Zmena prichádza

Keď sledujete svoje okolie, čo vidíte? Všímate si nejakú zmenu? Vidíte zmenu k lepšiemu, alebo k horšiemu? Ak nevidíte zmenu, znamená to, že ste sa ešte sami nezmenili. Stále vnímate realitu tak ako pred rokmi, správate sa rovnako a konáte rovnako. Ak nebadáte zmenu na sebe, nie je možné aby ste ju spozorovali v okolitom svete.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (9 min):

Pokiaľ nezmeníme stav svojej mysle, budeme znovu a znovu vytvárať v podstate rovnaký svet s rovnakými démonmi a rovnako šialený.

zmena stavu mysli

Ja si zmenu všímam

Ja som sa v roku 2015 zmenil na nepoznanie a zmenu si preto všímam aj vo svojom okolí. Všímam si, že ľudia sa menia. Všímam si, že svet sa mení.

Súcit s prírodou

Stále viac a viac ľudí si začína uvedomovať, že Zem je naša matka. Príroda nám dáva všetko čo potrebujeme a my ju za to ničíme. Sme nevďačné deti, ktoré vyciciavajú svoju matku. Toto si ľudia začínajú uvedomovať aj vďaka rôznym ekologickým pohromám ako napríklad nedávny požiar v Indonézii, ktorý ohrozuje na živote státisíce ľudí a 1/3 svetovej populácie orangutanov.

Masy ľudí sa po tomto požiare rozhodli nekupovať si výrobky s palmovým olejom, ktorého nadmerná spotreba a chamtivosť korporácií stojí za požiarom v Indonézii. Keď sa ľudia spoja, dosiahnu oveľa viac ako oddelene.

V jednote je sila

Ľudia si začínajú uvedomovať silu jednoty. Začínajú sa združovať a vytvárať rôzne komunity a organizácie. Prestávajú medzi sebou súperiť a začínajú ťahať za jedno lano. Každý chce žiť šťastný, láskyplný život plný hojnosti a to pôjde jedine vtedy keď sa ľudia zbavia svojich sebeckých túžob a začnú konať pre blaho celej spoločnosti, pre blaho prírody a celej Zeme.

Keď dá jeden človek na charitu jedno euro, je to len omrvinka. Ale keď dá 1 milión ľudí na charitu 1 euro, je to 1 milión omrviniek a z toho už by sa nejaký ten chlieb dal spraviť.

Ľudia triedia odpad, znižujú konzum, menia stravovacie návyky, prestávajú jesť mäso, prestávajú plýtvať jedlom a začínajú si navzájom pomáhať. Chápu, že blaho iných je dôležité pre blaho celej spoločnosti.

Zmena prichádza. Zmena vlastne už prišla, len ešte nie je viditeľná pre všetkých. Zmena je každý z nás. Každý jeden človek sa môže rozhodnúť, či niečo vytvorí, alebo znetvorí.

Niektorí sa ešte nezmenili

Ľudia, ktorí sa nezmenili, si nedokážu túto zmenu všimnúť pretože stále vytvárajú rovnaký svet s rovnakými démonmi a rovnako šialený. Ľudia, ktorí sa nezmenili, hovoria šialené vety typu “Aj tak sa nič nezmení” a podobne. Nenechajte sa nimi odradiť.

Spolu to zvládneme

Buďme zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete. Tu už nie je ja, ty a oni. Ostalo už iba MY. Spolu dokážeme spraviť to, čo bolo doteraz nemožné. Spolu dokážeme zmeniť svet. A nie sú to len prázdne slová. Sú to slová človeka, ktorý sa sám zmenil na nepoznanie, pozná veľa ľudí, ktorí sa tiež zmenili a vie, že rovnako sa môže zmeniť celý svet. Len to chce spoluprácu veľkého množstva ľudí.

Spoznal som a stále spoznávam desiatky skvelých ľudí, ktorí sú na rovnakej, alebo veľmi podobnej vlne ako ja a túžia po zmene. Pomaličky postupne si začínajú uvedomovať, že pre zmenu musia aj niečo urobiť. Že zmenu neurobí nikto zhora. Nikto za nás lepší svet nespraví. Tvoríme ho my sami.

Treba si uvedomiť, že svet nie je zlým miestom pre život lebo ľudia sú zlí, ale preto, lebo dobrí ľudia s tým nič nerobia. To vraj povedal Albert Einstein a mal pravdu. Ak je jeden človek zlý a 99 dobrých ľudí ho nechá páchať zlo, tak to zlo nezmizne. Až keď sa tých 99 ľudí rozhodne s tým niečo robiť, zlo rázom pominie. Ľudia si postupne začínajú uvedomovať, že niečo proti zlu musia začať robiť.

Od mnohých ľudí počúvam, že cítia, že prichádza zmena a tú zmenu si už aj všímajú ako na sebe, tak vo svojom okolí. Všímajú si, že ľudia sa postupne menia, pretože sa sami zmenili. Nastáva reťazová reakcia vo vedomí. Ak sa zmení vedomie jedného človeka, automaticky sa po čase zmení aj vedomie ľudí v jeho okolí. Môže to pozorovať každý z nás.

viral

Každý, kto sa zmenil vidí, že zmena je za dverami. Už stačí len tie dvere otvoriť a privítať zmenu. Otvoriť dvere znamená, že na to, aby sme mohli zmenu privítať, musí každý z nás niečo urobiť. A musíme konať spoločne aby sme dokázali tie dvere otvoriť, pretože dvere a kľučka dverí sú veľké a na otvorenie týchto dverí treba oveľa väčšiu silu ako má jednotlivec.

Ďakujem, že mám okolo seba ľudí, s ktorými môžem meniť svet. Ďakujem, že spoločne robíme svet krajším miestom pre život. Pridajte sa k nám :)

DCIM100MEDIA


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥

  • http://www.bandzone.cz/pulmesic Vénya Luna

    Opět velmi pěkný článek, zejména se mi líbí myšlenka o sdružování komunit lidí s tímto myšlením. Obrázek to velmi dobře ilustruje. Zkusím se tím nechat inspirovat. Ještě bych se chtěla vyjádřit o článku k vymanění se z Matrixu, který se mi také líbil. Myslím si ovšem, že pokud by se člověk chtěl skutečně úplně vymanit, musel by se uchýlit buď mimo společnost, nebo by o to společnost musela usilovat celá. Neboť systém dosahuje naprosto všude, do téměř veškerých životních oblastí. Tvůj návod je ovšem dobrý k tomu, abychom prožili život ve štěstí, i když v systému jsme pořád tak nějak zařazeni. Tím to nechci vidět negativně, jen konstatuji to, co si o tom myslím. Opět díky za tvou práci Elfoslave :)