roku 2015 som zažil svoje duchovné prebudenie a prebudil tak v sebe vedomie Krista respektíve vedomie Krišny. Píšem o tom v článkoch “Vedomie Krista” a “Vedomie Krišny“. O svojom duchovnom prebudení píšem v článku “Môj wake up call (uvedomenie sa)“.

Samé novinky

Studená sprcha, bezpodmienečná láska, meditácie, hladovky, chôdza naboso, festival Pohoda, noví priatelia, nové vedomie a veľa ďalších nových zaujímavých skúseností. Rok 2015 bol pre mňa rokom nových skúseností a nových priateľov. Bolo ich oveľa viac ako v predošlých rokoch, preto to bol môj najlepší rok v živote. Naučil som sa toľko ako za žiadny iný rok. Môj život sa rapídne zmenil k lepšiemu.

Plány pre rok 2016

Cítim v kostiach, že rok 2016 bude rok veľkých zmien. V roku 2015 som sa naučil, zažil a pochopil veľa vecí a v roku 2016 to budem učiť ostatných. Mám v pláne stále písať, robiť videá, prednášky a workshopy na témy strach, hnev, nenávisť, odpustenie a iné. To sú štyri hlavné témy týkajúce sa väčšiny ľudí. Rok 2016 by mal priniesť úľavu od strachu, hnevu a nenávisti pre mnohých ľudí. V súčasnosti je najdôležitejšie prebudenie čo najväčšieho počtu ľudí. A mám veľa ďalších plánov, ktoré si nechám zatiaľ pre seba.

Snáď sa mi/nám to podarí, držte palce.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥