Nástrahy duchovného prebudenia

Moje duchovné prebudenie bolo rýchle a účinné. Behom pár mesiacov som si uvedomil toľko vecí, koľko si niektorí ľudia neuvedomia za celý svoj život. Bol to šok a vykúpenie zároveň.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (10 min):

Čo je duchovné prebudenie?

Duchovné prebudenie je fajn. Duchovné prebudenie v skratke znamená uvedomiť si, že som večná duša a nie fyzické telo, zažiť bezpodmienečnú lásku, jednotu, alebo niečo iné, čo človeka zmení na nepoznanie. Vďaka duchovnému prebudeniu sa človek začne viac zaujímať o duchovný svet, ktorý sa mu zdá reálnejší a oveľa vzrušujúcejší ako tento fyzický svet. Z duchovného sveta pramení obrovská láska a šťastie, ktoré materiálnym spôsobom života nemožno dosiahnuť.

Duchovné prebudenie zažíva čoraz viac ľudí a je fascinujúce pozorovať tento proces. Žijeme v dobe kedy je najdôležitejšie duchovné prebudenie čo najväčšieho počtu ľudí. Ak sa ľudia neprebudia, budú veľmi trpieť. A nie len ľudia, ale aj zvieratá a celá planéta. Kvoli tomu, že ľudia žijú materiálnym spôsobom života, si úplne neuvedomujú čo svojim konaním spôsobujú a dokážu tak spôsobovať obrovskú škodu.

O príznakoch duchovného prebudenia píšem v článku “Príznaky duchovného prebudenia“.

O mojom duchovnom prebudení píšem v článku “Môj wake up call (uvedomenie sa)“.

Vitaj v inej realite

Keď som zažil svoje duchovné prebudenie, bol to zvláštny pocit. Akoby som už nepatril medzi bežných ľudí. Nikto ma nechápal. Cítil som, že som iný ako ostatní. Začal som vnímať svet úplne inak ako ostatní. Zrazu som uvidel, že svet môže byť bez vojen, násilia, strachu, nenávisti, hnevu a všetkej negativity. Keď sa duchovne prebudia všetci ľudia, na Zemi môže nastať raj.

Šok

Prvá fáza duchovného prebudenia je šok. Šok z toho, že človek zrazu prežíva niečo, čo nikdy nezažil a pochopí a uvidí veci, ktoré dovtedy nechápal a nevidel.

Moje duchovné prebudenie bolo pocítenie bezpodmienečnej lásky. Nikdy som takú lásku necítil a nevedel som čo to je. Neskôr som to pochopil. O bez podmienečnej láske píšem v článku “Láska a bezpodmienečná láska“.

Duchovné prebudenie bol šok. Šok z toho, že ľudia nedokážu vidieť to, čo vidím ja. Videl som zrazu veci a situácie z inej perspektívy. Uvidel som všetko to zlé čo sa vo svete deje a zrazu sa ma to týkalo osobne. Ako môže niekto v kľude zarábať tisíce Eur a míňať ich na svoje sebecké chúťky, kým pár tisíc kilometrov od neho ľudia zomierajú od hladu a priamo v jeho meste sú desiatky a možno stovky bezdomovcov? Ako môžu ľudia žiť v nechutnom bohatstve kým iní ľudia nemajú ani čo jesť? Ako môžu ľudia tolerovať a dokonca podporovať vojny? Ako môžu ignorovať utrpenie, ktorého je vo svete viac než dosť?

homelessness-look-away

Nerozumel som tomu a stále celkom nerozumiem. Stále je mi záhadou ako som mohol byť tak slepý a že veľa ľudí je stále rovnako slepých. Bol som z toho zúfalý, no naučil som sa to prijať. Nič iné mi totiž neostávalo. Ešte to chvíľu potrvá, kým sa všetci ľudia prebudia.

Pobláznenie

Druhá fáza duchovného prebudenia je pobláznenie.

Na začiatku svojho duchovného prebudenia som nechápal čo sa to somnou deje. Občas som mal pocit, že som sa zbláznil. Začal som študovať o duchovne a duchovnom prebudení a zistil som, že to čo sa mi deje, je bežná vec. Deje sa to viacerým ľuďom po celom svete.

Ako som tak študoval, začal som si ulietavať na témach ako anjeli, aury, lucidné sny, astrálne cestovanie, mimozemšťania a na iných zaujímavých témach, o ktorých píšem v Príručke duchovna pre čerstvo prebudených. Naučil som sa veľa. Nechal som sa natoľko unášať, že som tomu všetkému uveril. Bol som skalopevne presvedčený o reálnosti všetkých tých vecí. Hlavu a vlastne aj celé telo som mal v oblakoch. Bol som fanatik do duchovna.

Vytriezvenie

Konečná fáza duchovného prebudenia je vytriezvenie. Človek sa dostane z oblakov späť na zem.

Po roku od svojho duchovného prebudenia vnímam duchovno trochu inak. Anjeli, aury, lucidné sny, astrálne cestovanie, mimozemšťania,… to všetko je síce pekné, ale mimo reality. Realitou myslím život, ktorý žijem tu a teraz. Kým nemám s niečim osobnú skúsenosť, je to mimo mojej reality.

Krátko po duchovnom prebudení má človek tendenciu ulietavať si vo fiktívnom duchovnom svete. Má tendenciu slepo veriť všetkému čo si o duchovne prečíta, lebo mu to celkom dáva zmysel. Navyše je to všetko tak úžasné, že chce aby to bolo reálne. Komunikovať s anjelmi, vidieť aury, vedieť astrálne cestovať, to je veru vzrušujúce však?

Uletieť si na niečom je veľmi jednoduché. Miliardy ľudí si ulietavajú na náboženstvách. Milióny ľudí si ulietavajú na duchovne. Milióny ľudí majú hlavu v oblakoch.

Avšak dôležité je nájsť stred. Zlatú strednú cestu. Harmóniu medzi duchovným svetom a fyzickým svetom. Dôležité je byť si plne vedomý, že žijem tu a teraz vo fyzickom svete.  Je dôležité byť nohami na Zemi. Duchovný svet je síce pekný, ale stále pomerne vzdialený. Načo sa tváriť, že som duchovný? Je to zbytočné. Vytriezvel som z opojenia duchovnom a začínam si viac uvedomovať dôležitosť harmónie. Harmóniu môžeme nájsť bežne v prírode a mali by sme ju nájsť aj v našom živote. Treba sa naučiť vyvážiť našu duchovnú a fyzickú podstatu. Nie je moc dobré keď si ulietavam na duchovne a zanedbávam tak svoju fyzickú podstatu – realitu, v ktorej žijem. Nie je moc dobré keď mám hlavu v oblakoch. Treba nájsť stred medzi nebom a zemou. To je umenie, ktoré sa treba naučiť.

Falošné opojenie

Ako som začal vidieť svet inými očami ako väčšina, mal som pocit, že som sa až príliš vzdialil od zmýšľania bežných ľudí. Ľudia ma nechápali a mal som pocit, že už nedokážem fungovať v spoločnosti neprebudených ľudí. Nedokázal som brať neprebudených ľudí ako seberovných, pretože som si uvedomoval toľko vecí, ktoré oni nedokázali pochopiť. Prebudený vidí a chápe oveľa viac ako neprebudený. Neustále som študoval a uvedomoval si viac a viac. Išla mi z toho hlava prasknúť. Chcel som sa rozprávať len o duchovne, iné témy ma nebavili. Avšak s mojimi kamarátmi som sa o duchovne rozprávať nemohol, lebo tomu neverili. Mal som pocit, že budem musieť zmeniť životný štýl a obklopovať sa len duchovne prebudenými ľuďmi, prípadne ísť bývať niekde na samotku. Tento pocit trval niekoľko mesiacov. Mal som chuť prestať sa stretávať s duchovne neprebudenými priateľmi. Lenže neskôr som si uvedomil jednu vec.

Uvedomil som si, že prerušením kontaktov sa nič nevyrieši. Že ma priatelia budú považovať ešte za väčšieho čudáka. V poslednom čase som trávil viac času s duchovne neprebudenými ľuďmi a uvedomil som si, že nie sú až tak mimo ako som si myslel a veľa z nich chápe veľa vecí. Uvedomil som si, že nie sme od seba až tak vzdialení ako som si myslel. Všimol som si, že stále viac a viac ľudí si začína uvedomovať skutočné hodnoty života a začínajú sa postupne odpájať z Matrixu. Uvedomil som si, že evolúcia vedomia prebieha v každom z nás bez rozdielu. Nové vedomie sa postupne prebúdza v každom z nás. Je len otázkou času kedy sa prebudí úplne. Uvedomil som si, že ľudia, ktorí sú teraz neprebudení, môžu byť čoskoro prebudení. Hlavne v mojom okolí. Nie nadarmo sa hovorí “Zmeň seba a zmeníš celý svet“.

Uvedomil som si, že na tom či je niekto prebudený alebo nie, až tak nezáleží. Záleží viac na tom či sa chce prebudiť. Pozerať sa na ľudí ako na nádejných prebudených je oveľa príjemnejšie ako pozerať sa na nich ako na neprebudených.

Opora čerstvo prebudeným

Ďalej som si uvedomil, že môžem byť opora ľuďom, ktorí zažijú duchovné prebudenie. Už budú vedieť čo sa s nimi deje. Veľa ľudí, ktorí zažili duchovné prebudenie pred rokom 2016 totiž netušili čo sa to s nimi deje. Nemali nikoho vo svojom okolí, kto by bol na tom podobne ako oni a preto sa cítili byť odpojení od zbytku sveta. Boli zúfalí, že ich ľudia nedokážu pochopiť. Dnes už je situácia iná. Dnes už je dostatok prebudených, ktorí môžu podať pomocnú ruku čerstvo prebudeným a zmierniť tak šok z náhleho prebudenia. A možno to pre nich až taký šok nebude, lebo budú mať okolo seba dostatok ľudí, ktorí ich pochopia a vysvetlia čo sa deje.

Ak ľudia zvládnu zaklapnúť budíček a zvládnu sa prebudiť, čaká ich svetlá budúcnosť o ktorej sa im ani nesnilo. Čaká ich sladké ovocie duchovného sveta v podobe trvalého šťastia a lásky, ktoré sa každým dňom stupňujú.

Ak sa všetci ľudia prebudia, čaká nás raj na Zemi. Zase som si uletel…


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

 • Vénya Luna

  Tohle je asi nejlepší článek, co jsem u tebe zatím četla. Je velmi objektivní, je zde patřičný nadhled…Moc se mi líbí. V některých z bývalých článků mi přišlo, že se cítíš až příliš oddělen od “ostatních, neprobuzených”, jak píšeš, a to svědčilo pouze o tom, že si ještě neuvědomuješ, o čem to vlastně je. Tímhle článkem jsi mi však dokázal opak. Moc ti děkuji za tvou práci, kterou věnuješ článkům tady na blogu, ráda tě čtu a takovéto články budu číst ráda i nadále… :)

  • http://hromnik.com Tomáš Hromník

   Ďakujem. Ľudia sú ako ovocie. Keď majú správne podmienky na dozretie, tak dozrejú :)

 • Roberto

  ja by som to zhrnul jednoduchsie, prebudenie je uvedomenie si ze nic nie je finalne (one & the only) = nemenne, to najlepsie … napr odist zit upplne inde kde je mi lepsie (slniecko, zivelny ludia..) alebo ze nemusim mat staly: domov, priatelku… ze zijeme len raz a zivot si treba uzit naplno a rozvijat co nas bavi a hlavne konat dobro a be the change you want to see in the world